CRP

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #14632

  jutajazz

  Dziewczyny pomóżcie. Mojej koleżanki dziecko jest w szpitalu i CRP wyszło 100. Co to jest CRP? Inne wyniki wyszły OK. Czy koniecznie musi być w szpitalu? Może jakiś lekarz jest wśród WAS?

  #217266

  basik

  Re: CRP

  Moja coreczka tez miala podwyzszone CRP (zielone wody plodowe – stad to badanie bylo robione zaraz po porodzie) – to jest badanie krwi, ktore sygnalizuje stan zapalny w organizmie, akceptowalny jest poziom do 10 (w skali uzywanej przez laboratorium szpitala na Karowej, nie wiem czy jest jakas inna norma). Dziewczyna ktora lezala ze mna na sali i jej coreczka miala podwyzszone crp musiala zostac tydzien dluzej po porodzie – az do konca kuracji antybiotykowej, aplikowanej przez wenflon. Trzymam kciuki zeby wszystko wrocilo do normy. U nas unormowalo sie samo.

  Basik i Tynia urodzona 3.10.2002  #217267

  helga

  Re: CRP

  Moje dziecko też miało podwyższone CRP. To jest niespecyficzny czynnik, który pozwala stwierdzić, czy w organizmie doszło do infekcji czy nie. Jego podwyższenie sugeruje, że doszło. Jednak jest on niespecyficzny, co oznacza, że jego podwyższenie nie jest równoznaczne z infekcją. Mikołaj miał na przykład podwyższone CRP z powodu żółtaczki, choć poziom bilirubiny miał w normie. Podobno to CRP może być podwyższone, gdy dziecko jest przejedzone. Nie należy się tym przejmować za nadto, skoro inne wyniki są w porządku

  Helga i Chłopaczek słodki jak nie wiem co! (4 miesiące!!)

  #217268

  aniaaa

  Re: CRP

  Mój synek miał podwyższone CRP poniewaz miałam bardzo mało wód płodowych. Zeby nie doszło do jakiejś infekcji zaraz po porodzie dostawał przez welflon osłonowo antybiotyk. Miał 7.74 po antybiotyku spadło do 2,83 mg/l norma jest chyba do 5. Nie martw się – widać nie jest to taki odosobniony przypadek

  Aniaaa i Sebcio (17.03.03)

  #217269

  basik

  Re: CRP

  korekta: norma jest oczywiscie 5 tak jak wspomnialy inne Mamusie, sorry za wprowadzenie w blad – moja cora miala 8 po porodzie i juz drzeli lekarze… sprawdzilam wlasnie w ksiazeczce zdrowia..

  Basik i Tynia urodzona 3.10.2002

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close