Czy to jest szkodliwe?

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #14301

  soley

  Dziewczyny nie wiecie jak halas moze wplywac na plod, czy jest to niebezpieczne? Pracuje niestety w ogromnym halasie ( przy drukowaniu gazet) . Bardzo lubie swoja prace tylko ten halas… Ostatnio zauwazylam ze jak wlaczamy maszyne drukujaca dzidzia zaczyna sie strasznie wiercic. Nie wiem czy to jej moze zaszkodzic?
  Do lekarza ide dopiero za tydzien wiec licze ze mi troszke pomozecie.

  Soley 16-08-03

  #214015

  lea

  Re: Czy to jest szkodliwe?

  No cóż, na pewno nie wpływa na komfort płodu. Zdania są na pewno podzielone, sama czytałam wypowiedź jakiegoś ginka, który stanowczo zabraniał pójscia do dyskoteki ciężarnej, własnie z powodu hałasu, choć ona chciała iśc tylko raz… Mnie hałas w mojej pracy bardzo przeszkadzał w ciązy i jakoś tak stresował, zupełnie inaczej, niż przed nią… Na dobra sprawę płód nie od razu odbiera bodźce słuchowe… ale nie wiem, czy chodzi tylko o to, co on slyszy… hałas nie jest komfortem też dla matki… Ale przecież ten hałas nie zaszkodzi raczej aż tak bardzo… choć nie wiem, czy charakter Twojej pracy nie kwalifikuje jej do przeciwskazanych w ciązy…?

  Lea i Mati tańczący z pępowinami (14.03.03)  #214016

  Anonim

  Re: Czy to jest szkodliwe?

  W wielu książkach napisane jest że ciągły hałas, właśnie typu praca w hałaśliwym miejscu lub nawet słuchanie głośniej muzyki w małym zamkniętym pomieszczeniu np. samochodzie jest niekorzystne dla dziecka. W skrajnych przypadkach może nawet powodować wady słuchu

  Pozdrawiam
  Ewa [10.07.2003]

  #214017

  jane

  Re: Czy to jest szkodliwe?

  Tak jest, koniecznie porozmawiaj o tym z lekarzem i może z BHPowcem w pracy… Moje maleństwo też tak żywiołowo reaguje, jak jestem w kinie – być może to właśnie ten hałas je tak niepokoi…

  Beata z Małgosią (04.05.03)

  #214018

  ykke

  Re: Czy to jest szkodliwe?

  Ciągła praca w hałasie jest zabroniona w ciąży (jest to w przepisach). Jesli sama czujesz, ze dziecko robi się niespokojne, to masz dowód. Dziecko reaguje na hałas przyspieszona akcja serca, wiec raczej niedobrze gdy bedzie na to wciąz narażone. Pozdrawiam.

  #214019

  monikavi

  Uwaga na farby drukarskie?!!!!!!!

  Hałas hałsem ale co z farbami? Ja pracuje również w drukarni, na stanowisku umysłowym a nie na prodkukcji ale moje biuro sąsiaduje z halą produkcyjną więc smrody farb drukarskich do mnie docierały. Jak powiedziałm o tym zaraz na początku ciąży mojej gince to od razu wypisała mi L-4 i zakazała tam wstępu. Tym sposobem od początku ciąży jestem odizolowana od szkodliwego wpływu farb drukarskich i tobie radze to samo!!!!!

  Monika (29.06.2003)  #214020

  annfen

  Re: Uwaga na farby drukarskie?!!!!!!!

  Właśnie tak jak pisze Monika, bardziej szkodliwy od hałasu jest na pewno zapach tych farb. Tak więc powiedz o tym swojemu lekarzowi, bo może się okazać że praca w tych warunkach jest dla Ciebie szkodliwa i wtedy albo weźmiesz L4 albo pracodawca musi Cię przenieść do innej pracy.
  Pozdrawiam

  Anka i Dzidzia (28.05.03)

  #214021

  soley

  Re: Czy to jest szkodliwe?

  Jakie sa jeszcze przeciwskazania do pracy dla kobiet w ciazy?Czy praca nocna jest jednym z nich?

  Soley 16-08-03

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close