czy to boli ?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #35736

  anador

  na czym polega przepychanie kanalika lzowego i czy jest to bolesne dla dziecka?

  Dorota i Ola 2.12.2003

  #468372

  zielona7

  Re: czy to boli ?

  Boli podobno i to bardzo! Wiele matek nie chce na to patrzeć i wychodzi z gabinetu. Dziecko zostaje unieruchomione i robią zabieg, który trwa chwilkę.
  Ja tez myslałam, że bez tego zabiegu się nie obejdzie. Dawidkowi tak ropiało oczko, że ropę miała na całym policzku.Jak się budził, to nie mógł oczka otworzyć. I przez jakiś czas ropiało mu drugie. Masowałam, jak kazała położna, przemywałam herbatą, zakrapiałam solą fizjologiczną (10%). Nic nie pomagało. W końcu poszłam prywatnie do poleconej lekarki. I … pomogło! Przepisała maść Neomecynę (z antybiotykiem) i krople Sulfamidium(sól fizjologiczna 10%). Trzy razy dziennie przemywałam oczka przegotowaną wodą, zakrapiałam kroplami i po 10 minutach smarowałam wewnetrzną stronę (czystym, bez paznokci i suchym palcem) maścią (tak, żeby w rogu oczka przy nosku też znalazła się maść).
  Minął tydzień i po chorych oczkach ani śladu. I do tej pory są zdrowiutkie i błyszczą jak iskierki.
  Polecam!

  Ewa i Dawidek (01.09.2003)  #468373

  agmag

  Re: czy to boli ?

  Nie odpowiem ci czy to boli. Dziecko jest jednak miejscowo znieczulane. Potem unieruchomione. Następnie lekarz wkłada igłę (taką jak do szycia bardzo grubych rzeczy) przez dziurkę znajdującą się w kąciku dolnej powieki – tuż przy nosie – dosyć glęboko. Szybko podnosi głowę dziecka wysoko, tak żeby nosem spłynęła wydzielina, a nie do gardła.
  Hubert jednak był do końca tego dnia zszokowany. Dużo spał i się przytulał. Ale miał to robione 2x w jednym oku i 1x w drugim. Trzeba było to zrobić.
  Teraz boję się o Anię. Jej też ropieje oczko.
  Spróbuj masować te kanaliki.

  Agnieszka, Hubi (28.02.01), Ania (26.11.03)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close