Ciąża a praca

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #15076

  kamelia

  Dziewczyny, specyfika mojej pracy polega na długim przesiadywaniu przy komputerze. Moja lekarka uspokajała mnie mówiąc, że i odkurzacz, i pralka, i praktycznie wszystkie urządzenia, z którymi stykam się na codzień promieniują. Jednek pozostał niepokój czy 7-8 godzin przy komputerze nie zaszkodzi juniorowi (juniorce). Napiszcie jakie jest wasze zdanie.

  Kamelia i Junior (-ka)
  (14.10.2003)

  #221817

  jane

  Re: Ciąża a praca

  Ważne, żebyś robiła sobie przerwy w pracy. Nowoczesne monitory nie promieniują aż tak bardzo, a kodeksowe 4 godziny to raczej ze względu na kręgosłup niż promieniowanie. Niemniej jednak dobrze jest wyłączać monitor, kiedy robisz coś innego. Teraz takie czasy mamy, że rzadko kto ma pracę bez komputera, tak samo jak rzadko kto ma telewizor czy komórkę, a te urządzenia także promieniują. Grunt to nie przesadzać.

  Beata z Małgosią (04.05.03)  #221818

  ykke

  Re: Ciąża a praca

  Kobiety w ciązy nie powinny spędzac przy komputerze więcej niż 4 godziny dziennie.Jest to napisane w wielu artykułach. Nie zbadane są efekty nadmiernego promieniowania tego typu, ale po co ryzykować? Pracodawca powinien ograniczyć Ci pracę przy komputerze.Takie jest moje zdanie.Pozdrawiam.

  #221819

  Anonim

  Re: Ciąża a praca

  Ykke, latwo powiedziec, ale trudniej wykonac. Wiesz, gdybym ja chciala pracowac 4 godziny przy komputerze, tak jak to byc powinno (?), to moglabym odrazu przychodzic do pracy na 1/2 etatu. Niestety nie da sie tego wykonac, co nie oznacza, ze bardzo bym chciala. Kiedy tylko moge, robie sobie przerwy i przy kazdej okazji wylaczam monitor:). W moim przypadku jedyna mozliwoscia ograniczenia przesiadywania przed monitorem jest pojsc na zwolnienie, jak narazie sie do tego przymierzam…od 5 tyg. sie przymierzam i nic, moze od maja pojde i choc troche odpoczne.
  Pozdrawiam

  colora + maly ktoś

  #221820

  kamelia

  Re: Ciąża a praca

  Moje zdanie jest podobne, ale to oznacza, że nie powinnam teraz grzebać na forum, bo napromieniowuje maluszka. 😉

  Kamelia i Junior (-ka)
  (14.10.2003)

  #221821

  Anonim

  Re: Ciąża a praca

  Sądzę, że nie ma co panikować. Obecnie nie bardzo mało osób może pozwolić sobie na wymaganie od pracodawcy przestrzegania kodeksowych 4 godzin. Ja siedzę w pracy 10-12 godzin przed komputerem, bo niestety muszę.

  Asia i najkochańszy pasożycik 06.09.2003  #221822

  kamelia

  Re: Ciąża a praca

  Podtrzymałaś mnie na duchu. Ale pamiętaj o przerwach…

  Kamelia i Junior (-ka)
  (14.10.2003)

  #221823

  monikaapj

  Re: Ciąża a praca

  ponoć tak do końca nikt nie wie,jak to jest z komputerem…choć znam wiele dziewczyn, które mimo pracy przy komputerze urodziły, duże, zdrowe dzieci. Z kolei w którejś z książek wyxczytałam,że 20 godzin tygodniowo nie jest szkodliwe. sama nie wiem…kiedy jeszcze chodziłąm do pracy, wiadomo, przy komputezrze spędzałam minimum 8 godzin, więc już w domu miałam szlaban. teraz i tak spędzam (głównie na forum) kilka godzin….

  Monika i … (05.10)

  #221824

  bestia

  Re: Ciąża a praca

  ja pracuję po 8 godzin przed kompem. A jak przychodze do domu to sprawdzam pocztę.
  Uważam że należy żyć normalnie, co ma być to i tak będzie
  pozdrawiam
  Anetta i Sonia lub Arno (20.07.2003)

  #221825

  karolka

  Re: Ciąża a praca

  Według różnych „współczesnych” artykułów to, co złego z komputera, to już nie promieniowanie, ale po prostu wymuszona pozycja ciała. Nowocvzesne monitory promieniowanie mają zminimalizowane.

  No ale słyszałam tez o lekarce, która twierdzi, że jeżeli kobieta w ciązy nie może w pracy wyezgzekwować tych przepisowych 4 godzin, to ona ja natychmiast wysyła na zwolnienie…

  Tak więc co kraj, to obyczaj… W każdym razie wyłączanie monitora raz na jakiś czas na pewno nie zawadzi…

  Karolka i Przecinek (7.08.03)  #221826

  maja1

  Re: Ciąża a praca

  Ja niestety siedzę przed komputerem 8 godzin dziennie. Bardzo mnie to męczy, gdyż pozycja w jakiej siedzę jest naprawdę nie taka jak być powinna. Promieniowanie już teraz przy naszych komputreach jest mniejsze niż kiedys. Ale wiadomo jeszcze medycyna nie wie tak naprawdę czy te promieniowanie jest niebezpieczne dla dziecka, zresztą tak samo jak badanie USG.
  Nasze mamy nie chodziły na USG, nie siedziały przy komputereach, więc dopiero za kilka lat będziemy widzieli czy to bardzo szkodliwe.
  Lekarz mówi że za kilka lat może mi odpowie na pytanie które zadałam mu o szkodliwości. A lekarz do którego chodzę jest słynnym profesorem.
  Myslę że trzeba robić sobie przerwy i ogranicznać siedzenie przy komputerze. Przecież ta pozycja jest bardzo niewygodna dla nas, a co mówić dla dzieka.
  Maja1 i Wiktoria (26.04.2003)

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close