Co się dzieje w tym kraju?

Wczoraj wracaliśmy ze spaceru z Olusiem, było po 19. Po drugiej stronie widziałam dwóch chłopaków, stali przy sklepie…Olusiowi zachciało się wyjść z wózka, więc na chwilę zatrzymalliśmy się. Ruszyliśmy dalej odwróciłam się na chwilę (nie wiem czemu) patrzę, a tam trzeci który tak jakby siedział na chodniku a Oni Go zaczęli bić…Panicznie boję się takich sytuacji, wiadomo nie podejdziemy (nie wiem czy ktoś by się odważył). Kopali Go po głowie, nawet przyciskając do chodnika. Zadzwoniliśmy na Policję…k………na ten numer z komórki, mówimy co się dzieje, a ktoś tam, już łączę….Czekaliśmy prawei 5 minut, nikt nawet się nie odezwał. Kazałam odłożyć słuchawkę, bo w tym czasie dawno już sto razy mozna zakatować człowieka. Byliśmy blisko domu więc zapakowaluśmy Olusia i mówię, jedziemy bo być może ten chłopak leży i trzeba wezwać karetkę…Karetka już była, policji nie.
Szlag mnie trafia, po cholerę dają taki telefon, jak nikt k….nie odbiera.
Miałam taką sytuację w ciąży, otwierał ktoś kluczami nasze drzwi (okazało się potem, że to pijany sąsiad), dzwoniłam na policję, czekałam i nikt nie odebrał. Wczorajszą sytuację przeżywam do dziś 🙁
Szlag by to wszystko trafił. Człowiek boi się wyjsć na ulicę, jak lekko się ściemni. A tyle razy wracam tamtędy wieczorem z Olusiem, bo innej drogi nie mam (ta przynajmniej oświetlona) …
Już w ogóle nie czuję się bezpiecznie, od czego jest ta Policja???

Ania i

29 odpowiedzi na pytanie: Co się dzieje w tym kraju?

dorotka12006-10-05 06:35:24

Re: Co się dzieje w tym kraju?

policja?
tez nie wiem od czego jest
jak nam ukradli halogeny z samochodu panowie z usmiechem powiedzieli ze nie ma co spisywac zgloszenia bo i tak sie nie odnajda
jak zgubilamdowod i chcialam zglosci policji zeby ktos ew nie wzial np na mnie kredytu to pan w blogim nastroju stwierdzil ze to nie ich sprawa i mam sobie zglosic w urzedzie miasta – a przeciez maja obowiazek przyjac takie zgloszenie,
szkoda gadac
a to blahostki przy tym zdarzeniu ktore wczoraj widzialas

Dorota, Szymon 10.02.03 i Michał 20.06.06

erica2006-10-05 06:59:11

Re: Co się dzieje w tym kraju?

policja… ja miałam sytuację z karetką! Byłam jeszcze w ciąży i wybraliśmy się z przyjaciółmi nad wodę. Tam moja przyjaciółka po jakimś czasie dostała na kocu drgawek, potem zaczęła wymiotować – mój mąż szybko wziął ją na ręce i pobiegł w stronę lasu. Tam zemdlała a oczy zaczęły wywracać się jej na drugą stronę. Koszmar. Dzwoniłam na zmianę z kolega pod 112 i nikt nei odbierał. A jak już się dodzwoniliśmy to karetka przyjechała po 30 minutach – mimo, że od miasta, w którym było pogotowie dzieliło nas 5 minut drogi.Na szczęście przyjaciółce nic się nie stało.

Dawcio 15.10.04

kmw2006-10-06 04:29:15

Re: Co się dzieje w tym kraju?

o rany ! ja jestem w szoku. dzwonisz pod numer alarmowy i nikt nie odbiera ????

Karina i Kubus <10.06.2004>

gosia2006-10-06 04:57:29

Re: Co się dzieje w tym kraju?

No ja się boję do tego stopnia, że gdy jest ciemno, sama nie wychodzę z domu.
Niestety nawet w najbezpieczniejszej dzielnicy nie jest się bezpiecznym

kulki2006-10-07 09:33:33

Re: Co się dzieje w tym kraju?

straszne 🙁

a potem mówią, że znieczulica, że nikt nie wezwał policji itp.

Kinga, Łucja (2l 8m)

nucha2006-10-07 10:57:49

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Mam nadzieję, że ten chłopak przeżył…szukałam w gazecie, ale nawet nic nie wspomniano…

Ania i

olesia2006-10-07 10:58:17

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Ja jestem zadowolona z działania policji. Miałam parę razy imprezowiczów pod blokiem, zadzwoniłam pod 997 i or razu byli. Nie oceniaj państwa pod kątem tego, jakich masz kolesi na komisariacie. Można zawsze złożyć zażalenie do gł. komendanta. U nas raz tak zrobiliśmy i się zmienił szef. Teraz jest ok.
Ola

nucha2006-10-07 10:58:30

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Wiesz co, to brak słów, naprawdę strach żyć w tym kraju:(

Ania i

nucha2006-10-07 11:01:12

Re: Co się dzieje w tym kraju?

No właśnie o to chodzi 🙁 Ktoś odebrał, ale powiedział, już łączę i na tym koniec…

Ania i

nucha2006-10-07 11:03:04

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Ja to neidługo w jakąs psychozę popadnę, wieczorem naprawdę się boję wychodzić, w dzień nie mam jakichś głupich myśli, ale gdy sie ściemni, każdy chłopak w kapturze jest dla mnie potencjalnym łamaczem kości 🙂

Ania i

nucha2006-10-07 11:03:46

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Zazdroszczę…no ale kraj to kraj 🙂 Tutaj rządzą kaczory:)

Ania i

nucha2006-10-07 11:06:03

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Właśnie o to chodzi, wiadomo, że człowiek się sam boi, nie podejdzie, bo i pewnie mnie, męzowi i niewiadomo czy nie Olusiowi by się dostało 🙁 Ale chcą nawet coś zrobić z daleka…nie ma takiej możliwości, być może mieliśmy pecha, ale sprawa była przecież poważna i tego “pecha” nie powinno być 🙁
Nie wiem skąd w ludziach tyle agresji, że tak ją muszą wyładować:(((

Ania i

gabrycha2006-10-07 19:59:53

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Straszne jest to co dzieje się w naszym kraju.Ja też jak się ściemni boję się chodzić po ulicy,a robi się ciemno coraz wcześniej….Również patrzę z lękiem na każdego faceta,który idzie za mną albo na przeciw.Boję się strasznie,mam jakieś głupawe myśli.Dziś słyszałam jak jakaś kobieta opowiadała,że wyciągneli jej córkę z tramwaju i tak pobili,że trafiła do szpitala.Nikt jej nie pomógł i nikt nie zareagował.To jest jakiś horror!!!!

Dorota i Antoś(24.03.2005)

nucha2006-10-07 20:44:19

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Wiesz co, to kropla w morzu jeśli chodzi o nasze państwo. Oceniać go mogę pod wieloma względami niestety nie na korzyść. Imprezowicze, a kolesie tłukący drugiego człowieka to wg mnie wielka różnica. Nie wiem jakich mam kolesi na komisariacie, ale cieszę się, że Ty jesteś zadowolona z naszego kraju.

Ania i

gosia2006-10-08 05:29:52

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Najgorsze, że człowiek boi się sam coś zrobić. Ile razy wchodzą za mną do klatki (domofon) i potem cholera wie co robią. Rano się okazuje, że demolują, palą, piją i załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Boję się zapytać “do kogo?”.

W piątek byłam u lekarza. Zaparkowałam na parkingu, który w dzień przeżywa oblężenie, ale gdy od lekarza wyszłam było ok. 18. Biegiem do samochodu, zamknęłam drzwi od środka i przez dłuższą chwilę siedziałam. To “tylko” dlatego, że obok była grupka 6 chłopaków tzw. “młodzieży”zachowującej się dosyć głośno. To już chyba psychoza, ale ja naprawdę się boję.

olesia2006-10-09 11:20:55

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Ja nie porównuję imprezowiczów do bijących. W zasadzie powinno być odwrotnie, nie uważasz? Do imprezowiczów mogą się spóźnić, a do bijących nie bardzo.
O coś innego mi chodzi. Wszyscy narzekają jaki ten kraj bleee że nawet jak policjanci nawalą to wina zapewne Kaczyńskich. Męczy mnie po prostu taka argumentacja.
Co Cię konkretnie meczy? Bo mi się podoba, że co jakiś czas ujawniana jest kolejna afera, że przepędza się byłych komunistów, że rozlicza się za ich błędy To nie tak, że afery dzieją się teraz. To rozliczanie z poprzednim okresem, nawet z postsolidarnosciowym. Wiesz, nie wiem czego się spodziewałaś, pewnie, że zmiany nastąpią (nawet pogody hi hi ) w jeden dzień).
Na koniec dodam, że takie ogólnokrajowe narzekanie – no bo każdy narzeka na kaczorów to ja też – jest nudne.
Chodzi mi o argumentację.
Masz coś do własnej policji – napisz do Ziobry. Pewna jestem, że pomoże.
Ja akurat mam sporo zaufania do tego rządu i nie obchodzi mnie, że jestem pewnie tym 0,1% w kraju
Ola

olesia2006-10-09 11:26:11

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Wiesz co powala mnie taka argumentacja. Brak słów po prostu. A gdy rządzili komuchy/wałęsuchy… itd było lepiej???????
Idź na komisariat, złóż zażalenie, bo opinia tu rządzą kaczory jest poniżej mojej krytyki.

nucha2006-10-09 13:49:23

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Najeżyłaś się i rzuciłaś na to zdanie niepotrzebnie, a jakbyś zauważyła dobrze, był tam znaczek “:)”

W odpowiedzi na:


opinia tu rządzą kaczory jest poniżej mojej krytyki.


no cóż, niech sobie będzie poniżej.

Pozdrawiam

Ania i

nucha2006-10-09 13:51:19

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Gdybym nie uważała, że powinno być odwrotnie, w ogóle bym o tym nie pisała.

W odpowiedzi na:


Wiesz, nie wiem czego się spodziewałaś, pewnie, że zmiany nastąpią (nawet pogody hi hi ) w jeden dzień).


Wiesz, niczego się nie spodziewałam i niczego juz nie spodziewam. Zmiany pogody hi hi,szybciej mogę się spodziewać niż zmian w kraju.

W odpowiedzi na:


Na koniec dodam, że takie ogólnokrajowe narzekanie – no bo każdy narzeka na kaczorów to ja też – jest nudne.


Nigdy nie narzekam, bo inni narzekają, mam swoje zdanie i nie będę go zmieniać, bo ktoś myśli inaczej i nie wymagam tego od innych.

W odpowiedzi na:


Masz coś do własnej policji – napisz do Ziobry. Pewna jestem, że pomoże.


Znasz Go, że jesteś taka pewna? Wiernie uwasz temu rządowi, ale dobrze, i takie osoby powinny przecież być. Życzę Ci tylko, żebyś się jednak nie przeliczyła z tą ufnością.

W odpowiedzi na:


To nie tak, że afery dzieją się teraz


Pewnie, że nie, tyle, że wg mnie to nic nie daje i to jest żałosne.

Ania i

dididi2006-10-09 14:57:04

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Wyglada na to ze trzeba liczyc przede wszystkim na siebie samych i trzymac sie z daleka od takich sytuacji/okolic, niestety…

dididi

Ben & Mimi (2004-06-11)

olesia2006-10-09 14:59:02

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Rozumiem Twoje oburzenie i złość na ten incydent. Nie rozumiem tylko jak to się ma do “kaczorów” i rządu a reasumując do sytuacji w kraju? Chyba, że Pan Kaczyński pracuje w Twoim komisariacie. Po prostu drażni mnie, że jak coś się nie podoba, to dlatego, że taki rząd.
Już pisałam to 10 razy – interweniuj w sprawie opieszałych policjantów, bo następnym razem znowu nie zareagują.
Co do p. ministra Ziobro – znam go na tyle – nie oczywiście osobiście, lecz z kilku ze spraw, w których interweniował, żo mogę być pewna, że zainterweniuje. Mnie osobiście pomógł także poseł PIS (nie Ziobro)z mojego rejonu w dość szczerze mówiąc – nietypowej sprawie.
Jak pisałam – szefa Policji zmieniliśmy – poprzedni wyleciał z hukiem po tego typu podobnej aferze.
Jeśli sami będziemy czekać i narzekać na rząd nie zrobi się nic.
Na koniec – jasne, że dobrze, że są ludzie popierający rząd i nieakceptujący go. Chcę tylko, żeby wszystko było merytorycznie uzasadnione- a nie jak w Twoim przypadku : nawaliła policja – to wina rządu. Nie podobają mi się różne zagrywki PIS-u (np. afera z Begerową, teksty Macierewicza), jednak jeśli chodzi o całokształt pracy tej parti, ustawy jakie przeszły – popieram go.
Ola

olesia2006-10-09 15:08:17

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Trochę nie rozumiem, co masz ta myśli z tym gorącem.
Może Polu nie siedzisz w sprawach naszego kraju, tak one Cię nie dotyczą.
Moim zdaniem PIS , naturalnie, ma wpadki, forsuje jednak dość dobre ustawy. Zatwierdzono np, że niezależna komisja z ministerstwa może bez zawiadomienia zrewidować działalność zarządu spółdzieli mieszkaniowej. To bardzo ważne. Dotychczas w Polsce zarządy spółdzielni to była w Polsce jedna wielka klika znajomych kolesi a biedny mieszkaniec nie miał nic do gadania.
To taki jeden z wielu argumentów, dla których będę ponownie głosować na PIS.
To taki przykład.

Jeśli masz inne poglądy – ok.
Denerwuje mnie jednak takie w kółko klepanie bo to i tamto bo kaczory rządzą.

olesia2006-10-09 15:44:55

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Moją akurat ulubioną autorką ona nie jest. Moim zdaniem – a tak być nie powinno w przypadku redaktorów- jest bardzo stronnicza.
Rząd może i fakt – problemy ma, ale ja nie widzę szczerze mówiąc nic w zamian lepszego. PO tak zapędziło się w tej wiecznej krytyce i nagonce, że nie znam ich progamu, ich dążeń.

agi292006-10-09 17:03:28

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Nie obarczajmy wina obecnych rzadzacych za to bezprawie i brak interwencji ze strony wlasciwych organow wladzy, ktore narastalo latami ( i to nie w czasie rzadow “kaczorow”… )
Jakos przedstawiciele innych obozow politycznych nie wykazali sie ZADNA inicjatywa w tym wzgledzie bedac u wladzy przez klilka lat, wiec badzmy sprawiedliwi…

;o)

agi292006-10-09 17:07:40

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Nie bylo lepiej i “nawet dziecko o tym wie”… A obecny stan Polski to wlasnie rezultat poprzednich rzadow a nie tych obecnych, z tym, ze malo kto sobie to uswiadamia. Takich jak Ty, niestety jest zbyt malo.
Pozdrwiam ;o)

agi292006-10-09 17:31:57

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Czesc!
Nic dziwnego, ze wywolalo to w Tobie tak mocne emocje…
Rzeczywiscie, w Polsce rzadkoscia byly i sa patrole na ulicach czy w parkach… Szkoda, ze nie bierzemy wzoru z innych krajow, w ktorych interwencja w takich przypadkach jest szybka i skuteczna.
A co do polaczenia ( a wlasciwie jego braku)- brak mi komentarza…

olesia2006-10-10 06:04:52

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Właśnie się zastanawiam czy dziennikarze mają prawo do subiektywizmu. W zasadzie publicyści pewnie mają lecz w związku z tym ja nie muszę się z tym zgadzać do to ich osobista opinia a nie rzeczowe przedstawienie faktów.

Moze idę w zaparte broniąc rządu. Fakt, trochę się sypie. Moim zdaniem błędem premiera Kaczyńskiego jest zbytnia butność i obstawianie przy swoim. Jednak opozycja jest bardzo nieprzychylna. Weźmy chociażby wystąpienie w Stoczni. Kaczyńki mówiąc o Zomowcach miał na myśli – moim zdaniem – byłych PZPR-owców a tu lawina oskarżeń ze strony PO że to o nich. Moim zdaniem opozycja jeszcze podsyca tą niefajną sytuację w kraju.
Na koniec – podoba mi się ogólny plan tego rządu, ogólne założenia. Nie do końca może efektownymi środkami (np koalicja z Lepperem), lecz – moim zdaniem – w słusznej sprawie.
Ola

kasiaw2006-10-10 06:54:39

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Forsuje dość dobre ustawy?
A jak one mają sie do życia? Powstał Centralny Urząd Antykorupcyjny, chwalą się tym bardzo, jaki to sukces że powstało takie biuro i jakie było potrzebne. Ale po cholerę ono powstało? Przecież taśmy Beger to według nich nie korupcja tylko normalne negocjacje. To ja chyba za głupia jestem, bo według mnie to była korupcja. A teraz wypieranie się tego wszystkiego przez premiera, prezydenta że nic się nie stało, to jest po prostu żałosne.
A nie wstyd Ci jak teraz widzą nasz kraj na świecie, że z nas się śmieją? Mi jest wstyd. Koszmar. Jest coraz gorzej, a jednak nadal jest tak dużo zaślepionych ludzi, którzy ich słuchają i się ze wszystkim zgadzają.

Kasia mama Pawełka

nucha2006-10-10 14:29:30

Re: Co się dzieje w tym kraju?

Ale przecież oni o nikim nie mówią źle…:)

Ania i

Znasz odpowiedź na pytanie: Co się dzieje w tym kraju??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
chrupki TiP z REALA
a dlaczego ? no bo to sa flipsy od Myrchy ! - producenta czerwonych z krolikiem. sklad ten sam - sam grys kukurydziany. sa troszke mniejsze od flipsow, wiec moim zdaniem
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
szukam ortopedę dzieciecego-WROCŁAW
Dziewczyny, jak w tytule , szukam dobrego ortopedy dzieciecego we Wrocławiu. Najlepiej na kase chorych, ale moze być tez prywatnie. M i Filip[img]http://foto.onet.pl/upload/19/92/_525245_n.jpg[/img]
Czytaj dalej