Co to znaczy – wynik na cytomegalię

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #83353

  dofita

  Witam Was!
  Odebrałam dzisiaj wyniki badań na cytomegalię, nie wiem jednak co to wszystko znaczy i denerwuje sie, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników.
  IgG – 233,7
  IgM – 0,136

  Dziekuje
  pozdrawiam Dorota z majówkowym szczęsciem

  #1204639

  siluete

  Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

  Znalazlam cos takiego
  „Rozpoznanie cytomegalii u ciężarnej opieramy na badaniu poziomu miana przeciwciał w klasie IgM i IgG. Obecność przeciwciał klasy IgM (które jednak mogą przetrwać do 18 miesięcy od pierwotnej infekcji) oraz znaczny wzrost przeciwciał IgG świadczą o istnieniu pierwotnej infekcji, a czułość metody określana jest na 99%.

  Obecność przeciwciał u kobiety na kilka miesięcy przed ciążą świadczy o przechorowaniu przez nią tej choroby, a obecne przeciwciała chronią ją przed świeżą infekcją i czynią zakażenie płodu mało prawdopodobnym. ”  #1204640

  Anonim

  Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

  Dodatnie przeciwciała IgG świadczą o przebyciu zakażenia cytomegalią kiedyś w przeszłości.Podwyższone stężenie przeciwciał IgM, może świadczyc o tym, ze miałas kontakt z osoba zakażoną, lub ze jesteś chora.
  Jednak IgM, mogą przetrwać do 18 miesięcy od pierwotnej infekcji i myslę, ze tak własnie jest w Twoim przypadku, bo stężenie IgM jest znikome.

  Dominika – 20 m-cy i Ktoś styczniowy 🙂

  #1204641

  siluete

  Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

  i jeszcze cos takiego
  Jestem w 10 tyg.ciąży, właśnie zrobiłam sobie badania na Cytomegalię. Wynik:
  CMV IgM 0.138 Index max 0.399
  WYNIK UJEMNY.
  CMV IgG 250 AU/ml max >15.0
  WYNIK D0DTNI
  Slakie Laboratoria Analityczne.
  Czy powinnam się martwić?
  Odpowiedz:
  miała Pani kontakt z CMV (tak jak większość) ale nie jest Pani chora”

  Wnioskuje z tego ze podobna sytuacja jest u Ciebie, czyli ze chorobe przechodzilas ale teraz chora nie jestes. ale upewnij sie u swojego lekarza, ja tylko takie przypuszczenia wysnuwam po tym co w necie przeczytalam.

  #1204642

  dofita

  Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

  Ja jestem w 14 tyg. i tez miałam w ślaskim labolatorium, uspokoiłas mnie bardzo, bo chyba my kobitki w ciazy -jak to mowi moj gin – potrafimy fantastycznie czytac miedzy wierszami to co nie jest napisane…Mysle ze nie jestesmy chore i dzieciaczkom nic nie grozi…

  #1204643

  lizzi

  Re: Co to znaczy – wynik na cytomegalię

  Witaj,
  ja z cytomegalią „użeram się” od dwóch miesięcy, zrobiłam badania w I trymestrze i wyszło, że jestem aktualnie chora – od tej pory zaczął się dramat… Wydałam mnstwo pieniędzy na dodatkowe badania, lekarzy i Bóg wie co jeszcze… Zawsze odpowiedź była jedna: żadnej gwarancji na nic… W końcu trafiłam na świetnego specjalistę od chorób zakaźnych i świetną ginekolog, oboje oświecili mnie, że z cytomegalią nigdy nic nie jest pewne, nawet pozytywne wyniki badań nie muszą świadczyć o tym, że jestem teraz chora, że dzidziuś nie musi się wcale zarazić, że W OGóLE NIE POWINNO SIę ROBIć TYCH BADAń W CIążY!!! Ryzyko powikłań jest małe, a pewności nigdy nikt nie da. Bardzo żałuję, że gin kazał zrobić mi te badania, kosztowało to wiele nerwów i pieniędzy, a i tak nic nie dało… USG pokazuje ślicznego dzidziusia, bez żadnych niepokojących oznak i tym się teraz pocieszam. Dziewczyny, nie róbcie sobie tych badań w ciąży!!!

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close