Czy BHCG moze sie mylic???

usuniete

4 odpowiedzi na pytanie: Czy BHCG moze sie mylic???

ami7 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy BHCG moze sie mylic???

Dagamaro, mi się wydaje, że beta się nie myli, bo hormon ten jest wydzielany po implantacji… tylko jest to baaardzo wczesna ciąża… Ja miałam to samo… Lekarz mi powiedział, że często się zdarza, że dochodzi do zapłodnienia, ale jeśli cos jest źle (np. bardzo duże wady genetyczne), to zarodek jest usuwany (przepraszam za okrutne stwierdzenie) podczas okresu. Dlatego lekarze nie polecają robienia testów przed terminem @. Jeśli beta jedt dodatnia i mimo wszystko przychodzi okres, to wcale nie znaczy, że ciąży nie było! (mimo iż jeszcze nie byłó jej widać). Sęk w tym, że nie zawsze da się taką ciąże uratować….a czasem nie zawsze warto… Natura czasem wie co robi….Pozdrów ode mnie swoją koleżanke, wiem jak jest ciężko, gdy wynik bety jest dodatni, nadzieja wielka, a potem wszystko się kończy spóźnioną @. Ściskam Cię bardzo mocno…

ami7
[Zobacz stronę]

Dodane ponad rok temu,

Re: Czy BHCG moze sie mylic???

ja tez uwazam, ze miałam poronienie okołookresowe i ją tez to czeka, albo juz jest po.Jednak po roku staran….w maju 2003 okazało sie, ze mam niedrozne jajowodu obustronnie i ze jest to od cesarki, czyli od 5 lat. Uwazam, ze nie jest to prawdą, ale czy po zapaleniu układu moczowego( zaraz po tym poronieniu) mogly sie zatkac??? Zastanawia mnie to wszystko.
Ale teaz ja juz o tym zapomniałam i czeak na kolejna szanse…..zawsze zachodziłam w 2 miesiącu staran. Po czyszczeniu ………jakos nie moge trafic na owu. i za duze robie przerwy. w ty miesiacu jestem nastawiona pozytywnie i mam nadzieje, ze sie uda.Robie testy, wiec powinnam trafic.hehe.

Dziekuje za odpowiedz!!

Starania o Julke lub Piotrusia.[Zobacz stronę]

aggulka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy BHCG moze sie mylic???

Opisywana przez Ciebie sytuacja nie jest dziwna. Coś takiego nazywa się ciążą biochemiczną.

Tak mówi definicja:
Pojęciem ciąży biochemicznej posługujemy się w przypadku, kiedy próba ciążowa wypada dodatnio i bardzo wcześnie dochodzi do poronienia, co uniemożliwia rozpoznanie istnienia ciąży badaniem ginekologicznym lub badaniem USG.

Ja tylko dodam, że lekarze twierdzą, że grubo ponad połowa zapłodnionych komórek jajowych jest przez organizm wydalana w taki sposób, najczęściej zanim jeszcze dojdzie do zagnieżdżenia. Powodów może być wiele, jest to jedna z naturalnych dróg selekcji, ale jeśli przez dłuższy czas nie dojdzie do prawidłowej ciąży, może też świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, np. niedomodze lutealnej. Warto wtedy zrobić oznaczenie hormonów.
Pozdrawiam, Agata

lidus Dodane ponad rok temu,

Re: Czy BHCG moze sie mylic???

Testy z moczu są mniej czułe. Warto badać betę z krwi co 48 h i sprawdzać czy rośnie prawidłowo. Poza tym ja domagałabym się w szpitalu badania z krwi a nie z moczu.
Testy z krwi raczej się nie mylą, owszem labolatorium może się pomylić, te sikane są nieczułe wykazują ciążę dopiwro od 25 jednostek kiedy z krwi już od 2. Jeżeli koleżanka krwawi to powinna dostac progesteron, ja do lekarza bym poszła z przynajmniej 2 wynikami bety.

Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
aniołek IX 1996
aniołek XI 1997

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy BHCG moze sie mylic????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

STRATA DZIECKA
I znow tu wracam...
Nie dane mi bylo dlugo sie cieszyc kolejna ciaza. Wlasnie jestem po laparo. Mialam ciaze pozamaciczna... Agnieszka (mam aniołka - córeczki - IX.02)
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Pękające naczynka
Kochane forumowiczki! Poradzcie czego używać na pękające naczynka na udzie? Jestem w 6 miesiącu ciąży i mam okropne pajączki na jednym udzie. W sumie miałam je już odkąd pamiętam, ale
Czytaj dalej