Czy ktoś może wie?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #77211

  jutajazz

  Moj babci odbiera emeryturę krusowską, jest dializowana, a co za tym idzie kupuje mnustwo leków, jej mąż – dziadzia jest przewlekle chory ma nowotór płuc. Oboje dziadkowie biorą emeryturę krusowaską. Dowiedziałam się od pielęgniarki,że leki możemy brać na faktrurę i odpisywać. Czy może któraś z Was wie, ile może być wypisane na takiej fakturze i gdzie je zanosić, aby otrzymać zwrot części kosztów.
  Bardzo proszę o pomoc – ula

  #1029468

  kassma

  Re: Czy ktoś może wie?

  Słyszałam tylko o możliwości zwrotu kosztów za leki z MOPSu. Faktura musi być imienna i razem z nią składa się do MOPSu podanie tzw. „celówkę” o zwrot kosztów (pewnie z uzasadnieniem dochodów, konieczności leczenia itp.).
  Zapytaj w lokalnym MOPSie jakie papiery są potrzebne.

  A tutaj link jaki udało mi się znaleźć: http://www.informacje.farmacja.pl/index.php?opt=wiecej&id=3542&news=2&powrot=show&of=

  pozdr

  KASIA i TYMEK 29.04.2004  #1029469

  mata-hari

  Re: Czy ktoś może wie?

  Nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać w tym przypadku. My (pobieramy zasiłek pielęgnacyjny) zbieramy faktury i uwzględniamy je przy rocznym rozliczeniu. Odliczamy nadwyżkę ponad 100 zł wydanych w danym miesiącu. Mamy dokumenty z MOPSu i złożony oraz zaakceptowany wniosek w Urzędzie Miasta i to wystarczy. Na tej podstawie dostajemy pieniądze i na tej podstawie możemy robić odliczenia.
  U nas nie ma żadnego limitu. Nie jest nigdzie napisane jaka kwota maksymalna może widnieć na fakturze. Tak samo nie ma żadnego ogólnego limitu, jaki możemy odliczyć.

  Jak masz wątpliwości to najlepiej pytać w MOPSie i US.

  Michaś 09.05.04

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close