Co to może być? Ciemieniucha, łupież?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #13949

  dolores

  Niedawno pisałam, że Mateuszkowi we włoskach łuszczy się skóra w miejscu, gdzie ma naczyniaka o średnicy ok. 2 cm (tam mu nie wyrosły włoski…). Od kilku dni to łuszczenie rozprzestrzenia się na całą główkę. Wygląda jak łupeż u dorosłego. Czy tak właśnie objawia się ciemieniucha, czy może to faktycznie jest łupież? Ale u tak małego dziecka? Mat ma 9 tygodni. I ma baaardzo dużo gęstych i długich włosków. Myjemy mu włoski dwa razy w tygodniu mydełkiem Oilatum. Kąpiemy w emulsji Oilatum. Co to jest? Jak sądzicie?

  Dorota i Mateuszek (14.01.2003)

  #209800

  pati68

  Re: Co to może być? Ciemieniucha, łupież?

  Może myj codziennie włoski mydłem Bambino, natłuszczaj oliwką Bambino i skoro ma gęste włoski to dobrze byłoby wyczesywać ciemieniuchę szczotką z naturalnego włosia dla niemowląt.

  Pati i 5 m. Mikołajek  #209801

  anet

  Re: Co to może być? Ciemieniucha, łupież?

  w przypadku ciemieniuchy tak trzeba robic z tym ze natluszczac przed (godz) kapiela, potem umyc i wyczesac. Ale to nie koniecznie musi byc ciemieniucha. Agniesia miala bardzo podobne objawy, pediatra stwierdzil ze to tylko takie luszczenie. I co dziwne po kapieli raczej nic sie nie luszczylo ale np rano im wiecej czesalam glowke tym wiecej sie luszczylo. A z czasem samo przeszlo.

  Aneta

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close