Czy kichanie = choroba?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #58124

  ewike

  Czy jak dziecko dużo kicha to się pochoruje? Mały juz drugi dzień ma takie serie. Póki co raczej jest wesoly, normalnie je i kataru nie widać, ale czy może to byc objaw przeziebieniia. Dodam, że ja juz tydzień mam katar, wychodziliśmy na spacery i w sobotę byliśmy na basenie. A może podrażniła go woda, bo zanurzaliśmy go i trochę się opił. Już sama nie wiem co o tym mysleć.

  Ewa i Przemek (15.07)

  #743488

  georgina

  Re: Czy kichanie = choroba?

  Może to być początek przeziębienia. Zanim katarek zacznie spływać, zdarza się taki dzień-dwa kichania.
  Ale też może to abslutnie nic nie znaczyć. Iga też kicha po basenie. Dzieciaczki (i dorośli zresztą też) kichają, jak ich coś (zapach, kurz, suche powietrze) zawierci w nosku i nie jest to objaw choroby. Dzisiaj Iga rozkichała się u lekarki przed szczepieniem, a i tak została zaszczepiona, bo w gardle, płucach itd. ani śladu choroby.
  Jeśli masz w domu sterimar, sól fizjologiczną lub euphorbium, możesz Przemkowi nawilżyć nosek. Ja tak robię rano sterimarem, bo mała kicha czasem po całej nocy w suchym, grzanym kaloryferem pokoju.

  pozdrawiamy!  #743489

  fr-ania

  Re: Czy kichanie = choroba?

  Przemek może kichać od kurzu, suchego powietrza itd. Nie musi być to objaw chorobowy. Nie martw się na zapas Na pewno coś podrażniło go przez chwilkę w nosku i tyle.

  Ania i Szymek 21.07.04

  #743490

  gocha1

  Re: Czy kichanie = choroba?

  Malutkie dzieci kichaja glownie aby przeczyscic nosek. No i teraz czesciej, gdy grzeja kaloryfery. Moze to byc takze na tle alergicznym (jezeli jest alergikiem), a nie od razu przeziebienie.


  Gocha i Szymuś 3.08.04

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close