CIĄŻA ZA PASEM

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #15084

  johana

  Wiecie słyszałam że kobiety w ciąży od 7 miesiąca nie muszą zapinać pasów..trochę dziwne ..no niewiem..A wy coś takiego słyszałyście???

  MAŁY PIŁKARZ TERMIN 4 LIPIEC

  #221883

  monikaapj

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Nie muszą,ale jednocześnie zapięcie pasów tak,aby przebiegały pod brzuchem i przez piersi zwiększa szanse na wyjście z wypadku z niewielkimi obrażeniami.
  pozdrówko

  Monika i … (05.10)  #221884

  Anonim

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  z tego co ja wiem, to nie ma ograniczeń co do miesiaca ciązy…
  Kobiety z widoczną ciązą nie muszą zapinać pasów, natomiast ja zawsze zapinam, bo czuje sie bezpieczniej

  Bruni i kwietniowy Filipek Kubuś

  #221885

  magdalenammm

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Podzielam zdanie Moniki.
  Podobno jedynie w Polsce są takie przepisy, że kobieta w ciąży nie musi zapinać pasów. W innych krajach Europy zaleca się kobietom zapinanie pasów przez całą ciążę.
  Pamietaj, że niezależnie od tego jak bezpiecznie prowadzisz Ty lub twój „kierowca” zawsze może sie napatoczyć jakiś rajdowiec…
  Dlatego ja zawsze zapinam pasy pamiętając, żeby poprowadzić jeden pod brzusiem a drugi między piersiami.
  Trzymajcie sie zdrowo,
  Magda i maluszek (11.06.03)

  #221886

  13aga

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Z tego co mi gin mowil pasy w zadnym przypadku nie szkodza ciazy ( chyba ze nieprawidlowo zapiete) powinny byc ponizej brzucha zapiete natomiast chronia nas i dziecko w razie wypadku . Chociaz nie trzeba ich zapianc bedac w widocznej ciazy ja nadal zapinam .

  Aguś i ? ( 17. 06. 2003 )

  #221887

  kika210

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Niby nie trzeba zapinać pasów ale ja jadąc bez nich, mam zawsze przed oczami perspektywę wywalenia szyby głową w razie wypadku….Więc jjednak bezpieczniej jest je zapiąć pod brzuszkiem, nie uciskając dziecka.

  KIKA210 + Adrianna
  10 czerwiec 2003  #221888

  Anonim

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Podobno kobiety w widocznej ciazy nie muszą tego robic, ale ja sama przekonałam sie, ze warto. Miałam dwa dni temu wypadek…i uderzenie było tak silne, ze mam z tyłu głowy guza od zagłówka..a okulary leżały gdzies pod nogami. Nie chce myślec co by było, gdybym nie zapięła pasów..pewnie wybiłabym sobie zęby…albo gorzej.A i chce powiedziec..ze tego uderzenia wcale się nie spodziewałam…i wina nie była moja.
  Pozdrawiam

  Mola i @(05.10.03)

  #221889

  izabel

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Zagdzam się z dziewczynami, chociaż zgodnie z przepisami w przypadku widocznej ciąży nie trzeba zapinać pasów, to należy zapinać się pasami, bo to pomaga wyjść z wypadku bez większych obrażeń. Może Twój kierowca jest bardzo dobry ale inni …. I tak jak dziewczyny piszą, pas pod brzuszkiem i miedzy piersiami.

  #221890

  dotina

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Chociaż brzuch nie jest jeszcze bardzo wielgalachny to też jadąc samochodem zapinam ZAWSZE pasy. Mam już taki odruch – siadam i ręka „sama” siega po pas.
  Czuję się o wiele bezpieczniej w pasach. I na zakrętach (jadąc jako pasażer) nie lata się jak worek ziemniaków. Co będzie dalej to nie wiem ale chyba raczej nie zrezygnuję z pasów.
  Pozdr.

  Dorcia i maluszek
  [17.08.2003]

  #221891

  iwi

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  tak, to prawda. Kobieta po 30 tygodniu ciąży nie ma obowiązku zapinania pasów, jest to nawet wpisane w przepisy drogowe. Ale do kobiety należy decyzja czy się do tego stosuje, czy nie. Ja jeżdze bez pasów, bo mnie strasznie uciskają. Na miejscu pasażera można sobie je jeszcze przytrzymać i poluzować, na miejscu kierowcy niestety ciężkie byłoby to do zrealizowania!

  Iwcia i Laura (28.04.)  #221892

  koyaga

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Ja jestem w 22 tyg. i od dawna nie zapinam pasów. Tak jest mi wygodniej, ale to prawda, że nie trzeba zapinać pasów ze względu na dziecko.

  Pozdrawiamy,
  Aga i Niunia – 15.08.’03.

  #221893

  jane

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Problem w tym, że się nie da pod brzuszkiem. Jakkolwiek bym go tam nie pchała, zawsze mnie uciska (a może po prostu mój brzuch jest juz tak nisko). Od jakiegoś miesiąca nie zapinam pasów (jako kierowca), ale jeżdżę tylko po mieście na bardzo krótkich odcinkach i zwykle w korkach. Kiedy siedzę jako pasażer, zapinam, ale pomiędzy dolnym pasem, a brzuchem trzymam rękę. Nie chciałabym, aby w razie gwałtownego hamowania pas ucisnął maluszka.

  Beata z Małgosią (04.05.03)  #221894

  aleksandra27

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  W Kodeksie drogowym mowa jest o widocznej ciąży – od tego czasu nie masz obowiązku zapinania pasów. Ja zapinałam tak długo jak mogłam, ale przez ostatnie 2 tygodnie okazało sie to niemożliwe – bardzo mnie uciskały i nie mogłam sie swobodnie na spojrzeć za siebie, bo mnie przytrzymtwały. A lepiej mieć nieograniczone pole widzenia za kierownicą:)))
  Pozdrawiam

  Ola i Mateuszek (28.04.03)

  #221895

  mysia2

  Re: CIĄŻA ZA PASEM

  Ja w sumie to zawsze zapinam. Nawet kiedy siedzę z tyłu. Kiedyś usłyszałam tekst po moim pytniu czy z tyłu mam zapiąć pasy: „A jak myślisz, po co je zrobiono?” I to wystarczyło. Po zastanowieniu od tamtej pory zawsze zapinam pasy. Odpowiednio zapięte wcale nie przeszkadzają.
  A co do miesiąca ciąży, to możesz nie zapinać od początku, pod warunkiem, że w razie kontroli będziesz miała przy sobie dokumenty, że jesteś w ciąży.

  Mycha i Fasolko – bo płeć nieznana (13.09.-17.09.)

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close