ciąża po tabletkach?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #14322

  Anonim

  Drogie przyszłe mamy!
  chciałabym się dowiezieć czy wśrós WAS są dziewczyny które brały tabletki antykoncepcyjne przez dłuższy czas. Czy robiłyście raz na rok przerwy w ich stosowaniu? Dowiedziałam się, że nie robienie takich przerw może prowadzic później do cykli bezowulacyjnych i aby znów wszystko wróciło do normy trzeba przejść leczenie. Biorę tabletki prawie cztery lata niegdy nie robiłam przewy, bo lekarz mi takowej nigdy nie proponował. Bardzo chcę mieć dziecko choć jeszcze nie w tej chwili i boję się, że mogę mieć później problemy???
  Może wiecie coś na ten temat i podzielicie sie ze mną tą widzą???

  #214194

  monikaapj

  Re: ciąża po tabletkach?

  Brałam tabletki przez ponad 9 lat i robiłam może 3 przerwy, jestem w 13 tygodniu ciąży i świetnie się czuję, więc nic się nie martw. Po odstawieniu tabletek wiele dziewczyn zaciąża nawet w pierwszym cyklu….życze powodzenia!

  Monika i … (05.10)  #214195

  Anonim

  ale przerwy robic?

  Jak długie robiłaś te przerwy i radzisz je robić???

  #214196

  daga25

  Re: ciąża po tabletkach?

  Ja brałam pigułki (triquilar)prawie 5 lat bez żadnych przerw. Odstawiłam, kiedy zaczęłam myśleć o dzidziusiu (mówią, że pierwsze cykle po odstawieniu powodują prawdziwy wylew jajeczek i łatwo wtedy o ciążę mnogą). Niestety mój jeszcze wtedy narzeczony nie myślał o dziecku, więc czekałam, aż dojrzeje do tej decyzji. Odstawiłam tabletki w listopadzie, a w sierpniu nastepnego roku udało się nam „zmajstrować” dzidzię. Myślę, że to, czy robi sie przerwy w stosowaniu, czy nie, nie ma wpływu na późniejszą płodność.
  Pozdrawiam cie serdecznie

  Daga i Zuzia 3 maja 2003

  #214197

  magdi

  Re: ciąża po tabletkach?

  Ja też brałam Triquliar przez 7 lat, ostawiłam w zeszłym roku w lipcu, a teraz noszę w sobie 9 tygodniową fasolkę :))) moja pani doktor też nigdy nie mówiła o żadnych przerwach i ja ich nie robiłam. Myślę, że problemy z jajeczkowaniem mogą się pojawić, ale tylko wtedy gdy były także przed rozpoczęciem brania tabletek.. przecież często właśnie brak jajeczkowania leczy się pigułkami… nic się nie martw…
  m&:)

  #214198

  monikaapj

  Re: ale przerwy robic?

  z przerwami to było tak,że ja „skądś” wiedziałam,że powinnam je robić i robiłam(1-miesięczne)-ale jak widać rzadko. Kiedy spytałam o to lekarza, powiedział,że robienie przerw nie jest konieczne, ponieważ tabletki obecnie zawierają bardzo mało hormonów, a hormony te są całkowicie wydalane z organizmu po 72 godzinach od odstawienia tabletki. Więc ja uważam,że nie ma stresu.

  Monika i … (05.10)  #214199

  Anonim

  Re: ale przerwy robic?

  Jak pójdę do lekarza to jeszcze sie dokładnie zapytam o te przerwy ale pocieszyłyście mnie, że po takim czasie jendak można mieć dzidzie:))) Najchtniej to już bym ja chciała ale niestety trzeba jeszcze poczekać

  #214200

  monikaapj

  Re: ale przerwy robic?

  no to życzymy powodzenia!!!

  Monika i … (05.10)

  #214201

  mysia2

  Re: ciąża po tabletkach?

  Ja brałam tabletki ponad 2 lata bez żadnej przerwy. Z tym, że ja brałam Mercilon (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale na wszelki wypadek piszę o tym) i po ich odstawieniu w lipcu, już w grudniu „wpadło” nam się. Ale może właśnie takie wpadki są najprostsze, bo nie myślisz o tym cały czas. Jakoś samo niechcący wychodzi. Dlatego staraj się nie zachodzić na siłę, spróbuj się jakoś wyluzować. Z całego serca życzymy Ci szczęścia.

  Mycha i Fasolko – bo płeć nieznana (13.09.-17.09.)

  #214202

  ala25

  Re: ciąża po tabletkach?

  Ja też brałam mercilon przez 6 lat bez zadnej przerwy.
  W ciąże zaszłam w drugim cyklu po przerwaniu i to dokładnie wiem kiedy.

  ala i ??? 28.07.2003  #214203

  soley

  Re: ciąża po tabletkach?

  Ja bralam tabletki ponad 7 lat nigdy nie robilam zadnej przerwy, lekarz uznal ze jest to zbyteczne.
  Po odstawieniu ( trzeba zrobic 3 mies. przerwe) i mozna probowac …robic dzidzie oczywiscie . Ja zaskoczylam odrazu w pierwszy moj dzien plodny i skutki tego bedzie mozna zobaczyc w sierpniu hi, hi

  Soley 16-08-03

  #214204

  lew

  Re: ciąża po tabletkach?

  Ja wiem troszkę co innego, a mianowicie że nie trzeba czekać i można od razu starać się o dzidzę. Pozdrawiam
  Ola i ktoś wrzesień/ pażdziernik  #214205

  munia

  Re: ciąża po tabletkach?

  Brałam tabletki 7 lat i nigdy nie robiłam przerwy. Gdy zdecydowaliśmy się z mężem na dziecko zrobiliśmy 2 miesięczną przerwę, a następnie w 1 miesiącu po przerwie zaszłam w ciążę. teraz jestem w 4 m-cu ciąży i się bardzo cieszę z mojej dzidzi.
  Pozdrawiam

  #214206

  bestia

  Re: ciąża po tabletkach?

  brałam przez 6 lat tabletki i teraz czekamy na narodziny naszej pierwszej dzidzi. Próbowaliśmy przez 6 m-cy za nim się udało, ale uważam że to był mój problem – bloka psychiczna bo zbyt bardzo chciałam być w ciązy.
  pozdrawiam
  Anetta i Sonia lub Arno (20.07.2003)

  #214207

  kasiaj1

  Re: ciąża po tabletkach?

  A ja byłam u kilku lekarzy i uslyszałam kilka opinii. Niektórzy twierdzą, że trzeba robić przerwy. Ja nie robiłam – brałam marvelon ok3,5 roku (ówczesna moja lekarka uważała, że nie potrzeba). Potem były problemy. Czy z powodu leków? Może częściowo? Tego nie wie nikt, ale później usłyszałam sporo opinii, że pigułki typu marvelon brać np. dwa lata potem przerwa. Oczywiście znam też sporo osób, które zaszły od razu po odstawieniu… pewnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To pewnie zależy od stanu i odporności hormonalnej organizmu.
  pozdrawiam
  Kaśka – brzuchacz 🙂

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 15)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close