ćwiczenie na piłce w 39tyg

Witajcie! Chciałabym się od Was dowiedzieć czy ćwiczenia na piłce w ciąży mogą przyspieszyć poród, czy są one wyłącznie po to aby rozluźnić mięśnie macicy dla łatwiejszego porodu?

3 odpowiedzi na pytanie: ćwiczenie na piłce w 39tyg

zuzel2014-02-11 19:11:24

Są m.in. dla rozluźnienia. Inne stabilizują kręgosłup.
Moja rehabilitantka pozwala ćwiczyć na piłce do końca ciąży. Jej zdaniem porodu to nie przyspiesza.

sunflower-agi2014-02-11 19:55:43

Zamieszczone przez nelly1988:Witajcie! Chciałabym się od Was dowiedzieć czy ćwiczenia na piłce w ciąży mogą przyspieszyć poród, czy są one wyłącznie po to aby rozluźnić mięśnie macicy dla łatwiejszego porodu?

Jeśli poród już trwa, takie ćwiczenia mogą go “usprawnić”, ale nie wydaje mi się, żeby mogły wywołać poród.
Sporo czasu przesiedziałam na piłce przy porodzie syna, jeszcze w domu. Czułam się na niej lepiej. Takie ćwiczenia regulują napięcie mięśniowe w okolicy przykręgosłupowiej i w miednicy mniejszej. Rozluźniają wiezadła, a to wszystko sprzyja sprawniejszemu przebiegowi porodu. W takiej pozycji dziecko też ma szansę zejść niżej do kanału rodnego, więc szyjka macicy będzie się lepiej rozwierać.
Ja już swoją piłkę napomowałam :Hyhy:

marta34322014-02-14 08:35:45

A poza piłką jakie ćwiczenia polecacie? bo znalazłam kilka propozycji tutaj: ale nie wiem czy mogę je wykonywać w tak zaawansowanej ciąży.

Znasz odpowiedź na pytanie: ćwiczenie na piłce w 39tyg?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Podrozowanie z dzieckiem za granice - pytanie
To, ze aby wyrobic dziecku polski paszport, musza sie stawic w urzedzie oboje rodzice, to wiem. Ale czy jesli jedno z nich chce gdzies z dzieckiem jechac, to czy drugie
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Do Krakowianek
Dziewczyny z Krakowa mam prośbę. Jadę na szkolenie w marcu z terapii behawioralnej do Krakowa i potrzebuję ,żeby ktoś mnie pokierował... [FONT=Times New Roman] Kurs 3-modułowy" odbywać się będzie w siedzibie
Czytaj dalej