czy może już podskakiwać?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #84954

  kallan

  Tomcio od kilku dni bardzo chce podskakiwać na nożkach. Ręce mnie bolą od podtrzymywania go, ale jego radość jest taka ogromna, że żal mi odmówić mu tej przyjemności. Nie jest na to za wcześnie? Mój fizjoterapeuta jest baaardzo ostrożny w kwestiach stawiania małego na nóżki (troszkę zwiększone napięcie mięśniowe), ale przecież nie zwiążę dzieciakowi nóg. Dodam, że Tomcio jeszcze nie raczkuje. Podnosi się na kolanach i rączkach i buja się w przód i w tył, pełza do tyłu, obraca się wokół, ale do raczkowania chyba ma jeszcze trochę… Ma 7,5 miesiąca. Jak to jest z tym podskakiwaniem?

  #1274161

  nucha

  Re: czy może już podskakiwać?

  Jak sobie chce podskakiwać, to nie zabraniałabym, zresztą i tak Ci się to nie uda :))dziecko samo wie, kiedy przychodzi na coś czas. Oluś stanął w łózeczku, jak miał niecałe 7 miesięcy, też wszyscy mówili, że za wcześnie, ale przecież nie powstrzymamy dziecka. Skoro wstał, widocznie miał siłę i przyszedł ten czas.
  Myślę, że to nic złego, jak sobie podskakuje 🙂
  Poza tym jest śliczny :)))

  Ania i  #1274162

  eunike

  Re: czy może już podskakiwać?

  7,5 miesiąca za wcześnie? Mój zaczął podskakiwać jak miał jakieś 4 miechy! I wcale go nie powstrzymywaliśmy, to jest prawda, że jak dziecko zaczyna coś robić z własnej inicjatywy, to widocznie jest już na to gotowe. Nic się nie przejmuj


  Cyprianek (listopad 2005)

  #1274163

  qr-chuck

  Re: czy może już podskakiwać?

  Związać nóg nie zwiążesz, ale możesz nie podtrzymywać…
  Ja bym poczekała, aż sam stanie.

  Pozdrawiam,
  A&A (29.04.04)

  #1274164

  sabi1979

  Re: czy może już podskakiwać?

  Nie wiem jak jest z dziećmi ze wzmożonym napięciem mięśniowym ale mój skarb zaczął podskakiwać gdy miał niecałe 4 miesiące. Na początku go podtrzymywałam, asekurowałam ale gdy zauważyłam że sam sobie świetnie radzi pozwoliłam na samodzielność. Dziś mająć 5,5 miesiąca jeszcze nie siedzi ale stoi na nóżkach sztywno jak drucik. Też się obawiałam sadzać i stawiać dziecko zbyt wcześnie, jednak w książce „Pierwszy rok życia dziecka” wyczytałam, że jeśli dziecko jest gotowe na pewne czynności to nie ma sensu mu zabraniać, karygodne oczywiście jest stawianie albo sadzanie dziecka które nie jest jeszcze na to gotowe. Każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie, pozwól więc synkowi przecież nie będziesz na siłę hamowała jego naturalnego rozwoju. Oczywiście decyzję sama podejmij.

  Z pozdrowieniami Sabi i Bartuś (05.08.2006r.)

  #1274165

  chilli

  Re: czy może już podskakiwać?

  mój sąsiad miał stojące sztywno na nóżkach dziecko w wieku 3 -mcy. był baaardzo dumny, że córka taka silna. chodziła mając 8,5 m-ca – tatuś pękał z dumy.

  Jak miała 2 lata okazało sie że ma bardzo poważne problemy ze stawami – pomijam „iksy” które były najmniejszym problemem (bo tylko estetycznym dla dziewczynki). Już po 2 latach doczekali sie na operacje stawówk kolanowych i biodrowych – całość ma trwać do 7 roku życia. Tatusiowi pękła kieszeń od leczenia i musiał sie wyprowadzić z domu.

  Druga córka jak przyszła na swiat to była pilnowana, zęby nie chciała, nie miała okazji stwać na nóżki, żeby przeraczkowała swoje. Zaczęła chodzić mając 14 miesiecy – jest zdrowa.

  kusiolson  #1274166

  qr-chuck

  Re: czy może już podskakiwać?

  A stoi na nóżkach jak go postawisz, czy sam potrafi się podnieść?
  Bo jak sam nie potrafi sie podnieść, to to jest właśnie stawianie jeszcze nie gotowego dziecka…

  Pozdrawiam,
  A&A (29.04.04)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close