Czy moje dziecko nie jest głodne?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #44135

  ignasia

  Kochane mamusie, prosze o radę – dzisiaj mija 6 doba po porodzie. Zanim urodziłam nie miałam siary. Potem też było jej malutko – maleńka płakała, była ciągle głodna, ja przekładałam ją z piersi do piersi bo ona ledwo chwilkę pociągnęła już zanosiła się płaczem i wkładała rączki do buzi. Chwila spokoju i znów to samo. Jak ściskam piersi to pokarm jakiś niby leci ale może ona ma zbyt mało siły? Czasem ssie ciągle a właściwie żuje moją pierś i słodko spi – rzadko kiedy słyszę odgłos połykania. Kiedy jest już chyba naprawdę głodna bez przerwy płacze i nawet pierś nie pomaga bo zaraz ją wypłuwa i dalej szuka. Pomocy – czy mam jej dać butelkę??? Boję się że głodzę własne dziecko.

  ignasia i kwietniowy Bąbelek

  #574947

  alak

  Re: Czy moje dziecko nie jest głodne?

  Najlepiej zgłoś sied o pogotowia laktacyjnego. Powininno być w Twoim szpitalu. Możliwe, że pokarmu masz malutko albo w ogóle. Tam doradzą Ci najlepiej, sprawdza jak dostawiasz pierś itd. A ja póki co radze dać spróbować herbatki hippa od 1 miesiąca i sprawdzisz jak wtedy ssie

  Alicja,Maja (09.09.03)  #574948

  reno

  Re: Czy moje dziecko nie jest głodne?

  Też miałam ten problem na początku – w szpitalu Nadię dokarmiano. Nadia ciągle płakała, nie chciała ssać, to było horror. Jak wracałam do domu, kupiłam bebiko ale tak awaryjnie i siedziałam z Nadią przy piersi non – stop – wierciła się płakała, nie chciała spać, ja ciągle zmieniałam pierś i tak w kółko. Podałam jej w sumie to bebiko tylko raz, 60 ml, drugi raz jak jej zrobiłam – nie chciała jeść. Zamartwiałam się, że ją głodzę bo dalej płakała b. dużo więc poslziśmy do lekarza jak miała 2 tygodnie i okazało się, że przybrała 860 g w 1,5 tygodnia!

  Jeśli to szósta doba, pokarmu może być faktycznie mało – przystawiaj ją non stop, pij herbatki laktacyjne i ściągaj laktatorem w międzyczasie. Jeśli będziesz widziała, że jest bardzo głodna może podaj trochę bebiko? Ja teraz karmię tylko piersią chociaż na początku było tak trudno.

  Reno & Nadia (07.02.2004)

  #574949

  gosiab

  Re: Czy moje dziecko nie jest głodne?

  Kochana, tak samo bylo u mnie- zero siary pokarm pojawił się w 6 dobie po porodzie. I mało go było- Kuba wyrównał urodzeniowa po 2 tyg, a spadł mało 160g. Teraz z perspektywy czsu mysle ze karmiłabym małego ale zrobiłam kilka błedów. Po pierwsze- nie podawaj butli dokarmiaj w każdy inny możliwy sposób, ja polecam SNS medeli. Po drugie ściągaj, masuj piersi, i bardzo ważne sporo pij niegazowanej wody mineralnej. I jeszcze jedno- mój mały też kilka razy przełykał a później zasypiał. Wydaje mi się że źle ssał, choć położna twierdziła że dobrze. Jedno jest pewne – dziecko musi być najedzone czy to Twoim czy sztucznym mlekiem.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia

  Gosia i Kubuś 18.11.2003

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close