Co to jest inseminacja?

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #36623

  Anonim

  Cześć Dziewczynki!

  No właśnie…co to jest inseminacja? na czym polega? czy boli? chce wiedzieć wszystko.

  Pozdrawiam

  Pozdrawiam cieplutko
  Kasia
  2 cykl starań
  GG4741887

  #477904

  z-kasia1

  Re: Co to jest inseminacja?

  Witaj,
  zacytuję ze słownika na bocianie bo boję się, że coś opiszę źle, a potem możesz mnie źle zrozumieć:
  cyt.:”To najprostsza z technik wspomaganego rozrodu . Zabieg jest bezbolesny i polega na umieszczeniu nasienia w macicy kobiety za pomocą specjalnego cewnika. Nasienie może pochodzić od męża – (IUI – intrauterine insemination) lub dawcy (AID).Z reguły każda większa klinika leczenia niepłodności posiada swój własny bank nasienia. Mężczyzna musi oddać nasienie za pomocą masturbacji. Potem plemniki ” wiruje się ” w specjalnym naczyniu, wybierając zdrowe i silne. Te właśnie podaje się później specjalnym cewniczkiem przez szyjkę macicy do macicy. Kobieta musi być w trakcie owulacji. Cykl powinien być monitorowany, kobieta z reguły odwiedza gabinet ginekologa kilka razy w ciągu cyklu obserwując w USG dojrzewanie pęcherzyka Graafa. Zabieg trwa kilka minut , zaraz potem można iść do domu. U kobiet z cyklami owulacyjnymi skuteczność tej metody sięga 56% w ciągu 6 miesięcy.”
  To tak w skrócie, dziewczyny, które miały inseminację opiszą Ci pewnie dokładniej i są bardziej kompetentne ode mnie. Jeśli chcesz, możesz to pytanie zadać także tutaj, na forum, w dziale „niepłodność”, ew. poszukać w zasobach (pewnie już nie raz ktoś coś o tym pisał lub wspominał).
  Pozdrawiamy,

  Kasia  #477905

  domi

  Re: Co to jest inseminacja?

  Hej.
  Inseminacja jest to sztuczne zapłodnienie, a właściwie unasiennienie, czyli wprowadzenie specjalnie spreparowanego nasienia bezpośrednio do jamy macicy. Stosuje się ją, gdy występują czynniki uniemożliwiające zajście w ciążę naturalnie, czyli takie jak na przykład wrogość śluzu (śluz szyjkowy zabija plemniki), słaba kondycja plemników lub ich niewielka ilość. Wykonuje się ją w dniu jajeczkowania, w cyklu tzw. monitorowanym za pomocą USG.
  Czy to boli nie umiem Ci odpowiedzieć, bo nie miałam wykonywanego tego zabiegu, ale podejrzewam, że nie. Na to pytanie na pewno odpowiedzą Ci dziewczyny, które miały inseminację wykonaną.
  Pozdrawiam, buziaczki

  Dominikka + wrześniowy Maluszek
  http://preg.fertilityfriend.com/pages/37874/

  #477906

  anita200

  Re: Co to jest inseminacja?

  Dziewczyny w zasadzie wszystko napisały, ja podczas inseminacji bólu nie odczuwam,raczej delikatne „drapanie ” w macicy, czekam na wynik III IUI.

  #477907

  domi

  Re: Co to jest inseminacja?

  Powodzenia, trzymam kciuki !
  Buziaczki,
  D.

  Dominikka + wrześniowy Maluszek
  http://preg.fertilityfriend.com/pages/37874/

  #477908

  Anonim

  dzieki za informacje

  Dzięki za informacje Dziewczynki!

  Narazie będę próbowała metod naturalnych, ale przy mojej budowie macicy (podwójna) może to byc niemożliwe i dlatego lekarz wspomniał coś o inseminacji, ale to za kilka miesięcy jesli normalnie się nie uda.Dzieki.

  Pozdrawiam cieplutko
  Kasia
  2 cykl starań
  GG4741887  #477909

  kasja31

  Jak z tym odwirowaniem???

  Czy logicznie rozumuje? Plemniki męskie sa ponoc z reguly silniejsze, czy to oznacza ze determinuje sie plec dziecka? Kto urodzil dziewczynke po inseminacji? Dajcie znac…

  kasja

  #477910

  anita200

  Re: Jak z tym odwirowaniem???

  Też nad tym myślałam…Z forum „bociana” wiem,że prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki i chłopczyka po ins jest takie samo, bardzo chciałabym sie przekonać „na własnej” skórze.

  #477911

  z-kasia1

  Re: Jak z tym odwirowaniem???

  Myślę, że nie tylko „dobierane” są tzw. plemniki silniejsze – te, które są w stanie dłużej przetrwać (tu mamy „przyspieszony proces”). Podejrzewam, że takie plemniki badane są pod wieloma kątami: prawidłowej budowy, ruchliwości, może jakieś badania genetyczne … nie wiem dokładnie jaki jest dobór i na czym on konkretnie polega. Może należałoby zapytać o to lekarza na bocianie?:-) ew. dziewczyn, które miały inseminację.
  Pozdrawiamy,

  Kasia

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close