Czy są takie kursy?

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #76075

  jutajazz

  Moja koleżanka poprosiła mnie o opinię psychologiczną jej dziecka, bo wychowywał się mały do 5 r ż. w rodzinie z przemocą. Ogólnie rzecz biorąc koleżanka rozwodzi się z byłym, który ma wyrok w zawiasach za znęcanie się nad rodziną. Oczywiście ten nie mogąc pogodzić się z tym,że nie ma kogo bić wykorzystuje wizyty u dzieci do ich zastraszania, maluchy są w złej kondycji po takich wizytach i koleżanka poprosiła o napisanie krótkiej opinii o dzieciach i ich stosunku do taty po krótkiej rozmowie. No i mam tu problem , jestem nauczycielem, ale nie owych dzieci, czy mogę po koleżeńsku to zrobić, czy będzie to wiarygodne jak nie mam kwalifikacji psychologicznych. Czy są kursy, które mogę zrobić szybko,żeby nimi potwierdzić swoją wypowiedź. Zaoferowałam pomoc swojej koleżance, bo pani psycholog z poradni i nauczycielka w przedszkolu odmówiły napisania takiej opinnii: „Nie będą się wtrącać w sprawy rodzinne”. A sprawa wygląda poważnie, dzieci i koleżanka są wyczerpani ciągłym nachodzeniem tatusia.
  Pozdrawiam – ula

  #1007629

  olinja

  Re: Czy są takie kursy?

  Nie wiem gdzie mieszkasz W Trójmieście sa takie kursy. Na pewno w wiekszych miastach też. Nie sa „szybkie” ale z tego co sie orientujesa dobre. Jako nauczyciel mozesz taki kurs slończyc.
  Co do opinii. Może skontaktuj sie z jakas poradnia w twoim miescie. moze idźcie tam z koleżanką. jest coś takiego jak darmowe porady psychologów. Sa też takie osrodki prorodzinne. Poszukja i idźcie. tam powinnyście uzyskać pomoc.

  *Jonatan – 20.04.2005*

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close