Czarne wizje :o)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #77536

  gacka

  Jakiś miesiąc temu wymacałam sobie za uchem 2 guzki. Jeden większy, drugi mniejszy, twarde, nie bolą. Guzki są tak jakby na kości czaszki więc nie sądziłam, że to węzły chłonne. Poszłam do lekarza, który stwierdził, że to jednak węzły, dostałam antybiotyk, który nie zadziałał. Kilka dni po wizycie wyczułam kolejny guzek, tym razem miękki i bolący z lewej strony żuchwy (pod lewą dolną szóstką). To mi na węzeł wygląda, bo kiedyś miałam już coś takiego zdiagnozowane jako powiększone węzły chłonne. Po antybiotyku zniknęło.
  Dziś namierzyłam kolejnego guzka mniej więcej w połowie odległości od szyi do barku po lewej stronie – miękki, ruszający się i boli przy dotyku, a drugi po prawej stronie na szyi (malutki jeszcze, ale już wyczuwalny) i dostaję w głowę. Przed oczami mam wizję chłoniaka. Robiłam morfologię krwi – wyniki bardzo dobre.
  Czy Waszym zdaniem to faktycznie są powiększone węzły chłonne? Jeśli tak, to czemu antybiotyk nie pomógł? Jaka może być przyczyna powiększonych węzłów? Nie chorowałam już (odpukać) kupę czasu więc to nie są skutki choroby. Poradźcie cosik. Wiem, że powinnam pewnie iść do lekarza, ale może któraś z Was zna taki przypadek, który skończy się jedynie na strachu.

  Gacka i Julka 01.03.2004

  #1037392

  gutek

  Re: Czarne wizje :o)

  Ja też mam coś takiego od kiedy pamiętam. Jeden twardy, nieruchomy na potylicy , i taki malutki, ale dobrze wyczuwnalny i ruchomyna żuchwie. Nie bolą. Mama mi mówiła że mam to od urodzenia…
  Na żuchwię pod szczęką dolną tez miałam i owszem był to powiększony węzeł chłonny. Ale tamten bolał przu nacisku.

  TUTAJ możwcie znaleść całkiem fajną gierkę!  #1037393

  ewelina1501

  Re: Czarne wizje :o)

  hej!
  mnie się zrobił już 2 razy taki bolący guzek wystający i wyczuwalny pod lewą pachą. Ktoś mi kiedyś powiedział, że to od dezodorantu w kulce albo w szyfcie których ja namiętnie używam. Zniknęlo po kilku dniach. Badania robię akutalnie co chwilę i są ok, tak więc myslę, że to faktycznie od tych dezodorantów, którymi podrażniam pachę. Pewnie to nic groźnego, ale jak co chwilę Ci wyskakuje to pokaz lekarzowi, niech pomyśli co z tym zrobić.
  Głowa do góry! Będzie dobrze!
  Ewelina + Fil (31.07.2004) + Ktoś (30.09.2006?)

  #1037394

  qwe

  Re: Czarne wizje :o)

  Miałam podobnie,bolało przy nacisku,ale po pewnym czasie przestało.

  Asia i Kuba(prawie czterolatek)

  #1037395

  asia80

  Re: Czarne wizje :o)

  To chyba nieco inna sprawa niz Gacki. To o czym piszesz nazywa sie zapalenie mieszka wlosowego i faktycznie zazwyczaj ma zwiazek z kulka lub depilcja.

  Olinek

  #1037396

  gacka

  Re: Czarne wizje :o)

  O widzisz – mi się od pachy zaczęło właśnie – najpierw wyszło mi pod pachą – bolało, ale miałam już wcześniej coś takiego więc wiedziałam, że samo zniknie. Moja mama też kiedyś miała pod pachą takie „cudo” i lekarz powiedział, że to faktycznie od antyperspiranta – mówił, by zbyt często takich dezodorantów nie używać. Pod pachą zniknęło, ale wylazły w tych innych miejscach o których piszę.
  Wyczytałam w necie, że to może być od chorego zęba, a mam jednego takiego w dość poważnym stanie.
  Myślicie, że to faktycznie ząb wpływa na te gluty, które mi powychodziły?

  Gacka i Julka 01.03.2004  #1037397

  beatab

  Re: Czarne wizje :o)

  wiem, że ząb może spowodować poważne problemy, więc koniecznie idż do dentysty i jeszcze raz do lekarza.

  Patryś 03.03.2003

  #1037398

  qr-chuck

  Re: Czarne wizje :o)

  Zapalenie od zęba jest takim samym zapaleniem jak każde inne (z ta różnicą, że częściej ignorowane). Oczywiście, że od tego możesz mieć powiększone węzły.
  A co do bolącego guzka pod szóstką – ja miałam takiego już 2 razy – tak mniej więcej na kości szczęki. To była zatkana ślinianka. Lekarz kazał mi jeść dużo kwaśnego, żeby ślina się produkowała i odblokowała. Bolało jak sk…, ale po jakiś 3 dniach samo przeszło.

  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close