Czy można nie zauważyć poronienia?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #62604

  talka

  Witajcie,
  przez te wczesnoporonne kłopoty, które miałam do 10-tego tygodnia ciągle nie mogę przestać myśleć, że coś jest nie tak.. Kończymy 15-ty tydzień, nie czuję jeszcze ruchów dziecka i ciągle się obawiam, czy coś mu się nie dzieje.
  Można nie zauważyć poronienia?
  Zawsze ma jakieś objawy (ból brzucha, krwawienie)?
  Pozdrawiam wszystkie Mamy i wszystkie Dzieciątka.
  Talka

  #796002

  Anonim

  Re: Czy można nie zauważyć poronienia?

  Myślę, że zawsze są jakieś objawy. Przecież w macicy wszystko rozwija sie pod kątem ciąży. Tworzy się łożysko (które z resztą w 16 tygodniu jest juz zupełnie rozwinięte), no dziecko rośnie. Podczas poronienia macica się oczyszcza i kurczy, dlatego czuje się bóle brzucha. A poza tym, nie przejmuj się tak bardzo!!! W 15 tygodniu to już ‚z górki” 🙂 najgorsze sa pierwsze 3 miesiace ciązy. A ruchów nie czujesz, bo to jeszcze za wczesnie (ja poczułam w 18 tygodniu). Kiedy byłam w 15 tygodniu ciązy nie czułam się jakbym była w ciąży. Mdłości już nie miałam, dziecko się jeszcze nie ruszało i czułam się świetnie. Jeżeli chcesz to możesz dla spokojnośc isumienia iść na usg i zobaczyć, ze wszystko jest dobrze. A poza tym skończ z czarnowidztwem, bo tym zamartwianiem możesz tylko zaszkodzić dzidzi! Głowa do góry! Będzie dobrze! 🙂
  Pozdrawiam

  Koralka  #796003

  andzik

  Re: Czy można nie zauważyć poronienia?

  Spokó, spokój i jeszcze raz spokój. Prponienia nie da sie raczej przeoczyć, a na wyczuwalne ruchy dziecka to jeszcze za wczesniej. Ja poczułam w 18 tygodniu pierwsze nieśmiałe kopniecia a dopiero 1 20 już były to konkretne kopniaki. W 15 tygodniu czułam sie doskonale, nie miałam jeszcze brzuszka, i chwilami to prawie zapominałam ze jestem w odmiennym stanie.
  Takze spokojnie, A jak bardzo sie denerwujesz to idź na USG, to sie przynajmniej uspokisz, bo stres dopiero moze zaszkodzić. Najgorszy okres, już za Tobą. Głowa do góry.

  Pozdrowionka

  Ania i Bąbelek

  #796004

  olinja

  Re: Czy można nie zauważyć poronienia?

  Można ale to dotyczy pierwszych sześciu tygodni ciaży. Wówczas moze być poronienie traktowane jak opóźniona miesiączka.
  Skoro jesteś w 15tc to juz nie musisz siemartwic, że czegos nie zauwazyłaś. A poza tym jest wszystko ok wiec sienie zamartwiaj.
  Jeżeli bardzo sieboisz to zawsze mozesz isc do swojego gina i poprosić o osłuchanie serduszka maluszka lub o usg. Ważniejsze jest byś sie nie denerwowała nizto, że bedziesz zawracać głowę ginowi. On jest od tego by Cie uspokoić.

  Olinka
  <><

  #796005

  planetka

  Re: Czy można nie zauważyć poronienia?

  Poronienia w żaden sposób nie da się przeoczyć. Jest to taki potworny ból, że od razu wiadomo, co się dzieje .

  Planetka, Ola (05.10.2003) i Synek (25.05.2005)

  #796006

  doti38

  Re: Czy można nie zauważyć poronienia?

  Je też miałam podobne obawy jak Ty i też z powodu zagrożenia wczesnym poronieniem. Teraz jestem w 17tc, ruchów dziecka jeszcze nie czuję, nic mi nie dolega – rzeczywiście trudno uwierzyć, że jednak to maleństwo tam jest.
  Olinka ma rację, jeśli bardzo się denerwujesz poproś o osłuchanie tętna – ja już słuchałam, fajne uczucie, chociaż usg to dla mnie było większe przeżycie.
  Głowa do góry, będzie dobrze, pozdrawiam – Doti.  #796007

  talka

  Bardzo Wam dziękuję : ) Talka

  Bardzo Wam dziękuję. Jutro wizyta u gin. może jak usłyszę dzieciątko, to będę spokojniejsza.
  : ) Talka

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close