co na komunie?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 57)
 • Autor
  Wpisy
 • #77249

  abcdefg

  Dziewczyny – co sie daje na komunie dla dziecka znajomej (dziewczynki)? Jaki prezent? I za jaka kwote? Z gory dziekuje za podpowiedzi. 😉

  Pozdrawiam ja i moj Mateusz ’05

  #1030495

  nena75

  Re: co na komunie?

  Ja od dłuższego czasu zachwycam się pudełkami/kuferkami robionymi metodą decoupage. Możesz kupić taki kuferek z motywem aniołka albo jakimś innym przypominającym o wydarzeniu komunii. Moim zdaniem jest to prezent niedrogi, ale bardzo piękny.

  Wioletta i Tomek 2 l. i 4 /12  #1030496

  alina

  Re: co na komunie?

  Ja przeznaczyła bym 100-150zł jak dla znajomej. Może kolczyki? My też idziemy na komunie do znajomych ale mój mąż jest chrzesnym. Kupiliśmy telewizor.

  pozdrawiam Alina

  #1030497

  Anonim

  Re: co na komunie?

  ??

  to mnie przeraza….
  telewizor?
  czy to wesele?

  ja sie tez zastanawialam, bo mamy komunie w maju i maz jest ojcem chrzestnym i przede wszystkim uwazam ze powinen podarowac chrzesnicy Pamiatke I Komunii Św. i jakis upominek do góra 300zł.
  To co sie teraz porobilo z tymi drogimi prezentami i wystawnymi przyjeciami a’la wesele nijak się wg. mnie ma do samego przyjecia Sakramentu Św.
  Co WY na to?


  POZDRAWIAM 🙂 bruni

  #1030498

  kokunia

  Re: co na komunie?

  Też tak uważam.

  Agata i

  #1030499

  natinka

  Re: co na komunie?

  Dokladnie …..

  Nati i Kamilka 05.04.04 oraz Maleństwo  #1030500

  Anonim

  Re: co na komunie?

  odpowiadając na Twoje pytanie „co dac?”

  hmmm – ostatnio widzialam pieknie wydane wiersze ksiedza Twardowskiego „wierze jak dziecko” i do tego możesz dokupić jakiś medalik na łancuszku ze złota do max 100zł albo wieczne pióro (długopis)- parker /waterman – kupisz do 120zł fajne….
  Generalnie starałabym sie oscylowac wokól kwoty 100- 130zł…
  takie jest moje zdanie


  POZDRAWIAM 🙂 bruni

  #1030501

  olesia1

  Re: co na komunie?

  I jeszcze ja :-)))

  Ola & Ala

  #1030502

  olesia1

  Re: co na komunie?

  Zgadzam się z Bruni- prezent za kwotę 130-150 jest jak najbardziej ok. I powinno to być coś co będzie przypominało otym jakże ważnym wydarzeniu w życiu dziecka….
  Telewizor????? Nawet jako chrzestna nie kupiłabym telewizora….A może właśnie jako chrzestna tym bardziej b ym nie kupiła

  Lusia, 2 czerwca ‚ 05

  #1030503

  cszynka

  Re: co na komunie?

  A my mamy dylemat, bo…. mąz jest chrzestnym i w tym roku przypada I Komunia chrześnicy. Nie stać nas na drogi preezent. 100 zł o których piszesz będzie już dla nas sporym wydatkiem. No tak, ale rodzina dziecka oczekuje, że kto jak kto ale chrześni to powinni „się szarpnąć” i przynajmniej aparat cyfrowy, wieża czy też komputer . No i jak sie w takiej sytuacji zachować. Co byśmy nie zrobili to większej kwoty i tak nie znajdziemy (no, chyba że kredyt ) a jak wyskoczymy z piórem, o który piszesz to chyba zostalibyśmy wyśmiani. Ja jestem za tym, aby pokazać dziecku, że sam sakrament jest tu najważniejszy a prezenty to tylko miły dodatek. No właśnie, ale to nasze zdanie, a dziecko będzie liczyło na coś więcej. I kwasy pewnie jakieś będą. A w tym wszystkim najbardziej szkoda tego dziecka, że w taki kołowrót wpadnie. I jak się zachować?
  Pozdrawiam

  Ola (06.01.2003)  #1030504

  gosiat

  Re: co na komunie?

  Zgadzam się, kup coś na pamiątkę do 120 -150 zł.
  Zgadzam się też z Bruni, cyrk sie porobił, dzieci same oczekują drogich prezentów. Chrześnica meża (komunia za 2 lata dopiero) JUŻ życzy sobie mebelki do pokoju , albo komputer .

  ~Gośka i Karolek~

  #1030505

  lilavati

  Re: co na komunie?

  W odpowiedzi na:


  odzina dziecka oczekuje, że kto jak kto ale chrześni to powinni „się szarpnąć” i przynajmniej aparat cyfrowy, wieża czy też komputer


  jak tak można, wogle nie lubię sugerowania komu co kupić a tym bardziej tak drogie prezenty na Komunię. Wydaje mi się, że z takim podejściem rodziców dziecko kompletnie nie rozumie istoty przyjmowanego sakramentu, rodzice zreszta też

  Mateuszek i  #1030506

  cszynka

  Re: co na komunie?

  Dokładnie tak, ale to nie zmienia faktu, ze oni te oczekiwania mają, a my pojawimy się na uroczystości i jednak jakiś prezent będziemy dla dziecka mieć. I już widzę te skwaszone miny rodziny (a to nasza rodzina, nie znajomi – a rodziny jak wiemy się nie wybiera). Ale postanowiliśmy nie przejmować się ewentualnymi komentarzami. Damy to na co nas stać i co jest stosowne do takiej okazji/uroczystości. Ja się tylko zastanawiam co też zażyczą sobie później takie dzieci z tv na komunie, kiedy będa miały 18-tkę, ślub/wesele..?
  Pozdrawiam

  Ola (06.01.2003)

  #1030507

  lilavati

  Re: co na komunie?

  W odpowiedzi na:


  Damy to na co nas stać i co jest stosowne do takiej okazji/uroczystości.


  Tak trzymać, mnie rodzice zawsze uczyli mnie , że z każdego prezentu mniejszego, wiekszego, drożdszego tańszego należy sie cieszyć i tak mam do dziś najważniejszy jest dla mnie gest a nie kwota za jaką ktos kupił.
  Na komunie dostałam zegarek i ile było radości. Moja mama wspomina swoją komunię jak jej tato był w szpitalu a ona od chrzestnej dostała tabliczkę czekolady której smak pamięta do dzisiaj

  Tak sobie myslę, że teraz to strach mieć chrześniaka bo jak za kilka lat nie sprosta sie wymaganią jego i rodziców co do prezentów

  Mateuszek i

  #1030508

  gosiat

  Re: co na komunie?

  Masz rację.
  My chyba też nie sprostamy wymaganiom, w tym roku zaczynamy budowę domku więc nie bedzie nas stać na 1000 złotowe podarunki dla dziecka.
  A nawet gdyby nas było stać, to gdzieś jest granica.

  ~Gośka i Karolek~

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 57)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close