Ciężarna przed monitorem?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 16)
 • Autor
  Wpisy
 • #11312

  magdzik

  Jak sądzicie, czy za długie przebywanie przed monitorem moze zaszkodzić dziecku? Wszelkie prepisy bhp stanowią o tym, by kobieta przebywała przed monitorem nie dłużej niż 4 godziny.

  Pozdrawiamy,
  Magda i Rafal

  #177666

  ejva

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  niby coś tam szkodzi ale popatrz na wszystkie dziewczyny z forum tak jak i ja nie możemy się od niego oderwać hihi. Dokładnie to nie wiem i nie wnikam za bardzo.. całymi dniami nie siedzę bo nie wytrzymałabym… plecy brzuch .. maleństwo dopomina się szybko o wygodę…ja siedzę kilka razy w ciągu dnia i to zależy jeszcze …zresztą długo nie mogę wytrzymać bez forum – stałam się nałogowcem
  pozdrowienia

  Ewa i Julia:)
  termin: 29.03.03  #177667

  dorotka1

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  Z tego co czytalam chodzi przede wszystkim o to, ze dlugie siedzenie nie jest wskazane (probelmy z krazeniem, dotlenieniem i kregoslupem), wiec czesto trzeba robic sobie spacerki. A co do promieniowania to silniejsze promieniowanie daje tyl monitora, a nie sam ekran.

  Dorotka i Chłopczyk (2.03.2003)

  #177668

  magdzik

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  ja dopiero od kilku dni jestem mamą pesteczki i sama sie łapię na tym że przesiaduje, będąc w domu, cały czas przy forum, doszukując się ciekawych dla mnie informacji. Lecz moje pytanie wynika stąd, iż pracuję przez 8 godzin przy kompie, a potem jeszcze w domciu, czy to aby nie za wiele?

  Pozdrawiam
  Magda

  #177669

  dorota27

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  a jak jest z laptopem…wiecie moze???

  #177670

  lea

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  No chyba tak samo? Też ma monitor 😉 Ale o długości siedzenia przed kompem słyszałam wiele sprzecznych opinii (od takiej, że wcale nie można, poprzez 4 godziny do 8 – a co mają powiedzieć kobiety pracujące w biurach, którym lekarze wcale nie dadzą zwolnienia tylko ze względu na komputer?) i to opinii niepotwierdzonych żadnymi konkretnymi badaniami (kazdy lekarz i tak powie inaczej…), że trudno jest tym bardziej nam cokolwiek wyrokować…

  Lea i dzieciątko (11.03.03)  #177671

  z-kasia1

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  Ja pracuję w studio graficznym i jak wiecie komputerów tu jest bardzooo dużo. Z tego co pamiętam – moja lekarka nie była zadowolona z tego, że mam taką pracę (bo siedzę niemal cały dzień przy komputerze a jak nie siedzę to lecę do klienta uzgadniać poprawki itp). Nie dostałam zwolnienia ze wzgledu na szkodliwość monitora lecz na moje nieszczęsne plamienie, ale wiem że powinno się w ciąży robić znacznie więcej przerw jeśli taką macie pracę. Ale nic nie usłyszałam nigdy na temat ilości spędzanych godzin.
  Z tego co wiem, należy wykonywać w ciągu dnia kilka przerw 5 min. – wstać z krzesła i odpocząć (i od siedzenia i od gapienia się w monitor); dodatkowo powinna być jedna dłuższa przerwa.
  Pozdrawiam.

  Kasia + fasolka

  #177672

  agni

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  Moja p. doktor powiedziała, że trzeba ograniczyć pracę przy kompie do 4 godz. dziennie. Jak zapytałam, jakie to może mieć konsekwencje – powiedziała, że nikt takich badań nie prowadził, ale lepiej sie ograniczyć… Staram się wyłączać monitor w pracy kiedy mogę, a w domu nie korzystam wcale. Mam nadzieję, że nic złego się nie stanie…

  aga i 12 tyg. Brzuszek

  agni

  #177673

  z-kasia1

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  Właśnie przed chwilką wyszukałam informacji na temat ilości godzin. Dla cięzarnych średnio wynosi: ok. 4 godzin dziennie (ale pewnie też trzeba robić co godzinę jakąś maleńką przerwę na 5 min.). Obecnie jestem na zwolnieniu i w domku siedzę przy kompie niewiele (w porównaniu do tego co kiedyś). Pozdrawiam.

  Kasia + fasolka

  #177674

  kura-plemienna

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  Ja siedziałam w domu całš cišżę (byłam mamš leżšcš) i gdyby nie Internet i forum to bym dostała wœcieklizny. I jak widać mam pięknš córcię, która wcale nie wyglšda na zanieczyszczonš komputerowo!!!!

  Buziaki Anka i Basia wyjęta z brzucha 17 grudnia  #177675

  lea

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  A klawiatury w rączce nie trzymała? ;-P

  Lea i dzieciątko (11.03.03)

  #177676

  helenka

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  Wiem ze promieniowanie laptopa jest o wiele mniejsze. Swoj nawet sprawdzalam specjalnym urzadzeniem, najwieksze promieniowanie na odleglosci 8 cm od monitora. Im dalej tym lepiej. Ja siedze od niego tak ze 40 cm, i tu juz nic nie wykrylo.

  Helenka – przyszla mamuska
  15. IV. 2003  #177677

  magdamal

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  Praca przy pojedynczym kompie ( i z przodu monitora ) napewno nie szkodzi. Ale w małej sali z 11 kompami, cały dzień stojąc z tyłu monitorów i jednostek – tu już się zastanawiam. A nawet śmiem powiedzieć, że szkodzi i to nieźle! Jestem 4 tygodnie po zabiegu usunięcia martwego płodu i w następnej ciąży biorę L-4 na cały pierwszy trymestr bądź zmieniam obowiązki. Lepiej nie ryzykować.

  #177678

  Anonim

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  ten przepis dotyczy szkodliwości pola magnetycznego na płód… poza tym mysle ze te 4 godziny mają też znaczenie gdy kobieta w ciąży poprostu zle sie czuje będąc bez przerwy w jednej pozycji… trzeba sie poprostu troche poruszać – w tym stanie szczegolnie- a przerwa taka nie pozwala szefom na krzywe słowo gdy ich pracownica w ciaży opuszcza na jakiś czas stanowisko pracy…

  Weronka (termin 6.06.03)

  #177679

  Anonim

  Re: Ciężarna przed monitorem?

  Ja pracowałam do 7 m-ca ciąży… 8 godzin przed monitorem… teraz są monitory nowej generacji, które w zasadzie nie szkodzą. Bardziej szkodzi siedzenie bez ruchu w niewygodnej pozycji, także proponuję mały spacerek od czasu do czasu po biurze…

  Asia i Julia (5 m-cy)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 16)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close