Czy BHCG moze sie mylic???

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #46954

  Anonim

  usuniete

  #607796

  ami7

  Re: Czy BHCG moze sie mylic???

  Dagamaro, mi się wydaje, że beta się nie myli, bo hormon ten jest wydzielany po implantacji… tylko jest to baaardzo wczesna ciąża… Ja miałam to samo… Lekarz mi powiedział, że często się zdarza, że dochodzi do zapłodnienia, ale jeśli cos jest źle (np. bardzo duże wady genetyczne), to zarodek jest usuwany (przepraszam za okrutne stwierdzenie) podczas okresu. Dlatego lekarze nie polecają robienia testów przed terminem @. Jeśli beta jedt dodatnia i mimo wszystko przychodzi okres, to wcale nie znaczy, że ciąży nie było! (mimo iż jeszcze nie byłó jej widać). Sęk w tym, że nie zawsze da się taką ciąże uratować….a czasem nie zawsze warto… Natura czasem wie co robi….Pozdrów ode mnie swoją koleżanke, wiem jak jest ciężko, gdy wynik bety jest dodatni, nadzieja wielka, a potem wszystko się kończy spóźnioną @. Ściskam Cię bardzo mocno…

  ami7
  mój wykresik  #607797

  Anonim

  Re: Czy BHCG moze sie mylic???

  ja tez uwazam, ze miałam poronienie okołookresowe i ją tez to czeka, albo juz jest po.Jednak po roku staran….w maju 2003 okazało sie, ze mam niedrozne jajowodu obustronnie i ze jest to od cesarki, czyli od 5 lat. Uwazam, ze nie jest to prawdą, ale czy po zapaleniu układu moczowego( zaraz po tym poronieniu) mogly sie zatkac??? Zastanawia mnie to wszystko.
  Ale teaz ja juz o tym zapomniałam i czeak na kolejna szanse…..zawsze zachodziłam w 2 miesiącu staran. Po czyszczeniu ………jakos nie moge trafic na owu. i za duze robie przerwy. w ty miesiacu jestem nastawiona pozytywnie i mam nadzieje, ze sie uda.Robie testy, wiec powinnam trafic.hehe.

  Dziekuje za odpowiedz!!

  Starania o Julke lub Piotrusia.http://www2.fertilityfriend.com/home/DAGMARA

  #607798

  aggulka

  Re: Czy BHCG moze sie mylic???

  Opisywana przez Ciebie sytuacja nie jest dziwna. Coś takiego nazywa się ciążą biochemiczną.

  Tak mówi definicja:
  Pojęciem ciąży biochemicznej posługujemy się w przypadku, kiedy próba ciążowa wypada dodatnio i bardzo wcześnie dochodzi do poronienia, co uniemożliwia rozpoznanie istnienia ciąży badaniem ginekologicznym lub badaniem USG.

  Ja tylko dodam, że lekarze twierdzą, że grubo ponad połowa zapłodnionych komórek jajowych jest przez organizm wydalana w taki sposób, najczęściej zanim jeszcze dojdzie do zagnieżdżenia. Powodów może być wiele, jest to jedna z naturalnych dróg selekcji, ale jeśli przez dłuższy czas nie dojdzie do prawidłowej ciąży, może też świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, np. niedomodze lutealnej. Warto wtedy zrobić oznaczenie hormonów.
  Pozdrawiam, Agata

  #607799

  lidus

  Re: Czy BHCG moze sie mylic???

  Testy z moczu są mniej czułe. Warto badać betę z krwi co 48 h i sprawdzać czy rośnie prawidłowo. Poza tym ja domagałabym się w szpitalu badania z krwi a nie z moczu.
  Testy z krwi raczej się nie mylą, owszem labolatorium może się pomylić, te sikane są nieczułe wykazują ciążę dopiwro od 25 jednostek kiedy z krwi już od 2. Jeżeli koleżanka krwawi to powinna dostac progesteron, ja do lekarza bym poszła z przynajmniej 2 wynikami bety.

  Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
  aniołek IX 1996
  aniołek XI 1997

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close