czy poród wywoływany może być rodzinny??

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #58901

  anusia77

  mam pytanie do mam, które miały wywoływany poród – czy mógła być z Wami osoba towarzysząca? jak to wówczas wygląda?

  dziękuję i pozdrawiam:)

  Ania i Sara

  #752476

  lea

  Re: czy poród wywoływany może być rodzinny??

  Zasadniczo z porodami jest tak – co szpital, to obyczaj… co do mojego nie przyszłoby mi do głowy, że nie może być porodu rodzinnego. Zasadniczo taki poród się nie różni wiele od innego… Ja miałam wywoływanie bardzo długie i mój mąż mógł być ze mną cały czas (jednak wyskoczył w miedzyczasie do domu, bo łóżka do spania by mu nie dali, a u mnie w wywoływaniu były przerwy).

  Wywoływanie może przebiegać pod kroplówką (oxytocyna) a może mieć też postać żelu lub pigułki dopochwowej – a poza tym nie rózni się od zwykłego porodu, więc chyba nie powinno być żadnych ograniczeń w porodach rodzinnych.

  Lea i Mateuszek  #752477

  laminja

  Re: czy poród wywoływany może być rodzinny??

  ja mialam poród wywoływany – przyszliśmy z mężem na umówiną godzinę do szpitala, rozłożyliśmy sie na sali do porodu, dostałam kroplówkę z oxytocyny i pani doktor przebiła mi pęcherz płodowy 🙂 Nic strasznego, choć ja się bałam okropnie :)) Mąż cały czas był przy mnie. Wbijałam mu paznokcie w rękę…

  Szymon

  #752478

  dorula

  Re: czy poród wywoływany może być rodzinny??

  A u mnie w klinice powiedzieli, że mąż może wejść na porodówkę dopiero jak zacznie się akcja porodowa. I tak było. Teraz jak o tym myślę to żałuję, że się na to zgodziłam,ale wtedy myślałam tylko, żeby już szybko zaczął się ten poród i nie dyskutowałam.

  Dorotka i Oleńka (07.07.2004)

  #752479

  shibaa

  Re: czy poród wywoływany może być rodzinny??

  Ja miałam wywoływany za pomocą żelu prostaglandynowego założonego do szyjki – poród wygląda jak kazdy inny więc mąż rodził ze mną.
  Tyle tylko ze ja najpierw byłam na patologii, tam mi założyli ten żel, tam spędziłam pierwsza faze porodu – i dopiero jak mnie mieli wieźć na salę porodową to dołączył do mnie mąż.
  A poród jest dokładnie taki sam tylko podobno bardziej boli ta własnie pierwsza faza – rozwierania. Piesze podobno – bo nie mam porównania 🙂

  Agata + Ania 7.09.2004

  #752480

  kas

  Re: czy poród wywoływany może być rodzinny??

  Moj wywolywany i b. rodzinny 🙂
  Do szpitala zostalam przyjeta w terminie ze wzgledu na cukrzyce ciazowa. Po wykonaniu wszystkich badan przeszlam na ptologie, gdzie mialam robiony test oksytocynowy. W trakcie testu dyzurny ginekolog uznal, ze dladziecka bedzie lepiej podkrecic oksytocyne, przeciac pecherz i urodzic! Wtedy zadzwonilam do meza, ktory byl w pracy i do mojej mamy. Wpierw przyjechala mama i posiedziala ze mnia na porodowce do przyjazdu meza, a dalej byl ze mna maz…

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Forum ‘Wszystko o porodzie’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Close