Czekalada w ciąży !

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #45428

  edysia

  Z internetu fajny artykuł…..
  PT: Chcesz mieć wesołe dziecko jedz w ciąży czekolade :-))
  Jak zaobserwowali naukowcy fińscy regularne jedzenie czekolady przez kobietę w ciąży może pozytywnie wpływać na późniejsze zachowanie, aktywność i nastrój dziecka. Informację podaje tygodnik „New Scientist”.

  Zespół z Uniwersytetu w Helsinkach przeprowadził badania w grupie 300 ciężarnych kobiet. Uczestniczki miały oceniać swój stan psychiczny – np. poziom stresu, nastrój itp. oraz ilości zjadanej dziennie czekolady.

  Pół roku po urodzeniu dziecka, każda z matek opisywała zachowanie dziecka, m.in. jego skłonność do reagowania lękiem lub śmiechem, aktywność i ogólne usposobienie.

  Okazało się, że dzieci matek, które w ciąży codziennie jadły pewne ilości czekolady, były bardziej aktywne, pogodne i częściej się śmiały.

  Ponadto, według zespołu badającego potomstwo kobiet, które w ciąży miały podwyższony poziom stresu i jadły regularnie czekoladę, było mniej skłonne do reagowania lękiem w nowych sytuacjach, niż potomstwo matek zestresowanych, które w ciąży odmawiały sobie czekolady.

  Na razie naukowcy nie mogą wykluczyć, że związek między apetytem matki na czekoladę i zachowaniem jej dziecka zależy od innego, dodatkowego czynnika. Jak spekulują, obserwowane zjawisko może jednak wynikać z faktu, iż zawarte w czekoladzie związki generalnie poprawiają nastrój. Lepszy nastrój matki może z kolei pozytywnie wpływać na zdrowie i zachowanie przyszłego potomka.

  Dokładne wyniki publikuje pismo „Early Human Development”.

  Źródło onet.pl

  To co dziewczyny ….wcinamy czekolade !!!!
  Buziaczki

  Edysia z

  #590649

  veraprima

  Re: Czekalada w ciąży !

  czekoladka w ciąży pycha sprawa  #590650

  edysia

  Re: Czekalada w ciąży !

  hihihihi
  Ja nigdy nie lubiłam słodyczy i ich nie juadłam, a teraz smakują mi jak nic innego :-))
  Maja córunia też ją uwielbia, zaczyna podskakiwać jak mama zje coś słodkiego :-)))
  Buziaczki

  Edysia z

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close