Czy ktoś używa nosidła zakładanego na plecy?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #43268

  kossa

  Chciałam zapytać, czy któraś z Was używa bądź używała nosidełka do noszenia dziecka na plecach (krótko mówiąc: taki większy plecak z miejscem na dzidziusia). Nosimy się z zamiarem zrobienia takiego zakupu, ponieważ będziemy jechać w góry i chodzenie z wózkiem odpada. Szczerze powiem, to poważnie zastanawiam się nad tym nosidłem, ale niestety nie należy on do najtańszych. Czy ktoś może napisać, od jakiego i do jakiego wieku można nosić w nim dzieciaczka?

  Ewa i Oleńka (31.07.2003)

  #565671

  duska

  Re: Czy ktoś używa nosidła zakładanego na plecy?

  Ja używałam i będę używać takiego nosidła. Jest rewelacyjne !!!. Dużo chodzimy po górach, albo w terenie gdzie wózek się absolutnie nie sprawdza. I tam jest niezastąpione.

  Dziecko musi już dość dobrze siedzieć, nie pamiętam od kiedy nosiłam moją starszą córkę ale na pewno używałam nosidła jeszcze jak miała 3 lata.

  Ja mam nosidło firmy szyjącej plecaki (Vu De), a nie „dziecięcej” i jest rewelacyjne wygodne do noszenia (koniecznie musi mieć pas biodrowy). Dziecko powinno być przypięte do nosidła nie tylko w pasie, ale tak jak w fotelikach samochodowych. No i istotne są również miękkie oparcia po bokach główki – bo maluch szybko zasypia i wtedy główka się nie kołysze.

  Polecam z całego serca – ale tylko dobrej firmy, i nie kombajn typu „wózko-nosidło-fotelik”.
  Pozdrawiam

  Duśka i Emila (09.10.2003)  #565672

  pluto

  Re: Czy ktoś używa nosidła zakładanego na plecy?

  Ja mam takie nosidło……jak Karol wyrósł z takiego tradycyjnego kupiliśmy na plecy..kosztowało koło 200zł…podhalańskiej firmy.rewelacja…….tyle że ja z nim hodziłam jedynie na spacer z psem, ok.1/2h……..na dłuższe wyprawy nie udźwignęłabym …………….ale mój mąż na pewno tak..nosidło jest dla dzieci do 25kg…..ze stlażem i podpórką i pasami……..

  Julka i prawie 21 miesięczny Karolek

  #565673

  pluto

  Re: Czy ktoś używa nosidła zakładanego na plecy?

  Tyle, że dobrej firmy kosztuje ponad 500zł.ja kupiłam polskie, za 200zł..firma ta produkuje też plecaki…….

  Julka i prawie 21 miesięczny Karolek

  #565674

  aborka

  Re: Czy ktoś używa nosidła zakładanego na plecy?

  mój szwagier ma sklep w Danii ze sprzetem turystycznym i mnóstwo tego spredaje. ale to jest firmy co robi tez plecaki, super wykonanie i bardzo wygodne. i w Danii duzo osób z tym chodzi

  AniaB i Bartus 13-12-2003

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close