Co to może być? Ciemieniucha, łupież?

Niedawno pisałam, że Mateuszkowi we włoskach łuszczy się skóra w miejscu, gdzie ma naczyniaka o średnicy ok. 2 cm (tam mu nie wyrosły włoski…). Od kilku dni to łuszczenie rozprzestrzenia się na całą główkę. Wygląda jak łupeż u dorosłego. Czy tak właśnie objawia się ciemieniucha, czy może to faktycznie jest łupież? Ale u tak małego dziecka? Mat ma 9 tygodni. I ma baaardzo dużo gęstych i długich włosków. Myjemy mu włoski dwa razy w tygodniu mydełkiem Oilatum. Kąpiemy w emulsji Oilatum. Co to jest? Jak sądzicie?

Dorota i Mateuszek (14.01.2003)

2 odpowiedzi na pytanie: Co to może być? Ciemieniucha, łupież?

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: Co to może być? Ciemieniucha, łupież?

Może myj codziennie włoski mydłem Bambino, natłuszczaj oliwką Bambino i skoro ma gęste włoski to dobrze byłoby wyczesywać ciemieniuchę szczotką z naturalnego włosia dla niemowląt.

Pati i 5 m. [Zobacz stronę]

anet Dodane ponad rok temu,

Re: Co to może być? Ciemieniucha, łupież?

w przypadku ciemieniuchy tak trzeba robic z tym ze natluszczac przed (godz) kapiela, potem umyc i wyczesac. Ale to nie koniecznie musi byc ciemieniucha. Agniesia miala bardzo podobne objawy, pediatra stwierdzil ze to tylko takie luszczenie. I co dziwne po kapieli raczej nic sie nie luszczylo ale np rano im wiecej czesalam glowke tym wiecej sie luszczylo. A z czasem samo przeszlo.

Aneta

Znasz odpowiedź na pytanie: Co to może być? Ciemieniucha, łupież??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Co to może być? Ciemieniucha, łupież?
Niedawno pisałam, że Mateuszkowi we włoskach łuszczy się skóra w miejscu, gdzie ma naczyniaka o średnicy ok. 2 cm (tam mu nie wyrosły włoski...). Od kilku dni to łuszczenie rozprzestrzenia
Czytaj dalej
Polecam
Pampersy Active Fit
Dla raczkujacego albo stawiajacego pierwsze kroki dziecka - REWELACJA! Przetestowalam juz chyba wszystkie pieluszki jednorazowe - i tylko te nie zawijaja sie pod rzepem, nie uciskaja ud Nati, nie spadają
Czytaj dalej