czy są jeszcze inne

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #28737

  1014monia

  pieciomiesięczne dzieci , które nie potrafią się przekręcic same na brzuch , nie mówiąc o powrocie na plecki ???? Moja malutka robi to tylko z moją pomocą , nie wiem może to norma , a może efekt poduszki ortopedycznej ściągniętej dopiero w 4 – tym miesiącu . Prawie juz sama siedzi , podparta z przodu rekoma , a nie potrafi sie przewrócić .

  Monia i Olgutek 5 m-cy

  #380965

  kas

  Re: czy są jeszcze inne

  Zuzka od dawna nie ma wprawdzie 5 miesięcy, ale zaczęła sie przewracać na brzuszek jak miała 7. Dodam, że jest zdrowa, nie miała pieluchy ortopedycznej. Fakt w porównaniu do innych dzieci ruchowo rozwija się wolno, ale ani neurolog, ani rehabilitantka nie widzą żadnych nieprawidłowości.
  Cierpliwości

  Kaśka mama Zuzanki (16.10.2002)  #380966

  1014monia

  Re: czy są jeszcze inne

  to mnie pocieszyłaś , najgorsze jest to że ona się szybko nudzi , więc co chwilę doskakuję a to na brzuszek a to plecki i tak w kółko ;))

  Monia i Olgutek 5 m-cy

  #380967

  kas

  Re: czy są jeszcze inne

  Świetnie to znam… Dodatkowo Zuzka nadal nie przewraca sie z brzucha na plecy co oznacza, że w nocy czasem muszę jej pomóc, bo przewraca się na brzuch, trochę tak śpi, ale pozycję może zmienić wyłącznie na czworaki, a potem nawet może wstać i to już jest koniec… płacz i rozpacz…

  Kaśka mama Zuzanki (16.10.2002)

  #380968

  Anonim

  Re: czy są jeszcze inne

  Mój ma dopiero 4 miesiące i też nie potrafi nawet z plecków na boczek a co dopiero na brzuch. Myslę, że jeszcze długo nie będzie umiał, chyba dlatego że jest niezłym tłuscioszkiem.


  Agata i Marcelek (21.06.03)

  #380969

  lea

  Re: czy są jeszcze inne

  to czasami przychodzi nagle… mysle ze nei masz sie jeszcze czym niepokoic
  ty bardziej ze siedzi juz prawie… my maqmy 7 miesiecy i nie siadamy hihihihi tzn troche go sadzam ale malutko, nie chce zeby siadal wczesnie. lepiej niech sobie raczkuje 🙂

  Lea i Mateuszek (14.03.03)  #380970

  redford

  Re: czy są jeszcze inne

  Moj maly ma prawie pol roku i jeszcze sie nie przewraca. Bylismy tydzien temu na szczepieniach i pediatra powiedziala, ze na takie pelne przekrecanie sie jest czas od 5. do 7. miesiaca. I ze to, ze przekreca sie tylko na boki i probuje z brzucha przekrecic sie na plecy – powtarzam „probuje” – jest OK i nie ma co go pospieszac czy wrecz zmuszac do przekrecenia.


  Kasia i Maciek 25.04.03

  #380971

  pluto

  Re: czy są jeszcze inne

  Karol usiadł w wieku 7 miesięcy, przekręcil się w wikeu 6 miesięcy a zaczął chodzić w wieku 9, teraz ma 16 i mówi łącząc wyrazy……a więc wszystko zalezy od dziecka……..

  Julka i 16 miesięczny Karolek

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close