Czy to może być alergia? Proszę o pomoc

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #93255

  anetka28

  Witam i bardzo proszę o rade.
  Otóż jestem mamą półtorarocznej Agatki i od jakiegoś czasu pojawiły sięu Małej problemy z suchymi żółtymi plamkami na całym ciele. Pojawiają sie w różnych miejscach z różnym nasileniem .Mała na początku karmiona była piersią po czym po trzech miesiącach zaczeliśmy ją stopniowo przestawiać na Bebilon aby po jakimś czasie całkowicie oddstawić od piersi. Mała świetnie przyjmowała mleko oraz wszystko co do tej pory otrzymywała. NIgdy nie pojawiały się problemy z wysypkami, kolkami, bólami brzuszka czy kupką. Niesetety nie jestem w stanie określić od czego mogły się pojawić te suche plamki.Dodatkowo od tygodnia mała ma zatkany nos przezroczystą wodnistą wydzieliną. Zmian osłuchowych nie ma. Lekarka po obejrzeniu gardła i skóry stwierdział że to typowo alergiczne objawy i kazała odstawić nabiał, cytrusy i nowalijki choć tak jak mówię do tej pory cały czas dostawała takie pokarmy i żadnych niepokojących objawów nie było. Przepisała Agatce Zyrtec 10 kropli raz dziennie wieczorem i wapno no i obserwować Smyka czy objawy ustępują. Kąpiemy Agatkę w wodzie z dodatkiem emulsji do kąpieli Emolium i dwa razy dziennie jest smarowana Kremem Specjalnym Emolimu.
  Zastanawiam się i tu proszę o radę czy ten katar nie jest przypadkiem objawem alergii wziewnej i czy sam zyrtec jest w stanie pomóc. Mała nie może w nocy spać , jest marudna i cały czas ma zatakny nos. Jeśli w nocy bardzo się męczy podaje jej nasivin choć wiem że nie wolno go podawać przez dłuższy czas. Nosek nawilżamy marimerem hypertonicznym właśnie na zatkany nos ale bez efektu. Moje pytanie brzmi czy wymienione objawy wskazywać mogą na alergię i czy wsakana jest wizyta u alergologa. Zastanawiałam się czy dla świętego spokoju nie zrobić na wszelki wypadek testów alergicznych z krwi. Bardzo proszę o poradę mam które są doświadczone jeśli chodzi o diagnozę i leczenie alergii.
  Bedę wdzięczna za każdą wskazówkę która być może pomoże ulżyć mojemu Szkrabowi.

  Aneta i Agatka

  #1815703

  klucha

  napisze Ci tak, warto skonsultowac te objawy z alergologiem,
  zyrtec? powinien wyciszyć objawy reakcji alergicznej, ale jak bardzo, tego ci nie powiem, każdy organizm reaguje po swojemu na lek.
  pokarmówka moze manifestowac się reakcjami skórnymi ale też i ze strony ukladu oddechowego. Myślę że więcej moze wywnioskować alergolog po szczegółowym wywiadzie

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close