ciąża bez zarodka

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #62169

  gondzia

  czesc dziewczyny
  czy któraś może mi coś powiedzieć o ciąży bez zarodka? Co to oznacza i kiedy można to wykryć? Bardzo dziękuję za każdą informację!

  Gosia

  #790950

  alpaga

  Re: ciąża bez zarodka

  Gondziu, ciąża bez zarodka nazywana jest pustym jajem płodowym. Jest to patologia powstająca najczęściej w przypadku błędu węzłą genetycznego. Po prostu komórki męskie i żeńskie źle się połączą i występuje nieprawidłowy rozwój. Zwykle wytwarzają się wszystkie struktury niezbędne do prawidłowej ciązy (wszelki błony, struktury, które mają się przekształcić w łożysko itd) brakuje „jedynie” najważniejszego składnika prawidłowej ciąży-zarodka. Taka ciąża trwa maksymalnie do 10-12 tygodnia i podlega samoistnemu poronieniu….organizm prędzej czy później się orientuje, że coś jest nie tak i reaguje.
  Puste jajo płodowe można wykryć na podstawie obrazu USG w momencie, gdy powinno wytworzyć się np. serce i być widoczne-a niestety nie jest…; zwykle wcześniej ciąża wygląda na młodszą niż wskazują na to obliczenia oraz poziom Bhcg jest również nieprawidłowy-nie ma takiego przyrostu jak w prawidłowej ciąży oraz w pewnym momencie B może zacząć spadać……wtedy należy się spodziewać poronienia.

  Na szczęście wystąpienie pustego jaja płodowego w następnej ciąży jest bardzo małe.

  Mam nadzieję, że trochę pomogłam.
  Pozdrawiam serdecznie

  Alpaga  #790951

  mkkafe

  Re: ciąża bez zarodka

  Alpaga napisala juz chyba wszystko, dodam tylko ze mozna ja wykryc w 6-7 tyg ciazy przez usg wewnetrzne czyli wtedy gdy juz bije serduszko zarodka. Pecherzyk jest wtedy po prostu pusty.Pozdrawiam

  Monika, Agatka + Ktosik

  #790952

  Anonim

  Re: ciąża bez zarodka

  ja rok temu mialam taka ciaże.Tydzien po terminie test pokazal II krechy a wieczorem zaczełam plamic.jadąć do lekarza plaminie przerodzilo sie w @.Podczas badania lekarz wyciągną worek plodpwy i kazal jechac na czyszczenie.A to, co wyciągnął wyslal do badania.Po 3 tygodniach stwierdzono, ze moj organizm odrzucił wadliwy plod, czyli…puste jajo plodowe.Zarodek mogl sie wchłonąć w początkowym stadium rozwoju.Przyczyna….?????????????????nie stwierdzona.

  37cykl/ 13po zabiegu
  Mama Damianka 29.05.1998 i Aniolkow V 2002, I 2004

  #790953

  gondzia

  Re: ciąża bez zarodka

  Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
  Gosia i Natalka (lipiec 2000) i może kTOŚ

  Gosia

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close