Co to znaczy – wynik na cytomegalię

Witam Was!
Odebrałam dzisiaj wyniki badań na cytomegalię, nie wiem jednak co to wszystko znaczy i denerwuje sie, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników.
IgG – 233,7
IgM – 0,136

Dziekuje
pozdrawiam Dorota z majówkowym szczęsciem

5 odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

siluete Dodane ponad rok temu,

Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

Znalazlam cos takiego
“Rozpoznanie cytomegalii u ciężarnej opieramy na badaniu poziomu miana przeciwciał w klasie IgM i IgG. Obecność przeciwciał klasy IgM (które jednak mogą przetrwać do 18 miesięcy od pierwotnej infekcji) oraz znaczny wzrost przeciwciał IgG świadczą o istnieniu pierwotnej infekcji, a czułość metody określana jest na 99%.

Obecność przeciwciał u kobiety na kilka miesięcy przed ciążą świadczy o przechorowaniu przez nią tej choroby, a obecne przeciwciała chronią ją przed świeżą infekcją i czynią zakażenie płodu mało prawdopodobnym. ”

Dodane ponad rok temu,

Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

Dodatnie przeciwciała IgG świadczą o przebyciu zakażenia cytomegalią kiedyś w przeszłości.Podwyższone stężenie przeciwciał IgM, może świadczyc o tym, ze miałas kontakt z osoba zakażoną, lub ze jesteś chora.
Jednak IgM, mogą przetrwać do 18 miesięcy od pierwotnej infekcji i myslę, ze tak własnie jest w Twoim przypadku, bo stężenie IgM jest znikome.

Dominika – 20 m-cy i Ktoś styczniowy 🙂

siluete Dodane ponad rok temu,

Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

i jeszcze cos takiego
Jestem w 10 tyg.ciąży, właśnie zrobiłam sobie badania na Cytomegalię. Wynik:
CMV IgM 0.138 Index max 0.399
WYNIK UJEMNY.
CMV IgG 250 AU/ml max >15.0
WYNIK D0DTNI
Slakie Laboratoria Analityczne.
Czy powinnam się martwić?
Odpowiedz:
miała Pani kontakt z CMV (tak jak większość) ale nie jest Pani chora”

Wnioskuje z tego ze podobna sytuacja jest u Ciebie, czyli ze chorobe przechodzilas ale teraz chora nie jestes. ale upewnij sie u swojego lekarza, ja tylko takie przypuszczenia wysnuwam po tym co w necie przeczytalam.

dofita Dodane ponad rok temu,

Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

Ja jestem w 14 tyg. i tez miałam w ślaskim labolatorium, uspokoiłas mnie bardzo, bo chyba my kobitki w ciazy -jak to mowi moj gin – potrafimy fantastycznie czytac miedzy wierszami to co nie jest napisane…Mysle ze nie jestesmy chore i dzieciaczkom nic nie grozi…

lizzi Dodane ponad rok temu,

Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

Witaj,
ja z cytomegalią “użeram się” od dwóch miesięcy, zrobiłam badania w I trymestrze i wyszło, że jestem aktualnie chora – od tej pory zaczął się dramat… Wydałam mnstwo pieniędzy na dodatkowe badania, lekarzy i Bóg wie co jeszcze… Zawsze odpowiedź była jedna: żadnej gwarancji na nic… W końcu trafiłam na świetnego specjalistę od chorób zakaźnych i świetną ginekolog, oboje oświecili mnie, że z cytomegalią nigdy nic nie jest pewne, nawet pozytywne wyniki badań nie muszą świadczyć o tym, że jestem teraz chora, że dzidziuś nie musi się wcale zarazić, że W OGóLE NIE POWINNO SIę ROBIć TYCH BADAń W CIążY!!! Ryzyko powikłań jest małe, a pewności nigdy nikt nie da. Bardzo żałuję, że gin kazał zrobić mi te badania, kosztowało to wiele nerwów i pieniędzy, a i tak nic nie dało… USG pokazuje ślicznego dzidziusia, bez żadnych niepokojących oznak i tym się teraz pocieszam. Dziewczyny, nie róbcie sobie tych badań w ciąży!!!

Znasz odpowiedź na pytanie: Co to znaczy – wynik na cytomegalię?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
Polecam stronę z ogłoszeniami - opiekunki
[url]www.pracadodatkowa.pl[/url] Na stronie są też ogłoszenia dot. sprzątania, prowadzenia domu i inne. Ogloszenia są bezpłatne Gosia mama Lidki i Izy (26.03.2004)
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Dziewczyny, dziś wieczorem najdalej jutro...
będę wysyłała obiecane adresy - dziś z jedną mamą Asia rozmawiała, mama bardzo szczęśliwa :)) oczywiście wyraziła zgodę na podanie swoich danych. Z drugą będzie rozmawiała po poludniu. Będę znać
Czytaj dalej