Co myślicie o mleku kozim?

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #63789

  anuka

  Od dawna już wysłuchiwałam (zwłaszcza od starszych osób) o zaletach mleka koziego gł. w przypadku alergii na mleko krowie. Co o tym sądzicie a może któraś z mam próbowała?
  Dostałam wczoraj litr takiego mleka i spróbowałam dać Mikołajowi. Reakcji alergicznej na razie nie ma (a alergikiem jest) za to jeszcze nigdy nie widziałam żeby młody z takim apetytem zajadał flachę – aż mu się uszy trzęsły. A wieczorem kiedy przyszedł czas na mleczko stał pod kuchenką i pokazywał które mleczko mam mu dać (to z garnuszka nie z puszki). Rzeczywiście mleko jest w smaku dobre i słodkie – to pewnie największa zaleta a w porównaniu z Bebilonem Pepti jest wspaniałe.
  Czy dajecie takie mleko stale czy raczej od czasu do czasu?

  Anuka i Mikołaj 16.10.2003

  #809333

  lilavati

  Re: Co myślicie o mleku kozim?

  Jeśli dziecko jest uczulone tylko na laktoglobuline, jedno z bialek mleka krowiego, to powyżej 6. miesiąca życia może pić mleko kozie.Jesli dziecko jest uczulone na kazeine, bialko znajdujące się w mleku krowim i kozim, to nie może spożywać tych napoi.

  Pogląd o zaletach mleka koziego wziął się z faktu, że większość dzieci uczulonych na mleko krowie może bez przeszkód spożywać mleko kozie i jego przetwory – lecznicze działanie ma jednak w tym przypadku jedynie sama eliminacja mleka krowiego.
  Natomiast mleko kozie spożywane w dużych ilościach może, jak każde inne białko zwierzęce,po pewnym czasie stać się alergenem pokarmowym. Dlatego też nie poleca się rutynowego zastępowania mleka krowiego kozim w przypadkach alergii pokarmowej, zwłaszcza u młodszych dzieci.

  Moja kuzynka żywiła swojego synka wyłącznie mlekiem kozim jak skończył 1.5 roczku.

  Ja nie podaję synkowi, mały ma zmiany jak ja tylko wypije to mleko, tak na marginesie mi to mleko też bardzo smakuje

  Myślę, że skoro u synka nie widać niepokojących objawów warto spróbować.


  Mati 19.04.2004  #809334

  kika210

  Re: Co myślicie o mleku kozim?

  Synek mojej przyjaciólki strasznie reagował na mleko proszkowe i kartonowe, więc spróbowała mleka koziego jakiś pół roku temu (a młody teraz ma 2 lata) i super – żadnego uczulenia. Podaje je i w kaszkach, i jako dodatek do naleśników itp. Myślę że warto spróbować. pozdr

  Ada 22m!
  ps.friko.pl

  #809335

  Anonim

  Re: Co myślicie o mleku kozim?

  Mój Aleks też jest uczulony na białko mleka krowiego. Mleko kozie piłam podczas karmienia piersią i wszystko było OK. Małemu jeszcze nie podawałam tego mleka ale chętnie bym spróbowała. Czy jest jakieś specjalne mleko kozie dla małych dzieci? Teraz pije mleko sojowe Isomil2.

  Magda & Aleks 03.02.2004

  #809336

  anuka

  Re: Co myślicie o mleku kozim?

  Ja miałam mleko kupione w sklepie ze zdrową żywnością Eco Chatka (w litrowej plastikowej butli).

  Anuka i Mikołaj 16.10.2003

  #809337

  gosiag

  Re: Co myślicie o mleku kozim?

  Słyszałam, że mleko kozie ma bardzo mało żelaza (nawet w porównaniu zmlekiem krowim) i dając tylko mleko kozie latwo jest o anemię ale wam to nie grozi bo Mikołaj już duzy i mleko nie jest jego głównym posiłkiem.

  Jula(02.02.02) Marysia(04.05.04)  #809338

  kra

  Re: Co myślicie o mleku kozim?

  Wiktorek uczulenia nie ma, ale jak zaczynaliśmy wprowadzać kaszki (miał jakieś 7 miesięcy), to robiłam mu je właśnie na kozim mleku. Po jakimś czasie jednak zrezygnowałam, bo mi śmierdziało, a i jemu, jak się okazało, krowie bardziej smakuje. Ale kozie podobno zdrowsze. Jeśli chce jeść i nie ma reakcji uczuleniowych, to moim zdaniem możesz dawać.

  Kra, Wiktorek (19.11.2003) i * (10.08.2005)

  #809339

  dana

  Re: Co myślicie o mleku kozim?

  Mieszkam w Niemczech i niestety (przynajmniej w moich marketach) nie ma wyboru w mleku kozim.jest tylko jedno w kartonie kupilam Max jak tylko je powachal to Go odrzucilo to mleko bylo wstretne nawet ja nie moglam tego przelknac tak samo z serem obrzydlistwo.zazdroszcze ze to Twoje mleczko jest slodkie i smaczne chcialabym tez sprobowac bo sojowe sie juz Mu znudzilo a o krowim jeszcze dlugo chyba bedziemy musieli zapomniec

  Dana i Maximilianek22miesiace

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close