centyle

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #89314

  gagatka

  Witam, bardzo proszę o interpretację- bilans 2-latka: 25 centyl wzrost i 50-25 centyl waga- powiedziano mi że to jednka i tak norma ale martiwe się szczególnie o ten wzrost. Z góry dziękuję.Agata

  #1459387

  lilavati

  Re: centyle

  Dizecko między 3 a 97 centylem to norma i nie ma powodu do zmartwień
  Problem pojawia sie jak spada z siatki nagle. A jak u Was było do tej pory?

  Ania & Mati & Wojtek  #1459388

  gagatka

  Re: centyle

  Dziękuję za odpowiedź:) Włąśnie nie wiem, bo nigdy dokladnie nie był mierzony; rosł wydawało się dobrze, nawet słyszałma opinię „że jest duży” ale teraz jakby stanął; od wczoraj mamy zaznaczona w domu 1-szą kreske i będziemy obserwować, tylko koleżanka zasiał niepokój że to jest niedobrze, za nisko. Jeszcze raz dziękuję za odp.:) Pozdrawiam:)

  #1459389

  monikachorzow

  Re: centyle

  gdyby było coś nie tak to na bilansie lekarka zwróciłaby na to uwage.w końcu po to te badania sa .mój to znów w drugą strone -ze wzrostem wychodzi poza 97 centyl z wagą tak samo…duży jest i tyle a urodził sie niespełna 2,5 kg….
  zreszta nie ma po kim byc mały -tata 2 metry ,ja też nie karzełek .
  marcin ma w pokoju miarke wzrostu i zaznaczamy regularnie co 3 m-ce kreseczke i idzie równiutko ok 1 cm na miesiąc…
  polecam -fajna sprawa.aż się nie chce wierzyć że dziecko tak szybko rośnie….

  m&m15.01.04

  #1459390

  Anonim

  Re: centyle

  To jest norma. Chociaż dolna. Liw na poczatku była gdzieś tak na ponad 100 centylu, po skończeniu roku ponad 98 centyl, a na 2 latka już 97. Teraz ma 3 latka i jest nadal 97, czyli już norma.

  Ania, Liw i Olek

  #1459391

  kra

  Re: centyle

  A możesz napisać ile konkretnie ma wzrostu i ile waży? Może to zabrzmi dziwnie, ale są różne siatki centylowe, a niektórzy lekarze dziwnie je czytają.
  Mój dwulatek wzrostem jest jakoś na 3, albo 10 centylu (zależnie od siatki) a wagą w ogóle wypada poza. Waga to nie problem, a wzrost w naszym przypadku już trochę jest niepokojący.
  U nas:
  wzrost ok 83 cm
  waga 10 kg

  Kra+Marcel+Wiktor  #1459392

  bep

  Re: centyle

  O! Twój Synuś przybrał ciutkę na wadze Dlaczego wzrost z dołu siatki jest niepokojący w Waszym przypadku? Znajoma ma córcię powyżej 2 latek i wzrostem jest zbliżona do Twojego Malucha (84 czy 85 cm) na bilansie wzrostowo była prawie poza siatką. Nikt z tego nie robi problemu bo Mama raczej niska. Fakt obserwują ją – ale rozwija się dobrze – wagowo bije Twoje Pociechy na łeb. Więc nie wiem czy to zależy od lekarza czy Wy jesteście wszyscy bardzo wysocy…

  Szymuś

  #1459393

  irena

  Re: centyle

  Oj to Twoj dwulatek to wysoki facet przy moich Calineczkach.
  Dziewczyny przy wadze okolo 10 kg mierza jedna 75cm a druga 76 cm (mierzylam je wczoraj przy scianie). wedlug mnie to one wypadaja z siatki (nawet tej dla wczesniakow) a wg pediatry to jest 5centyl.Od kwietnia do teraz urosly ponad 3cm i wyglada na to,ze rosna rownomiernie.Pediatra nie widzi powodu do niepokoju ale ja sie jednak troche martwie. Zobaczymy co bedzie na bilansie dwulatka za miesiac.
  Pociesza mnie tylko to,ze Szymon tez byl dlugo malutki,a teraz wzrostem jest powyzej 50 centyla.
  Pozdrawiam

  Irena i

  #1459394

  zoska25

  Re: centyle

  wiesz, jakiś rok temu też przejmowałam się centylami ale lekarz powiedział, że centyl to nic innego jak procent dzieci, które w tym wieku osiągają tę samą masę czy wzrost. Jeśli wzrost jest w 50 centylu to znaczy że co drugi rówieśnik tyle mierzy 🙂

  pozdrawiam
  zośka25 z Jędrusiem 19 m-cy

  #1459395

  gagatka

  dziękuje:-)

  przepraszam że tak późno odp.- waga Synka podczas bilansu: 12,400; wzrost: 87 cm; nasz p.Pediatra jest fajna ale straszliwie zabiegana- przyjmuje na dwa pokoje- i nie skomentowała tego a ja nie zdążyłam zapytac- pytałam tylko pielęgniarki. Myślę że faktycznie najlepszy pomysł to z tym mierzeniem- mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze się układało, tzn. będe tylko pozytywnie zaskakiwana jka mój Skarbuś rośnie:) Ja jestem niska.:) POZDRAWIAM  #1459396

  kra

  Re: centyle

  Nie wiem, dlaczego jest niepokojący… może dlatego, że Wiktor był w tym wieku 5 cm wyższy i oni to porównują? (zresztą ja też) My mamy 173cm (ja) i 182cm (mąż), więć niscy raczej nie jesteśmy.
  W każdym razie, jak już zaczęli go badać, żeby stwierdzić dlaczego jest taki mały, to wyszło, że ma prawdopodobnie niedoczynność tarczycy i to może mieć związek. Poza tym on się urodził hypotroficzny. Mniejsza już o wagę, ale długości miał 48 cm (a Wiktor 57 przy urodzeniu), więc w sumie trochę i tak nadrobił….
  A na wadze faktycznie przybrał. Od maja, jak przestał wreszcie chorować, przybyło mu 2 kilo (tyle, czo przez poprzedni rok!). Ale to tylko dlatego, że całymi dniami latam za nim z łyżką i „pasę” go na siłę. Już mam dosyć…

  Kra+Marcel+Wiktor

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close