czy pracodawca może odmówić??

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #47320

  anka75

  Powoli kończy mi się urlop macieżyński i wiem już, że nie mam po co wracać do firmy. Chciałabym wziąść urlop wychowawczy ale wcześniej wykożystać jeszcze zaległy zwykły urlop. Czy pracodawca może mi odmówić udzielenia takowego i jak to zrobić żeby nie dostać wypowiedzenia
  Poradźcie bo strona Pip-u jest w przebudowie a chciałam tam poszukać.

  Anka i Staś (23.02.04)

  #612966

  sroczka

  Re: czy pracodawca może odmówić??

  Z wypoczynkowym to trzeba uważać, gdyż pracodawca nie zawsze musi się na niego zgodzić. Musisz to rozegrać sprytnie A więc podanie o urlop wychowawczy trzeba złożyć nie później niż 2 tygodnie przed jego rozpoczęciem, czyli podanie o urlop wypoczynkowy musisz złożyć jeszcze wcześniej, no i bedziesz wiedziała czy pracodawca się zgodzi czy nie. Jeśli nie to skłądaj podanie o wychowawczy, tylko pamiętaj o zachowaniu terminu. To bardzo ważne.

  Ela i Adaś 16.08.2003  #612967

  borkowska

  Re: czy pracodawca może odmówić??

  Pracodawca jest zobowiazany do tego aby dać Ci najpierw urlop wypoczynkowy a potem wychowawczy , piszesz obydwa podania i zanosisz je razem. O wychowawczy trzeba napisać z 2 tygodniowym wyprzedzeniem (conajmniej). Na podaniu o urlop piszesz od kiedy do kiedy a od następnego dnia wypisujesz wychowawczy. Pozdrawiam i nie masz się o co martwić napewno póki co Cię nie zwolni aha i jeszcze wypisz podanie o te 2 dni opieki nad dzieckiem, które też Ci się należą. To tak między wypoczynkowym a wychowawczym :))

  Dorota Julka 10.I.03 Maćko 20.II.00

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close