CIEKAWE PYTANIE

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #53087

  kas11

  CZY W MOMENCIE KIEDY DOJDZIE DO ZAPLODNIENIA I KIEDY ZAPLODNIONA KOMORKA PRZESUWA SIE DO MACICY CZY TO MOZNA TEZ ODCZUC CZY TYLKO WTEDY KIEDY DOPIERO CZUC COS JAK ZAGNIEZDZA SIE W MACICY??!!ALE NAMOTALAM ALE JESTEM CIEKAWA. AHA I JESZCZE JEDNO ILE CZASU TRWA TAKA WEDROWKA BO JAK CZYTALAM TO SA ROZNE CZASY PODANE NA JEDNEJ STRONIE 8- 12 NA INNEJ OD 2-3 ZAS JESZCZE INNE PODAJA 5-8.I KOMU TU WIERZYC! HMMM.NO TRZYMAJCIE SIE DZIEWCZYNY POWODZENIA W STARANIACH:)

  #680255

  monikaapj

  Re: CIEKAWE PYTANIE

  słyszałam, ze koło 10. Czasem czuć moment zagnieżdżania, czasem nie, czasem wiąże sie z tym plamienie, czasem nie-po prostu bywa różnie.

  Monika i Basia (22.09)  #680256

  susanne

  Re: CIEKAWE PYTANIE

  Czesc!
  A wiec z ksiazki, ktorej strony i texty znam na pamiec wiem, ze zaplodnione jajo wedruje do macicy okolo 7 dni. Ja na to bardzo uwazalam i bylam sama ciekawa, czy cos poczuje. I rzeczywiscie po 7 dniach po zaplodnieniu (przypuszczanego najpierw ale pozniej pewnego) czulam dosyc mocne bole w podbrzuszu (tak jak na okres) i takie ciagniecie w jajnikach (jak przy owulacji). Wiem to dokladnie, bo obserwowalam dosyc swoje cialo, bo tak sie modlilam, by zajsc w ciaze. I sie udalo, niestety nie na dlugo.
  Zycze powodzenia i trzymam kciuki.

  #680257

  Anonim

  Re: CIEKAWE PYTANIE

  Zazwyczaj zapłodnienie dochodzi do skutku w górnej cześci jajowodów, mniej niż 24 po tym jak jajeczko uwalnia się z jajników.
  Około 5 dnia po zapłodnieniu grupka dzielących się komórek (morula)wyłania się u wejścia jajowodu. W tym czasie ma ona wielkość łebka od szpilki i jest nadal preembrionem.Dopiro szóstego dnia po zapłodnieniu kokon komórek, zwany od teraz blastocystą, żegluje sobie spokojnie ku krańcowi cimnego morza w macicy i zakotwicza się.

  To jest cytat z ksiązki:
  „Jak zaczyna się życie czyli 8 miesięcy w łonie matki” którą właśnie pochłonęłam i polecam wszystkim! 🙂

  Pozdrawiam
  Marzena i Kubuś (3,5) oraz…
  moje tempki

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close