Cholestaza

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #29468

  misio

  Wyczytałam że cholestaza jest poważną chorobą, która może spowodować powikłania w ciąży. Piszecie, że częstym objawem jest świąd skóry z żółtym zabarwieniem. Okazuje się, że żólte zabarwienie nie występuje tak często jak mówicie. Kilka dni temu miałam straszny świąd rąk ale przeszło po 1 dniu. Od wczoraj swędzi mnie skóra na dekoldzie, brzuchu i piersiach – budzę się w nocy i drapię niemiłosiernie.Żółtego zabarwienia skóry nie zauważyłam.Jutro jadę na badania do laboratorium w związku z tym powiedzcie mi moje kochane podejrzewając cholestazę powinnam zbadać poziom bilirubiny w surowicy czy wykonać jeszcze jakieś inne badania. Pomóżcie mi ponieważ jestem trochę przerażona, może też tak miałyście a nie była to cholestaza. Dzięki.
  misio

  Edited by misio on 2003/10/20 21:37.

  #388918

  miska

  Re: Cholestaza

  Odsylam Cie do przesympatycznej Forumowiczki o imieniu doris13, ktora wie bardzo duzo o cholestazie. Znajdziesz jej post pt. porod Doris ktory napisala jakis tydzien temu.

  miska i slonce na 10. pazdziernika  #388919

  agmag

  Re: Cholestaza

  Wystarczy sprawdzić poziom bilirubiny we krwi.
  Świąd skóry może być spowodowany włączonym niedawno ogrzewaniem (wysuszone powietrze + twoja wrażliwa w ciąży skóra), a żółte zabarwienie może być wynikiem picia soku z marchwii – ja tak miałam, a bilirubiny w normie.
  Powodzenia

  Agnieszka, Hubi (2,5 r.), Córcia (29.11.03)

  #388920

  delfin

  Re: Cholestaza

  Rozumiem twoje obawy ale najpierw zrób próby wątrobowe.Miałam cholestazę rzeczywiście swędzenie jest nie do wytrzymania ,jednak nie byłam wcale żółta .Mój synek urodził się dwa tyg. przed terminem i był zupełnie zdrowy .Mam nadzieję że to tylko fałszywy trop . Serdeczne pozdrowienia !

  Marla

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close