Czy ktoś słyszał o…

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #12104

  kajda

  zawijaniu dzieci w chusty do spania (lub jedzenia) żeby je uspokoić? Nasza Melissa jest coraz bardziej niespokojna i pielęgniarka, która nas odwiedziła w zeszłym tygodniu, zostawiła nam broszurkę na temat tego właśnie zawijania. W duzym skrócie za pomocą dwóch chust robi się z dziecka w określony sposób zgrabny tobołek, co ma mu ograniczać ruchy i przypominać sytuację przed urodzeniem. Gdy dziecko się przyzwyczai, co ma trwać ok.2 dni, jest dużo spokojniejsze, śpi lepiej, je spokojniej itp. Na skurcze jelit czy kolki też podobno działa. Co WY na to? Słyszałyście może o tej metodzie? Rozmawiałam z osobami, które to stosowały i mówią, że działa, no ale to w Holandii- a jak w Polsce?

  Pozdrawiam

  Kasia i Melissa -19 dni!!!

  #186885

  ziunka

  Re: Czy ktoś słyszał o…

  Malenstwa maj ciasno w brzuszku i potem jak sie to zrobi (zawinie) to sie uspokaja. Moda. Ja zawijalam misia przed zasnieciem- 2 dni to trwalo, bo potem zal mi sie go zrobilo. Tak jak w wiezieniu.

  Nie polecam

  ziunka i Kuba  #186886

  gosiaczek13

  Re: Czy ktoś słyszał o…

  Nie słyszałam o tym nigdy ale to może dobry sposób.

  Gosia!

  #186887

  majab

  Re: Czy ktoś słyszał o…

  Ja zawijałam małą w rożek, to chyba to samo
  Pozdrawiamy

  Iwona i Majka (07.05.02)

  #186888

  irena

  Re: Czy ktoś słyszał o…

  Slyszalam o tym,ale swojego dziecka nie zawijalabym tak.Tak jak mowi Ziunka mialabym wyrzuty ze dziecko czuje sie jak w wiezieniu.Tu gdzie mieszkam nie mozna kupic rozka nie wspominajac o beciku tak popularnym kiedy my bylysmy male.Tutaj dzieci poprostu spia przykryte kolderka i nikt ich niczym nie zawija- ale co kraj to obyczaj.

  Irena i Szymon (3 miesiace)

  #186889

  marlena1

  Re: Czy ktoś słyszał o…

  Ja zawijałam w ten sposób swoją małą (jeszcze tak robię, ale rzadziej). Było skuteczne, zwłaszcza przy gwałtownym odruchu Moro, co powodowało, że Ola wybudzała się przestraszona. Ciałko trzeba owinąć dość ciasno, włącznie z łapkami – oczywiście musi móc oddychać w tym tobołku.

  Marlena i Ola (ur. 01.01.2003)  #186890

  amazk

  Re: Czy ktoś słyszał o…

  Dokładnie tak, to serio jest prawda. U nas działało

  Alicja i Mateuszek (01.07.02)

  #186891

  gosiar

  Re: Czy ktoś słyszał o…

  możesz zawijać w kocyk tak jakby to był rożek. Kładziesz dziecko na przekątnej – zawijasz jeden róg, potem dolny i drugi rog. Dzieciak jest opatulony, jest mu cieplutko a wcale nie jest spętany na maxa!
  Ja też nie uniemożliwialam ruchow dziecku.
  Gosia

  #186892

  Anonim

  Re: Czy ktoś słyszał o…

  Moje dziecko do trzech miesięcy było zawijane w becik z przerwami oczywiście ale wtedy rzeczywiście było spokojne , a o innych sposobach nie słyszałam.

  Ania mama Michałka (23.10.01)

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close