Czeka nas epoka lodowcowa?

Ja wiem, że teraz zimnoo bo wyż jest rosyjski:)
I jak zima to musi być zimno;)

Ale i tak oglądając newsy czułam sie jak w filmie katastroficznym;)

I martwię sie o naszą planetę….

Przenikliwy mróz w Europie wynika z kurczenia się powłoki lodowej pokrywającej Ocean Arktyczny, gdzie skutki globalnego ocieplenia są najbardziej widoczne – pisze “The Independent”, cytując naukowców z Niemiec, USA i Rosji.

W ich ocenie stopienie powłoki lodowej na Morzu Barentsa i Karskim zakłóciło skomplikowane systemy przemieszczania się powietrza. Topniejące lody Oceanu Arktycznego odsłoniły duże połacie wód, normalnie pokrytych lodem, wystawiając je na działania atmosferyczne.

Utrata arktycznego lodu może ich zdaniem mieć wpływ na rozwój wyżów barycznych (obszarów wysokiego ciśnienia, w których najwyższe ciśnienie jest w środku układu) nad północną Rosją, przynoszonych przez bardzo zimne wiatry z Arktyki i Syberii do Europy Zachodniej.

Jak twierdzi “Independent”, u podłoża mroźnych wiatrów od wschodu wiejących nad Europą może tkwić intensywny antycyklon (czyli wirowy układ wiatrów w obrębie wyżu, przemieszczający się po liniach spiralnych od środka na zewnątrz) nad północno-zachodnią Rosją. “Niektórzy klimatolodzy sądzą, że powodem jest brak morskiej czapy lodowej, która stopiła się wskutek globalnego ocieplenia” – wskazuje gazeta.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czeka nas epoka lodowcowa??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
Zaciskanie rączek i nóżek u dziecka.
Witam, od roku u mojego dziecka nasilają się dziwne napady ciśnięcia, w tym czasie zaciska zęby, rączki oraz nogi z całej siły. Jest w tym czasie świadoma ale ciężko ją
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
depresja
zastanawiam się czy z tego można wyjść tak "raz na zawsze"? nie pytam o siebie, bo wiem, że ja sama sobie winna jestem. jeśli już zaczynam leczenie, to przerywam od razu, kiedy
Czytaj dalej