choroby brudnych rąk

Jak wiadomo są takie choroby jak glistnica czy salmonella i one są nazywane chorobami brudnych rąk, jest ich duuużo więcej, objawy są bardzo nie przyjemne. Jak się przed nimi ustrzec? Przecież bakterii i wirusów nie widać, więc nie wiadomo jak ktoś nas czymś poczęstuje a my potem taką bakterię zjemy z kanapką na przykład.

12 odpowiedzi na pytanie: choroby brudnych rąk

femmefatal2014-03-24 20:23:05

Może warto zainwestować w mydło antybakteryjne? Przed wszystkimi bakteriami nigdy nie da się uchronić, ale częściowo można z nimi powalczyć. A najważniejsze jest wyuczenie u dziecka nawyku mycia rąk.

mamusiolusia2014-03-27 13:33:53

Hmm, w sumie racja mydła antybakteryjne powinny chociaż częściowo zmywać czy zabijać te wirusy na naszych rękach. Niektórzy są przeciwni tym mydłom bo niby wyjaławiają, ciekawe ile w tym prawdy.

malyna2014-03-27 14:41:31

Zamieszczone przez mamusiolusia:Jak wiadomo są takie choroby jak glistnica czy salmonella i one są nazywane chorobami brudnych rąk, jest ich duuużo więcej, objawy są bardzo nie przyjemne. Jak się przed nimi ustrzec? Przecież bakterii i wirusów nie widać, więc nie wiadomo jak ktoś nas czymś poczęstuje a my potem taką bakterię zjemy z kanapką na przykład.

Akurat z ta kanapką to może być święta prawda…. Na potwierdzenie moich słów artykuł:
[Zobacz stronę]
Stwierdzenie: “Jedno z ulubionych miejsc bakterii. Specjaliści ostrzegają, że na desce do krojenia żyje nawet 50 razy więcej mikroorganizmów niż na desce klozetowej! ” zwaliło mnie z nóg!!!

Zamieszczone przez femmefatal:Może warto zainwestować w mydło antybakteryjne?
Według mnie – jak najbardziej.

Zamieszczone przez mamusiolusia:Hmm, w sumie racja mydła antybakteryjne powinny chociaż częściowo zmywać czy zabijać te wirusy na naszych rękach. Niektórzy są przeciwni tym mydłom bo niby wyjaławiają, ciekawe ile w tym prawdy.
Aby wyjałowić się od własnej flory bakteryjnej należałoby trzeć ciało ponad 30 sekund, mało kto tak myje ręce…

qr-chuck2014-03-27 14:57:26

Zamieszczone przez Malyna:Akurat z ta kanapką to może być święta prawda…. Na potwierdzenie moich słów artykuł:
[Zobacz stronę]
Stwierdzenie: “Jedno z ulubionych miejsc bakterii. Specjaliści ostrzegają, że na desce do krojenia żyje nawet 50 razy więcej mikroorganizmów niż na desce klozetowej! ” zwaliło mnie z nóg!!!

Masz rację, ale dotyczy to tylko desek plastikowych.
Na drewnianych bakterie zdychają same :):

[Zobacz stronę]

A tak w ogóle to dorosły człowiek nosi w sobie przeciętnie 2 kg bakterii 🙂 – żadna deska tyle nie udźwignie (nawet plastikowa ;))

femmefatal2014-03-28 19:34:33

Zamieszczone przez Qr Chuck:Masz rację, ale dotyczy to tylko desek plastikowych.
Na drewnianych bakterie zdychają same :):

[Zobacz stronę]

A tak w ogóle to dorosły człowiek nosi w sobie przeciętnie 2 kg bakterii 🙂 – żadna deska tyle nie udźwignie (nawet plastikowa ;))

hehehehe czyli wykąpmy się w czymś antybakteryjnych i będziemy 2 kg lżejsze??? Szkoda że nie realne :D:Wow!:

Nie ma co , kupiłam . Przeraziłyście mnie tą wiedzą o ilości bakterii.

qr-chuck2014-03-29 11:15:06

Zamieszczone przez femmefatal:hehehehe czyli wykąpmy się w czymś antybakteryjnych i będziemy 2 kg lżejsze??? Szkoda że nie realne :D:Wow!:

Nie zrozumiałaś.
Te 2 kg bakterii to ludzie mają WEWNĄTRZ a nie na zewnątrz :Rogaty:

ritaa2014-04-28 17:03:45

U mnie ostatnio z domu poleciały białe, plastikowe deski do krojenia z Ikea, bo oglądałam program, gdzie pokazywali ile syfu jest na ich powierzchni. Najlepsze są szklane, ale kto ma ten wie, że niezbyt dobrze się na nich kroi.
A wracają do tematu to, by ustrzec się przed chorobami brudnych rąk wystarczy zaopatrzyć się w że antybakteryjny do rąk. Można go kupić w każdej drogerii czy aptece. Ja mam taki tani, [edycja] i sobie chwalę, bo nie wysusza dłoni (zawiera aloes) i bardzo szybko odparowuje. Dzieci też go mogą, a nawet powinny stosować.

mamusiolusia2014-06-13 11:10:22

Myślę, że jak używa się mydła antybakteryjnego to żel już nie jest potrzebny. Przeczytałam ostatnio opinię farancuskich naukowców, którzy twierdzą, że dokładne mycie rąk jest w stanie o 30 procent nawet uchronić nas przed różnego rodzaju chorobami. Jak wiadomo teraz zaczyna się sezon, wakacje, wyjazdy i biwaki, w tym czasie szczególnie trzeba się pilnować.

krysiaczek2014-06-16 07:07:54

Mycie rąk to dla mnie bardzo istotna sprawa i jako, że robię to “naturalnie”, myślę, że moje dziecko będzie brało ze mnie przykład i po przez podpatrywanie zacznie regularnie myć ręce, a ja dodatkowo będę go chwaliła za to i dzięki temu wpoję mu zdrowe zasady dbania o podstawy codziennej higieny.

malyna2014-08-09 12:06:15

Przede wszystkim wszystko dobre co jest stosowane z umiarem myslę, że i w tym przypadku można się do tej reguły zastosować. ja widziałam w swoim czasie jak wyglądają wszelkie zyjątka na naszej skórze, dłoniach, albo na rzęsach – to byl czas kiedy wdrożyłam stosowanie mydła antybakteryjnego przez siebie.

halinasuperdziewczyna2014-08-09 21:51:11

I nie potrzebnie, bk bakterie sa do zycia niezbedne 🙂

zygier2014-08-20 09:23:18

Zgadzam się z tym. Niestety ale bakterie są też po to, abyśmy byli na nie odporni ;]

Znasz odpowiedź na pytanie: choroby brudnych rąk?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie i uroda
Mydła antybakteryjne
Używacie mydeł antybakteryjnych?? Dobrze jest ich używać czy nie??
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
talent shows
O Kasi Markiewicz i śpiewającej zakonnicy we Włoszech teraz głośno akurat. Więc chociaż tv nie mam, nie oglądam itd, obejrzałam sobie na youtubie różne filmy i muszę przyznać, że niektóre
Czytaj dalej