Forum: Karmienie

Czy moje dziecko nie jest głodne?

Kochane mamusie, prosze o radę – dzisiaj mija 6 doba po porodzie. Zanim urodziłam nie miałam siary. Potem też było jej malutko – maleńka płakała, była ciągle głodna, ja przekładałam ją z piersi do piersi bo ona ledwo chwilkę pociągnęła już zanosiła się płaczem i wkładała rączki do buzi. Chwila spokoju i znów to samo. Jak ściskam piersi to pokarm jakiś niby leci ale może ona ma zbyt mało siły? Czasem ssie ciągle a właściwie żuje moją pierś i słodko spi – rzadko kiedy słyszę odgłos połykania. Kiedy jest już chyba naprawdę głodna bez przerwy płacze i nawet pierś nie pomaga bo zaraz ją wypłuwa i dalej szuka. Pomocy – czy mam jej dać butelkę??? Boję się że głodzę własne dziecko.

ignasia i kwietniowy Bąbelek

3 odpowiedzi na pytanie: Czy moje dziecko nie jest głodne?

alak2004-04-15 13:13:28

Re: Czy moje dziecko nie jest głodne?

Najlepiej zgłoś sied o pogotowia laktacyjnego. Powininno być w Twoim szpitalu. Możliwe, że pokarmu masz malutko albo w ogóle. Tam doradzą Ci najlepiej, sprawdza jak dostawiasz pierś itd. A ja póki co radze dać spróbować herbatki hippa od 1 miesiąca i sprawdzisz jak wtedy ssie

Alicja,Maja (09.09.03)

reno2004-04-18 07:32:14

Re: Czy moje dziecko nie jest głodne?

Też miałam ten problem na początku – w szpitalu Nadię dokarmiano. Nadia ciągle płakała, nie chciała ssać, to było horror. Jak wracałam do domu, kupiłam bebiko ale tak awaryjnie i siedziałam z Nadią przy piersi non – stop – wierciła się płakała, nie chciała spać, ja ciągle zmieniałam pierś i tak w kółko. Podałam jej w sumie to bebiko tylko raz, 60 ml, drugi raz jak jej zrobiłam – nie chciała jeść. Zamartwiałam się, że ją głodzę bo dalej płakała b. dużo więc poslziśmy do lekarza jak miała 2 tygodnie i okazało się, że przybrała 860 g w 1,5 tygodnia!

Jeśli to szósta doba, pokarmu może być faktycznie mało – przystawiaj ją non stop, pij herbatki laktacyjne i ściągaj laktatorem w międzyczasie. Jeśli będziesz widziała, że jest bardzo głodna może podaj trochę bebiko? Ja teraz karmię tylko piersią chociaż na początku było tak trudno.

Reno & Nadia (07.02.2004)

gosiab2004-04-18 13:18:17

Re: Czy moje dziecko nie jest głodne?

Kochana, tak samo bylo u mnie- zero siary pokarm pojawił się w 6 dobie po porodzie. I mało go było- Kuba wyrównał urodzeniowa po 2 tyg, a spadł mało 160g. Teraz z perspektywy czsu mysle ze karmiłabym małego ale zrobiłam kilka błedów. Po pierwsze- nie podawaj butli dokarmiaj w każdy inny możliwy sposób, ja polecam SNS medeli. Po drugie ściągaj, masuj piersi, i bardzo ważne sporo pij niegazowanej wody mineralnej. I jeszcze jedno- mój mały też kilka razy przełykał a później zasypiał. Wydaje mi się że źle ssał, choć położna twierdziła że dobrze. Jedno jest pewne – dziecko musi być najedzone czy to Twoim czy sztucznym mlekiem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Gosia i Kubuś 18.11.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy moje dziecko nie jest głodne??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
[censored]JAK[censored] [censored]RADZICIE[censored] [censored]SOBIE[censored] [censored]Z[censored] [censored]NAPADAMI[censored] [censored]ZŁOŚCI[censored] [censored]U[censored] [censored]DZIECI[censored]?
[censored]Bardzo[censored] [censored]mnie[censored] [censored]to[censored] [censored]nurtuje[censored] [censored]bo[censored] [censored]sama[censored] [censored]nie[censored] [censored]wiem[censored] [censored]jak[censored] [censored]mam[censored] [censored]reagować[censored] [censored]kiedy[censored] [censored]Anka[censored] [censored]się[censored] [censored]wścieka[censored] [censored]i[censored] [censored]wrzeszczy[censored]. [censored]Napewno[censored] [censored]wiecie[censored] [censored]o[censored] [censored]czym[censored] [censored]mówię[censored]: [censored]coś[censored] [censored]nie[censored] [censored]jest[censored] [censored]tak[censored] [censored]jakby[censored] [censored]chciała[censored] [censored]i[censored] [censored]jest[censored]
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
JAK RADZICIE SOBIE Z NAPADAMI ZŁOŚCI U DZIECI?
Bardzo mnie to nurtuje bo sama nie wiem jak mam reagować kiedy Anka się wścieka i wrzeszczy. Napewno wiecie o czym mówię: coś nie jest tak jakby chciała i jest
Czytaj dalej