czkawka

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #49445

  Anonim

  Witam wszystkie mamusie,
  ja jestem świeżo upieczoną mamą 3 tygodniowego Antosia. Napiszcie co robić jak dziecka ma czkawkę – a ma ją praktycznie non stop. Jest bardzo mocna Antoś cały podskakuje i się denerwuje, przy tym co zje to mu się uleje. Noszę na rękach trzymam główkę wysoko ale nie pomaga. Czy mam się niepokoić czy to u takich maluszków narmalne. Pomóżcie
  Pozdrawiam
  Monika

  #637368

  bey

  Re: czkawka

  nikola jeszcze w moim brzuchu miała często czkawkę… i tak jej zostało. Po urodzeniu miała czasem nawet kilka raazy dziennie. Ale sprawiała wrażenie jakby jej to zupełnie nie przeszkadzało :-)))
  Może spróbuj przystawić na troszkę małego do piersi, niech się napije, u nas pomagało. A po jedzeniu niech koniecznie odbija, będzie się mniej ulewało przy czkawce.
  Poza tym nie przejmuj się, to zupełnie naturalne zjawisko związane z niedojrzałością przepony u maluszków, samo przejdzie 🙂 Nika ma już prawie 6 m-cy, i czkawka męczy ją już coraz rzadziej…

  Pozdrawiamy!

  Bey i Nikola (14.01.2004)  #637369

  lea

  Re: czkawka

  Czkawkę u takich bejbików powoduje m. in. zimno (chyba teraz raczej odpada) oraz krzyk, płacz, wysiłek głosowy.

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #637370

  monikachorzow

  Re: czkawka

  czkawka musi przejść sama – u nas nie pomagalo ani podanie piersi ani herbatki.z wiekiem czkawki będą coraz rzadsze.a jak dostał czkawki po jedzeniu to połowe mleka ulał….to normalne u maluchów.przy okazji mozesz zapytać pediatre dla swojego spokoju ale podejrzewam że powie ci to samo.

  Monika i Marcinek (15.01.04)

  #637371

  magdzik

  Re: czkawka

  Al i w brzuszku i po urodzeniu miewał częste czkawki, nawet kilka razy dziennie. Na czkawkę najlepiej jest napoić dziecko, to wówczas ona mija. Ale chyba idealnego lekarstwa na to nie ma. Obecnie synek ma czkawkę raz na tydzień czy dwa, także pewnie i u Ciebie wszystko z czasem się unormuje.

  Pozdrawiamy,

  Magda i Albercik ur. 8.09.03

  #637372

  inti

  Re: czkawka

  Julka też miewała takie czkawy, od pobytu w brzuszku. stopniowo po urodzeniu zaczęły przechodzić. pomagało picie z piersi albo kropel witaminy – cebion np. Bo kwaśne.

  sylwia i JUlka 20.01.2003  #637373

  annaw

  Re: czkawka

  Moja niunia tez czesto ma czkawke .No i pediatra powiedzial ze to normalne .A pomaga tylko mleczko z cyca .
  Ania i Natalka(24.06.04)

  #637374

  angelika2510

  Re: czkawka

  Monia nieprzejmuj sie,moj maluch juz w brzuchu mial non stop czkawki.teraz ma 2,5miesiaca i czkawki coraz zadziej ale wczesniej to olala!!!

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close