Czarny szlaczek na ząbkach

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #36541

  cat

  Kilka tygodni temu na ząbkach Łukasza (ma ich osiem) zaczął pojawiać się ciemny szlaczek, takie poziome, nieregularne kreseczki. Nie mam pojęcia co to jest. Przeszukałam forum, nie widziałam, żeby ktoś miał podobny problem, więc nie licze na duży odzew, ale może znajdzie się ktoś kto wie, o co chodzi.
  Łukasz NIE przyjmuje i nie przyjmował nigdy żelaza, jednym lekiem
  jaki dostaje przewlekle i od dawna jest Zyrtec. Pediatryca, u której byliśmyprzy okazji infekcji gardła, widząc zęby zapytała, czy w ciąży chorowałam lub przyjmowałam jakieś leki. Nic z tych rzeczy. Nie umiała wyjaśnić mi o cochodzi z tymi zębami, zaprzeczyła oczywiście, że może to być próchnica. Myję małemu zęby dosyć regularnie. Szlaczek nie jest nalotem czy innym brudem, zaprzecza temu choćby jego „regularność” – kreski są mniej więcej w połowie każdego
  ząbka. Czy któraś z was ma jakiś pomysł? Wybieram się do stomatologa, ale chciałabym sprawdzić, czy moze któras z Was zetknęła się z takim problemem. Wiem, że zęby robią się czarne od żelaza, ale przecież nie od takiej dawki jaka jest np. w Nutramigenie, prawda?

  Kasia i Łukasz (20.12.2002)

  #477074

  jane

  Re: Czarny szlaczek na ząbkach

  Ja mam podobny szlaczek na zebach i kiedys jakis lekarz powiedzial mi, ze to od antybiotykow, ktore bralam w dziecinstwie.
  Nie wiem jednak na ile Ci to pomoze, skoro juz wykluczylas leki. Mam nadzieje, ze to cos da sie usunac z zabkow Lukasza. pozdrawiam!!!

  Jane i Małgosia 04.05.2003  #477075

  magdawroc

  Re: Czarny szlaczek na ząbkach

  Moje też miały(synek ma nadal), ale ja to kojarzyłam z żelazem wyraźnie.

  Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close