Czy fenistil może uczulać?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #101202

  pasiasta

  Teoria spiskowa by moja mama: Wera się ciągle drapie po głowie, bo ją fenistil w kroplach uczula.

  Możliwe to???
  Mała długo go bierze 3x 10 kropli, każe pulmunolog i dermatolog. Głowa sprawdzona – brak lokatorów i śladów po komarach – we włosach, bo na odsłoniętych częściach pełno:Boje się:

  To jedno i drugie: mama Werce posmarowała najgorsze ślady po komarach fenistilem w żelu, długo nie trwało i dzwoni, że ją po nim wysypało – tam gdzie posmarowała, tam ma wysypkę – możliwe, że tak błyskawicznie, nawet nie po godzinie coś takiego wyszło? Jakoś mi się wierzyć nie chce:Niepewny:

  #2759571

  lilavati

  Z ulotki:
  [quote]4. Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, lek Fenistil? krople doustne może powodować działania niepożądane.

  Fenistil? w postaci kropli doustnych rzadko powodować może objawy zmęczenia i przemijającej senności. Sporadycznie może wystąpić wysypka skórna, obrzęk twarzy i gardła, spłycony oddech, skórcze mięśni.
  Obserwuje się czasem bóle głowy, objawy pobudzenia, nudności, objawy pochodzące z układu pokarmowego, suchość w ustach i zawroty głowy. Należy także poinformować lekarza o innych objawach niepożądanych, które mogą być spowodowane stosowaniem leku Fenistil? krople doustne, a nie są wymienione w tej ulotce.
  [/quote]Skoro macie podejrzenie, spróbujcie zamienic na co innego
  A drapie się bo ma AZS  #2759572

  pasiasta

  Tylko ona na głowie we włosach ma ładną skórę. AZS sobie drapie [drapała] na nogach i to namiętnie do krwi – to było widać, że ją bardzo swędzi.

  A tą ‚wysypkę’ dostała [?] po maści:Niepewny:

  #2759573

  lilavati

  Zamieszczone przez Kasiasta
  Tylko ona na głowie we włosach ma ładną skórę. AZS sobie drapie [drapała] na nogach i to namiętnie do krwi – to było widać, że ją bardzo swędzi.

  A tą ‚wysypkę’ dostała [?] po maści:Niepewny:

  Kaśka szczerze wątpię w wysypkę po fenistilu ale …skoro wg instrukcji może być warto sprawdzić. Moje wysypkę reagowały na „obcych” w moim domu – inne perfumy, inne proszki, policzki zaogniały im się jak otoczenie zaczynało w swetrach chodzić itd.

  Co do drapania się – ja mam skórę AZSową i wiem, że nawet tam gdzie zmian nie widać jest ona sucha, potrafi ni z gruszki ni z pietruszki swędzieć

  Może młoda ma tic i łepetynę drapie?
  Może szampon jej nie służy?
  Może źle łepetyna spłukana?
  Moze zmiana wody?
  Może w czapach zaczęła chodzić – mnie w takim okresie najbardziej głowa swędzi – i to już w chacie jak czapa obok :Niepewny: Może…itd….

  #2759574

  pasiasta

  A widzisz, myślałam, ze tylko miejsca gdzie są zmiany swędzą:Niepewny:
  Ja stawiam na tik, choć częsty, ale inaczej wygląda jak się drapie bo swędzi, a inaczej jak się szudra po łepetynie. Szamponu i wody nie zmienialiśmy. Płukać staram się dokładnie, ale trudne to zadanie, bo papę drze i ucieka.

  Zamieszczone przez ania_st
  Moje wysypkę reagowały na „obcych” w moim domu – inne perfumy, inne proszki, policzki zaogniały im się jak otoczenie zaczynało w swetrach chodzić itd.

  Ale przechlapane:Niepewny:

  #2759575

  pasiasta

  Nie wiem gdzie moja mama widziała wysypkę u Werki, dziecko nic nie ma.

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close