czy bezpieczny Pimafucort maść 7 tyg ciąży?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #85740

  kasiejka

  Jestem w 7 a więc wczesnym tygodniu ciąży.

  Ponieważ już w 6 poczułam że coś mi tam na dole daje się we znak- swędzi, pieczei,gina stwierdzila i orzekła stan zapalny pochwy. Opisywałam jej odczucia jako także swędzenie, kłucie, pieczenie w przedniej części koło cewki moczowej i warg sromowych(że się już tak dokładnie anatomicznie wyrażę)jednak jakoś tam nie sprawdzała. Zapisała mi tylko dopochwowo Sterovag z uwagą by nie wkładać tego” naboju”zbyt głęboko. Z lekkim niepokojem o to, że tak wcześnie może ze szkodą dla dziecka zaczynam sobie serwować dość silne leki przeciwgrzybiczne zastosowałam go jednak bo przecież stałoby się jeszcze gorzej gdyby bakterie, grzyby przemieściły się na szyjkę i przeniknęły dalej. I tak został mi dziś ostatni 7 dzień kuracji. Nie wiem może w środku jest lepiej. Ponieważ jednak stan zapalny swędzenie, kłucie może nawet dające sie wytrzymać ale niepokojące mnie w okolicach warg sromowych kompletnie nie ustępuje to przedwczoraj poszłam do giny znowu prosząc o jakąś medyczną pomoc, jakiś lek na to i nie patrząc na moje krocze zapisała mi tym razem do smarowania Pimafucort, który ma w składzie hydrocortisonum, natamycinum(antybiotyk o działaniu grzybobójczym) i neomycinum(antybiotyk o działaniu bakteriobójczym).
  Może nie powinnam być mądrzejsza od lekarza, wiem ale obawiam się czy taka maść w tym 7 tygodniu może zaszkodzić w rowoju maluszka?
  Używacie takich maści tak wcześnie, użyłybyście gdyby lekarz, któremu macie powody nie ufać tak do końca Wam przepisał? Czy nie ma innych sposobów skutecznych a dozwolonych w okresie ciąży?

  Proszę pomóżcie bo strasznie sie niepokoję. K.

  Edited by Kasiejka on 2007/02/17 09:06.

  #1305012

  shibaa

  Re: czy bezpieczny Pimafucort maść 7 tyg ciąży?

  Mogę tylko napisać, że kiedy w poprzedniej ciąży miałam infekcję grzybiczą dostałam lek GynoPevaryl – globulki, jest też krem, który można spokojnie bezpiecznie stosować w ciąży (choć jak większość leków – w I trymestrze „ostrożnie”) 🙂 – gł. na grzyby ale działa też na gronkowca, paciorkowca itepe.
  Pimafucort jako że ze sterydem można zastosować „bardzo krótko” – więc jeśli w ciągu powiedzmy 3 dni nie pomoże to bym go dłużej nie stosowała.
  Zresztą lek stosowany zewnętrznie ma tylko wspomagać, a sprawę powinny załatwić globulki…
  Może są po prostu za słabe …
  A – w działaniu ubocznym Sterovagu piszą o uczuciu swędzenia i pieczenia – może okaże się że jak skończysz kurację to świąd całkiem zniknie bo może po prostu teraz jest to skutek uoczny tego preparatu.
  Ja bym zrobiła tak że kończę kurację Sterovagiem, do 3 dni od zakończenia stosuję Pimafucort (żeby sprawdzić czy świąd zupełnie zniknie) – jeśli nadal będzie się utzymywał – idę do lekarza 🙂 po jakieś inne globulki.
  🙂

  Agata&  #1305013

  agat79

  Re: czy bezpieczny Pimafucort maść 7 tyg ciąży?

  Hmm, lekarzem nie jestem, ale dla mnie ten hydrokortyzon tez daje do myslenia troche. A czy lekarka sprawdzila, czy aby to objawy sa spowodowane jakims stanem zapalnym, czy leczy metoda prob i bledow?? Moze byc, ze w ten sposob Twoj organizm reaguje na ciaze! Jesli chodzi o jakies srodki, to wiem, ze w ciazy najlepszy jest clotrimazol. POzdrawiamy

  Agata i Olivia 27.07.04 i Marcowa Viktoria :-))

  #1305014

  toffika

  Re: czy bezpieczny Pimafucort maść 7 tyg ciąży?

  witam,

  globulki są bezpieczne
  pozdrawiam

  Michaś.11.03.2007

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close