cystografia- pomozcie !!!

Jutro Wikusia (5 m-cy) ma miec na Kasprzaka w Instytucie Matki i Dziecka robiona cystografię. wiem co to za badanie i jak mniej wiecej wyglada ale sie boje.. o co mam pytac lekarzy zeby nie zostac “olanym” ? o jakie znieczulenie prosic?? o jakie dodatkowe badanie prosic?? Czy ktoras z mamus robila tam badanie swojej pociechy??

Karola i Wiki ( 30.10.2003 )

2 odpowiedzi na pytanie: cystografia- pomozcie !!!

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: cystografia- pomozcie !!!

musisz pilnować, żeby przy wprowadzaniu cewnika było dużo środka odkażającego (u nas to był rywanol), bo przy cystografi niestety nie trudno o zakażenie bakteryjne :(. Dodatkowo powinien być wykonany posiew moczu i USG nerek (tak przynajmniej bbyło u nas) :). Przygotuj się na pocieszenie dziecka, bo będzie unieruchomione, miej pod ręką coś do picia i u nas jedno z rodziców zakładało fartuch ochronny i było przy dziecku podczas robienia zdjęć. My robiliśmy badanie na Działdowskiej.

Aga i Ala (10.02.2003)

karolinaj Dodane ponad rok temu,

Re: cystografia- pomozcie !!!

Bardzo dziekuje za wiadomosc. Mala narazie ma szczegolowe badania. Aby zrobic cystografie musza wylwczyc zapalenie. Ale nie ominie nas to. Jednak udało nam sie dostac na Litewska:)

Karola i Wiki ( 30.10.2003 )

Znasz odpowiedź na pytanie: cystografia- pomozcie !!!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
nerwica i leki
chodzi mi o leki w sensie paniki, a nie medykamentow :) - nie mam po prostu polskiej czcionki. Od pewnego czasu jest ze mna co raz gorzej pod tym
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
pierwszy sok Kuby!!!
dziś Kuba wypił dwie łyżeczki soczku jabłkowego. wiem, że to troszkę za wcześnie biorąc pod uwagę obecne normy - za kilka dni mały skończy 3 miesiące, ale robi kupkę
Czytaj dalej