ciemiączko ??????????

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #24479

  agak

  Dziewuszki u mojej Małej strasznie szybko zarasta ciemiączko. Przy pierwszym szczepieniu miało ono wymiary 1,5 na 1,5 sześć tygodni później 0,5 na 0,5 Lekarka kazała odstawić witaminę D3 i zadnych więcej zaleceń. Ja jednak bardzo się tym martwię i nie wiem co mam z tym zrobić. Teraz Iza kończy 14 tydzień i od pory szczepienia chyba się nie zmniejszyło bo byliśmy dzisiaj u lekarza. Ale co będzie przy następnym szczepieniu nie wiem. Czy któraś z Was coś na ten temat wie? Proszę o wszelkie informacje.

  AGAK = 4 m-czna Izunia

  #329664

  zula

  Re: ciemiączko ??????????

  Niewiele Ci pomogę, bo u nas jest akurat odwrotna sytuacja… Wiktusiowi w ogóle ciemiączko nie chce zarastać i teraz też latam po lekarzach, bo nie wiem co z tym fantem zrobić…. a on już niedługo kończy 9 miesięcy…

  Ania i 8,5-miesęczny Wiktorek  #329665

  ma-dzia

  Re: ciemiączko ??????????

  Aga, nie przejmuj się na zapas. Moja Natalka urodziła się z ciemiączkiem 1,5 na1,5 cm, a po 2 miesiacach miałą już 0,5 na 0,5 cm. Teraz ( 11września skończy 4 miechy) ciemiączko jest już prawie zrośnięte. Też bardzo mnie to martwiło, dlatego pytałam kilku lekarzy o opinię. Jak do tej pory żaden nie robił z tego problemu tylko kazali odstawić witamine D3. Może to być także dziedziczne. Podobno powikłania z tego tytułu są bardzo rzadkie, dużo gorzej jeżeli ciemiączko zbyt długo się zrasta. Zresztą i tak nic nie poradzisz, bo przecież go nie powiększysz. Obserwuj tylko jak rozwija się Twój maluch i ewentualne uwagi zgłaszaj lekarzowi. Napewno wszystko bedzie ok.

  Pozdrawiam,

  Magda

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close