Ciąża pozamaciczna

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #78919

  chess

  Witam!Jestem tu nowa i nie bardzo wiem czy dobrze trafiłam, ale mam kilka pytań dotyczących ciąży pozamacicznej – bardzo proszę o odpowiedz. Jakie jest ryzyko ciąży pozamacicznej po poronieniu? Czy często zdarza się tak , żenastępna ciąża po poronieniu jest ciążą pozamaciczną? Ile może żyć ciąża pozamaciczna? Po ilu tygodniach taka ciąża obumiera? I po ilu tygodniach nastepuje pęknięcie jajowodu , gdy jest to ciąża jajowodowa? To dla mnie bardzo ważne , prosze niech mi ktoś odpowie , kto się na tym zna – bede bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.

  #1071568

  gablysia

  Re: Ciąża pozamaciczna

  Witaj, po poronieniu ryzyko ciąży pozamacicznej jest takie same jak w przypadku braku poronienia. Zwiększa się jedynie w przypadku gdy kobieta miała już jedną bądź więcej takich ciąż. Po jednej c. pozamacicznej ryzyko kolejnej zwiększa sie o 20 %.
  Ciąża pozamaciczna może trwać maks. 9 tygodni i wtedy dochodzi do pęknięcia jajowodu. To również zalezy od predyspozycji matki i rozwoju płodu.
  Ciąża pozamaciczna rzadko obumiera, jej pominięcie, zlekceważenie jest bardzo wielkim ryzykiem dla życia matki.
  Taką ciąże trzeba szybko rozpoznawać, choć jest to bardzo bardzo trudne.
  Objawy c. pozamacicznej to :
  1. Wahająca sie wartość hormonu betaHCG (skacząca raz wyższa raz niższa)
  2. Plamienia, krwawienia
  3. Brak pęcherzyka ciążowego w macicy w obrazie usg
  4. Bóle po jednej stronie (nie zawsze)
  5. Ból łopatkowy promieniujący w górę
  6. Bóle barków
  To chyba tyle jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało. Przy moich bliźniaczkach miałam początkowo podejrzenie pozamacicznej i dużo się na ten temat dowiedziałam.  #1071569

  annabo

  Re: Ciąża pozamaciczna

  podobno zdarzylo sie gdzies na swiecie donoszenie ciazy pozamacicznej ale to casualistyka…. zazwyczaj okolo 6 tygodnia czuje sie bardzo mocne bole zlokalizowane po jednej stronie podbrzusza , takie ze ” az ciemno sie robi przed oczami”

  http://www.babskie.prv.pl

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close