co z prolaktyną podczas ciąży???

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #70480

  agulina

  jeśli poziom prolaktyny przed ciążą był wysoki i jest regulowany bromergonem to czy w trakcie ciąży też trzeba brać ten lek? czy nie jest to szkodliwe dla dzidzi?

  #910174

  marta-76

  Re: co z prolaktyną podczas ciąży???

  Cześć,

  Z tego co wiem to są dwie szkoły jeżeli chodzi o ten temat. Jedni lekarze karzą odstawić lek zaraz po zajściu w ciążę, natomiast inni uważają, że nadal trzeba zażywać lek.

  Z tego co wiem to prolaktyna rośnie zaraz po zajściu w ciążę ale są określone normy dla poszczególnych trymestrów ciąży.

  Ja straciłam dziecko w drugim miesiącu ciąży. Przed ciążą też zbijałam poziom prolaktyny bo był zbyt wysoki. Po zajściu w ciążę odstawiłam leki. Lekarze nie wiedzą dlaczego straciłam ciążę. Moim zdaniem mogła to być właśnie prolaktyna. W trakcie ciąży nie robiłam badań prolaktyny i dlatego nie wiem na jakim poziomie była ale wydaje mi się że to mogła być przyczyna.

  Jeżeli chodzi o szkodliwość leku to oczywiście na ulotce jest napisane, aby nie przyjmować w trakcie ciąży ale znam wiele przypadków kiedy kobiety w ciąży przyjmowały lek i urodziły zdrowe dzieci.

  Pozd,
  Marta  #910175

  monka

  Re: co z prolaktyną podczas ciąży???

  Podstawowym błędem jest odstawienie leku w ciąży, wysoki poziom prolaktyny uszkadza funkcjonowanie ciałka żółtego i obumarcie ciąży, bromergon powinnaś brać dopóki nie wytworzy się łożysko. Rzeczywiście są wśród lekarzy różne opinie na ten temat, ale radzę ci znaleźć takiego, który nie boi sie bromergonu i śledzi nowości. Ja straciłam przez prolaktynę dwie ciąże, w trzeciej brałam bromergon do 18 tygodnia, miałam obawy, ale zaufałam lekarzowi i moja córeczka jest okazem zdrowia.

  Monika i Zuzanna 20.08 04

  #910176

  kaja28

  Re: co z prolaktyną podczas ciąży???

  Mam podobny problem tez nie wiem co roboc z bromergonem.
  Mo lekarz zalecil mi odstawienie leku tak szybko jak zobacze dwie kreski, co prawda dawka jaka biore nie jest duza, bo tylko pol tabletki dziennie, ale nie wiem co zrobic.
  Musze z nim powaznie porozmawiac , bo nie wiedzialam konsekwencjach odstawienia leku.
  Pozdrawiam wszyskie prolaktynki 😉

  #910177

  marta-76

  Re: co z prolaktyną podczas ciąży???

  Bardzo proszę ciebie o informacje, w których tygodniach poroniłaś ciąże. Informacja ta jest dla mnie bardzo ważna z uwagi na podobny problem.
  Pozd,
  Marta

  #910178

  monka

  Re: co z prolaktyną podczas ciąży???

  Dokładnie tego nie wiadomo, bo na pierwszym USG ciąża była martwa, ok. 7-8 tydzień

  Monika i Zuzanna 20.08 04  #910179

  marta-76

  Re: co z prolaktyną podczas ciąży???

  Wielkie dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytanek. Jaki poziom prolaktyny „zbijałaś” lekami ? Czy długo zażywałaś leki obniżające prolaktynę ?

  Pozd,
  Marta

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close