cukrzyca w ciąży

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #13161

  marzena1

  pomózcie – proszę o informacje dotyczące cukrzycy w ciązy.U mojej siostry stwierdzono cukrzycę (34 tydzień ciąży), od dzisiaj musi przyjmowac insulinę-jakie moga byc skutki tej choroby, na co uważać i jaka dietę stosować? Boję się o nią i jej dzidziusia, chciałabym jakoś jej pomóc!

  marzena i asia

  #200748

  Anonim

  Re: cukrzyca w ciąży

  Marzenko, niestety nie mam żądnych informacji na ten temat, ale wydaje mi się, że jeśli została wykryta i siostra będzie przyjmowała insulinę, to wszystko będzie dobrze. Poszperaj w internecie, na pewno coś znajdziesz, ja też poszukam :).

  Asia i Julia (6.5 m-ca)  #200749

  1014monia

  Re: cukrzyca w ciąży

  Zajrzyj na stronę cukrzyca.pl , cukrzyca.org.pl . Ale nie jest źle . Najpowazniejszym problemem u kobiet z cukrzycą ciążową są przedwczesne porody – twoja siostra jest już w 34 tygodniu . Nie może jeść słodyczy i cukrów prostych – miód , cukier , soki w kartonikach , czekolada ( nie dość że słodka to jeszcze ma dużo tłuszczy ) . Musi jeść węglowodany takie jak ciemne pieczywo , kasze , warzywa . Owoce pod kontrolą – nie wiem jak poważną ma cukrzycę , ale ktoś wypowiadał się na forum , że mógła jeść tylko jedno jabłko dziennie . I nie martwcie się na zapas – najważniejsze , że cukrzyca jest wykryta .

  monia i majowe

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close