Czy badanie TSH u dziecka na czczo

Witam!
Mam pytanie, czy badanie poziomu TSH u dziecka musi być robione na czczo?Bo pierwsze badanie które robiłam synkowi było robione na czczo i wynik wyszedł 6,15. Jak powtarzałam wynik tydzień później, nie był na czczo i wynik wyszedł 4,35. Oczywiście niekt mnie nie poinformował czy takie dziecko (13msc) też musi być na czczo. A poza tym czy przy pozimie TSH to jest ważne?Bo już sama nie wiem skąd taka rozbieżność w wynikach w tak krótkim czasie.Chyba będę musiała jeszcze raz powtórzyć badanie, a jak pomyślę że znowu będą kłuć mojego synka to już jestem chora, on tak płacze przy pobraniu krwi. Proszę o jakieś porady.

2 odpowiedzi na pytanie: Czy badanie TSH u dziecka na czczo

alina2007-02-03 07:46:07

Re: Czy badanie TSH u dziecka na czczo

Do TSH nie trzeba być nadczco. To są hormony tarczycy i jedzenie nie ma tu znaczenia.

pozadrawiam Alina

kantalupa2007-02-03 10:16:34

Re: Czy badanie TSH u dziecka na czczo

Badania nie trzeba robic na czczo.
Rozbieznosc w wynikach jest calkiem prawdopodobna, proby w kierunku TSH czesto wychodza zafalszowane, stad nie stawia sie diagnozy po pojedynczej probie, tylko sie ja powtarza.

Adam i Alek;)

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy badanie TSH u dziecka na czczo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
Melodia do piosenek... pomocy!
Jagoda od tygodnia w domu znowu katar, kaszel - a w przedszkolu przygotowują spóźniony dzień babci i dziadka. Pani dała nam teksty piosenke gorzej z melodią. Poradźcie gdzie w internecie
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Proszę o modlitwę i pozytywne myśli
Nie wiem czy jeszcze mnie pamiętacie, bo ostatnio rzadko zaglądam na forum, ale z czasów kiedy tu bywałam bardzo często pamiętam, że Wasze modlitwy i pozytywne myśli porafiły zdziałać cuda.
Czytaj dalej