Chore oko

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #11107

  helga

  Mikołajowi ropieje oko. Najpierw lekarka dała mu antybiotyk w kroplach, który okazał się bez sensu. Po pierwsze nie pomógł, po drugie posiew z oka wyszedł jałowy. Inna lekarka kazała przemywać woda. Przmywam, ale nic to nie daje. Zasugerowała wizyte u okulisty – państwowo Mikołaja lekarz może przyjąć za dwa miesiące – takie są terminy. Jej zdaniem Miki może miec zaczopowany kanalik łzowy. A jego „przepychanie” jest podobno bardzo bolesne. Czy Wasze dzieci miały taki problem??

  Helga i Chłopaczek słodki jak nie wiem co!

  #175660

  agnesthm

  Re: Chore oko

  Moj christanek mial tez ten problem , bylam z ta sprawa u lekarza tak jak Twojemu kropelki nie pomogly a moja polozna powiedziala zeby przemyc ciepla przegotowana woda i samo ustapi i rzeczywiscie ustapilo.

  Aga i dzieci  #175661

  Anonim

  Re: Chore oko

  masuj, mi się jeden kanalik udało wymasowac drugi trzeba będzie przepchac bo za pozno sie do tego zabralam
  masuj kolistymi ruchami przy nosie a pozniej delikatnie ucisnij 3 razy w dol

  Gaba

  #175662

  joannamaria1973

  Re: Chore oko

  Masuj,mojemu pomogło a już traciłam nadzieję.Przeszło chyba w przeddzień planowanego zabiegu.

  ASIA mama małego Patryczka

  #175663

  teo

  Re: Chore oko

  NASZ KUBEK PRZEZ 6 MIESIĘCY MIAŁ ZATKANY JEDEN KANALIK. KROPLE POMAGAŁY CHWILOWO, MASOWAŁAM WYTRWALE – OKULISTKA DOKŁADNIE POKAZAŁA MI JAK. a WIĘC PRZY SAMYM KĄCIKU OKA PALCEM WSKAZUJĄCYM NALEŻY NAJPIERW OKRĘŻNYMI RUCHAMI KRĘCIĆ PALCEM, A NASTĘPNIE DOSYĆ MOCNO OD DOŁU PRZYCISNĄĆ TAK, ŻEBY WYLECIAŁA ROPA. ONA TŁUMACZYŁA MI ŻE TO TROSZKĘ BOLI, ALE KUBEK TAK BARDZO NIE PROTESTOWAŁ. PODOBNO (WEDŁUG SŁÓW LEKARKI) MOŻNA ZWLEKAĆ DO 6 MIESIĄCA Z INTERWENCJĄ LEKARSKĄ PRZY ODETKANIU KANALIKA.
  MYĄLĘ, ŻE U NAS POMOGŁO TAKŻE TO, ŻE ZBIEGŁO SIĘ TO Z BRANIEM PRZEZ KUBULKA SILNEGO ANTYBIOTYKU PRZY ZAPALENIU OSKRZELI I ON ZABIŁ CHYBA TE WSTRĘTNE BAKTERIE W OCZKU. ALE TO JUŻ MOJE DOMYSŁY – BO GDY CHOROBA USTĄPIŁA TO PRZESZŁO TEŻ ZAPALENIE KANALIKA.
  pOZDRAWIAMY I ŻYCZYMY OWOCNEGO MASOWANIA .

  ILONA I KUBEK a czasami KUBEŁEK (21.02.02)

  #175664

  pluto

  Re: Chore oko

  Karolowi oko ropiało tak, że nie mógł go otworzyć…..połozna kuzynki, jak ona miała taki problem z córką kazała przemywać jej co chwilę oczko dziecka herbatą……….z niedowierzaniem roiłam to samo….i wiesz co? Po 2 tygodniach oczko prawie przestało ropieć……..to naprawdę pomaga….lekarz też dal Karolowi antybiotyk w kroplach…ale nawet go nie użyłam…….tylko muszisz przemywać naprawdę co chwilę…tak co 20-30 minut……..pomoże……….

  Julka kulka i prawie 6 miesięczny Karolek  #175665

  Anonim

  Re: Chore oko

  Spróbuj sulfacetamidum. Kiedys przepisala go Natusi nasza pediatra. I mowila, ze mozna to spokojnie stosowac gdy Mala bedzie miela problem z oczkami. jest bez recepty

  Kaśka z Natalką (9 miesięcy!)

  #175666

  smoki

  Re: Chore oko

  Dawidowi „zapuścili” oczko przez tem miesiąc w szpitalu……….
  Ropa, ropa i jeszcze raz ropa….
  Pomogły masaże kanalika, herbatka i granulki homeopatyczne

  Masuje sie tak: uciskasz kącik oczka i pociągasz w dół, wytwarza się podciśnienie i po pewnym czasie kanalik się przetyka (to dużo lepsze niż masaż w kółeczko)
  Spróbuj na sobie. To jest nawet przyjemne

  Pozdrowienia
  smoki i Dawidek
  (3 miesiące i 1/2!)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close