ciaza a zwolnienie z pracy

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #44176

  ciku

  Dziewczyny czy wiecie jak jest w kodeksie pracy? Czy pracodawca moze zwolnic kobiete w ciazy? Czy to zalezy od rodzaju umowy? Bardzo prosze napiszcie jesli wiecie bo ja zupelnie nie siedze w temacie.

  Ciku i Kacperek – 12 luty 2004

  #575297

  carla27

  Re: ciaza a zwolnienie z pracy

  Wydaje mi się, że może zwolnić ale jedynie w przypadku redukcji etatów lub dyscyplinarnie. Jeżeli jest zatrudniona na czas określony pracodawca ma obowiązek przedłużyć jej umowę, jesli skończyła 3 miesiąc ciązy. Umowa ma być przedłużona do terminu porodu oraz końca terminu urlopu macierzyńskiego. Chyba mniej więcej tak to wygląda.
  Pozdrawiam

  Marta i kochana, maleńka Domi (15. 03. 2004)  #575298

  domi

  Re: ciaza a zwolnienie z pracy

  Przy umowie na czas nieokreślony pracodawca nie może zwolnić z pracy kobiety w ciąży od samego początku jej trwania, a nawet jeżeli zajdzie w ciążę w okresie wypowiedzenia, staje się ono bezskuteczne. Wyjątkiem jest sytuacja upadłości lub likwidacji zakładu pracy. Kobietę w ciąży można zwolnić z pracy dyscyplinarnie, ale oczywiście musi być to przypadek rażącego zaniedbania obowiązków, a ponadto zgodzi się na to reprezentująca ją zakładowa organizacja związkowa. Ograniczenia co do rozwiązania umowy o pracę nie stosuje się przy umowach na okres próbny nie przekraczający jednego miesiąca. Taką umowę można wypowiedzieć i rozwiązać. Jeśli zawarto z pracownicą umowę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, albo na okres próbny dłuższy niż jeden miesiąc i umowa taka zostałaby rozwiązana po upływie trzeciego miesiąca ciąży – umowa taka ulega z mocy prawa przedłużeniu do dnia porodu.
  W okresie ciąży nie można także kobiecie wypowiedzieć dotychczasowych warunków pracy (np. obniżyć wynagrodzenia). Jeśli jednak pracodawca dokonuje takiego wypowiedzenia z przyczyn dotyczących pracodawcy (np. z przyczyn ekonomicznych) to kobiecie przysługuje dodatek wyrównawczy.
  Buziaki i ucałowania dla Kacperka
  D.

  Dominikka +

  #575299

  sysim

  Re: ciaza a zwolnienie z pracy

  Niedawno podawałam przepisy kodeksu pracy dotyczące ciąży i macierzyństwa zajrzyj i poczytaj, a w razie pytań pisz
  http://www.dzieckoinfo.com/forum/showthreaded.php?Cat=&Board=oczekujac&Number=500188&page=&view=&sb=
  Miłej lektury

  #575300

  ciku

  Re: ciaza a zwolnienie z pracy

  Dziekuje Wam za odpowiedzi.

  Ciku i Kacperek – 12 luty 2004

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close