czy są świadczenia dla uczącej się i nie pracujące

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #16913

  chmurka

  CZEŚĆ DZIEWCZYNY
  UCZE SIĘ OBECNIE W 2 KLASIE LICEUM ALE OD WRZEŚNIA CHCĘ ZMIENIĆ SZKOŁĘ NA WIECZOROWĄ CZYLI ZAOCZNĄ I PRZYCHODZE DO WAS Z PYTANIEM CZY BĘDĄ MI PRZYSŁUGIWAŁY JAKIEŚ ŚWIADCZENIA Z TYTUŁU MACIERZYŃSTWA I PORODU.
  BĘDE NADAL UBEZPIECZONA NA KSIĄŻECZKE RODZINNĄ OJCA .
  A NASTĘPNE MOJE PYTANIE TO CZY ŚREDNIA NA RODZINĘ ( JA I RODZICE) JEST BRANA POD UWAGĘ, CZY Z MAŁYM DZIECKIEM TWORZĘ ODDZIELNĄ RODZINE?

  ZNALAZŁAM W INTERNECIE PEWNĄ STRONE NA KTÓREJ JEST NAPISANE :

  Jeśli dochód przypadający na jedną osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 401 zł netto, od ósmego miesiąca ciąży kobiecie przysługuje zasiłek. Jest on wypłacany najwyżej przez cztery miesiące (do ukończenia przez dziecko drugiego miesiąca życia). Wysokość zasiłku to różnica między 401 zł, a dochodem netto na osobę w tej rodzinie.

  Aby otrzymać zasiłek, do ośrodka pomocy społecznej trzeba złożyć wniosek i zaświadczenie o dochodach. Oprócz zasiłku kobieta w ciąży może uzyskać zwrot wydatków na płatne badania związane z ciążą, z porodem i połogiem oraz wydatków na leki przepisane przez lekarza prowadzącego ciążę. Koszty są zwracane tylko tym kobietom, które leczą się w publicznych zakładach opieki zdrowotnej.

  Jeśli po urodzeniu dziecka tak zmniejszy się dochód na osobę w rodzinie, że kobiecie będzie przysługiwał zasiłek, może go otrzymywać, ale najwyżej przez dwa miesiące
  .
  Kobieta, która nie otrzymała zasiłku porodowego, bo nie jest objęta ubezpieczeniem, otrzyma go, jeśli zgłosi się do rejonowego ośrodka pomocy społecznej. Jest to zasiłek jednorazowy i wynosi 175 zł.

  I CZY WIECIE MOŻE CO Z TEGO MNIE DOTYCZY LUB BĘDZIE DOTYCZYŁO …

  chmurka i wrześniowy dzieciaczek

  #242637

  angel22

  Re: czy są świadczenia dla uczącej się i nie pracujące

  Hey … ja bylam w MOPS i chcialam wlasnie brac zasilek od 7 mc (bo mi pani powiedziala, ze mi przysluguje). Jednak jak tam poszlam okazalo sie, ze juz takowy wycofali i nic mi sie nie nalezy !!! Powiedzieli takze, ze moge sie zglosci jak urodze i jak bede miec odpowiednie warunki (oni przychodza do domu) to dostane jednorazowe porodowe i moze 3 mc wyprawke pare groszy ale to jeszcze nic pewnego. Dlatego jak urodze mam sie zglosic z aktem urodzenia … bylam u Nich z miesiac temu i tylko wzruszali ramionami. Tez sie ucze i nie pracuje….bede jednak starala sie dowiezc, ze prowadze samodzielne gospodartwo (czyli rodzice tylko pomagaja – daja mi pokoj i dostep do kuchni i lazienki) za to ja sama utrzymuje dziecko i siebie (dorywcze prace … ale im zaznacze ze jak sie mala urodzi nie bede mogla dorywczo pracowac na poczatku…)…Tak mi kazala powiedziec jedna Pani adwokat a co z tego bedzie zobaczymy … Poza tym slyszalam, ze chca zlikwidowac Fundusz Alimentacyjny??? (bo ja bede samotna mama – nawet nie moge wyciagnac kasy od ojca dziecka choc w ostatnich 3 mc ma on taki obowiazek !!!) a alimenty maja opodatkowac !!! Rodzinne mi sie nie nalezy i porodowe tez nie (nie pracuje)….To tyle co sie dowiedzialam ….. Jak bedziesz cos wiedziec daj znac :-)) A Ty jestes mezatka??? i skad jestes??

  Sylwia i niunia (12.07)  #242638

  naanaaa

  Re: czy są świadczenia dla uczącej się i nie pracujące

  Funduszu alimentacyjnego nie likwiduja tylko zmieniaja sie zasady otrzymywania limentow (wiem , bo sama otrzymuje w ten sposob alimenty na starsze dzieci). Z informacji , jaka uzyskalam w pismie z Funduszu wynika , ze alimenty przysluguja , jesli dochod w rodzinie nie przekracza 500zl (chyba z jakimis groszami) i zasilek zosatje ujednolicony, czyli wyplata nie moze przekroczyc kwoty 400zl. Projekt likwidacji nie przeszedl… Zmiany zaczna obowiazywac od wrzesnia a do tej pory otrzymuje sie tyle , ile zasadzil sad. Co do ubiegania sie o alimenty z Funduszu, musisz miec prawomocny wyrok sadowy dot. stosunku alimentacyjnego, ktory skladasz do komornika ( wlasciwego w m-scu zamieszkania ojca ) i dopiero, gdy ten stwierdzi , ze egzekucja jest CALKOWICIE BEZSKUTECZNA mozna zaczac ubiegac sie o swiadczenie. Dokumenty do ZUSu sklada komornik… Ty musisz miec zaswiadczenie o wlasnych dochodach. Nie jest to latwa procedura , ale warta zachodu. Jesli mialbys jeszcze jakies pytania – pisz smialo 🙂
  Pozdrawiam (GG 421363)

  Ania i Bartuś (27.07.03)

  #242639

  chmurka

  Re: czy są świadczenia dla uczącej się i nie pracujące

  jestem z Siedlce i nie jestem mężatką, narazie nie jestem ale zamierzam być …

  chmurka i wrześniowy dzieciaczek

  #242640

  chmurka

  Re: czy są świadczenia dla uczącej się i nie pracujące

  ojezu ile to załatwiania .,,,, strasznie dużo. chyba nawet szkoda cchodzić o pare takich groszy

  chmurka i wrześniowy dzieciaczek

  #242641

  sirka

  Re: czy są świadczenia dla uczącej się i nie pracujące

  Witaj !!!
  nie znam świadczeń dla uczących się, ale jeśli chodzi o matkę z dzieckiem to w pomocy społecznej funkcjonują 2 rodzaje świadczeń:
  1. macierzyński zasiłek jednorazowy w wys. 201zł.
  2. Macierzyński zasiłek okresowy przez okres 4 pierwszych miesięcy po urodzeniu dziecka w max. kwocie 461zł. a min. 52 zł.
  Warunkiem otrzymania tej pomocy jest spełnienie kryterium dochodowego
  – dla osoby samotnie gospodarującej – 461
  – dla I osoby w rodzinie 418
  – dla kolejnej osoby w rodzinie pow. 15 r.ż – 294
  – dla dziecka poniżej 15r.ż – 210
  musisz zliczyć dochody rodziny (dochody netto) i porównać z kryterium dochodowym.
  Macierz. zas. okresowy otrzymujesz w kwocie różnicy między kryterium dochodowym (musisz dodadać kwoty krytrium i podzielić przez liczbę członków rodziny) a dochodem na jednego członka rodziny.
  Największe szansę by otrzymać jakąkolwiek pomoc masz wówczas jak samodzielnie gospodarujesz, gdy nie masz własnych dochodów to np. możesz stwierdzić że otrzymujesz od rodziców miesięczną pomoc w kwocie… i to jest twój dochód.

  Wiem to trochę zagmatwane,ale jak chcesz to możesz napisać do mnie na priva, podaj mniej więcej ile macie w rodzinie dochodu, ile osób wchodzi w skład gospodarstwa domowego a ja Ci wyliczę, czy i ile ci przysługuje

  Pozdrawiam
  Ania
  [email]sirka@go2.pl[/email]

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close