czy to może być groźne?

Jestem w 5 miesiącu ciąży. Ogólnie czuję się dobrze, żadnych plamień, wyniki jak dotąd mam bez zastrzeżen. Do 3 miesiąca bolał mnie brzuch jak na @ , potem raz na 2 tygodznie zaczęłam miewać na kilkanaście sekund twardą macicę (chyba skurcze) lub bolące sutki – raz, dwa na tydzień. Rozmawiałam wtedy o tym z lekarzem, ale powiedział, że jeżeli to nie dzieje sie częściej jak 10 razy na dobę to nie jest to niepokojące. No i w takim razie nie martwiłam się tym.
Skurcze macicy i rwące sutki mam nadal, ich częstotliwość zwiększyła się do kilku (srednio 5) razy na dobę. Bywało że i cześciej do 10. Nigdy nie zdarzyło się żeby one występowały na raz.
Noszę luźną bieliznę i ubrania bo brzuszek szybko rośnie a maluch figluje.
Do lekarza idę za dwa tygodnie. Na pewno jeszcze raz z nim o tym porozmawiam ale póki co proszę Was o porady. Może któraś z Was tak miała i jest to normalne.
Pozdrawiam wszystkie oczekujące
Zuza

4 odpowiedzi na pytanie: czy to może być groźne?

pasiasta2005-10-13 11:03:06

Re: czy to może być groźne?

Ja tak nie miałam, ale jest tak jak mówi – oczywiście – lekarz, jeśli to sie nie nasili, to nie jest to groźne, to są skurcze przepowiadające (co nie znaczy, że jutro urodzisz).

Chyba możesz się cieszyć, że Twoja macica ćwiczy, ja nie miałam nawet 1 skurczu przez całą ciążę, a poród był trudny i skurcze wywoływane, koleżanka za to miała dokładnie tak jak Ty, a urodziła expresowo.

Dorota 08.08.04

2005-10-13 12:56:11

Re: czy to może być groźne?

Witaj…

Ja zaczęłam już co prawda 6 m-c ale mam podobne problemy z bolącym brzuchem…do tej pory brałam nospę po 1 tabletce dziennie, ale we wtorek lekarz kazał mi kupić magnez…podobno pomaga na takie dzwine skurcze…bierze się go razem z wit,.B6…a takie bóle-skurcze pojawiają się podobno jak szybko brzuszek rośnie…

arsza2005-10-13 14:55:09

Re: czy to może być groźne?

Ja jestem w 19 t 6 d i mam takie skurcze. Bezbolesne, ale raczej nie da się ich przegapić. Nie występują tak często jak u ciebie. Z reguły po odpoczynku (rano po przebudzeniu, jak mam możliwość dłużej poleżeć w łóżku).
Rozmawiałam o tym z lekarzem i mi powiedział, że jeśli będą pojawiać się częściej niż 4 na godzinę, albo dołączy się ból, to wtedy będziemy z tym coś robić. Ponieważ jej ufam, to uznaję, że tak musi być.
Tyle, że powiedziała, że jak już mam taki skurcz, to mam łyknąć nospę. Nie czekać na kolejne. Mam też łykać nospę profilaktycznie, jeśli wiem, że będę dużo chodzić, itp.

Piersi mnie nie bolą, ale … chyba pojawiło mi się mleko. W każdym razie raz na jakiś czas mam zupełnie bezwiedny wysięk bezbarwny z jednej piersi. Z lekarzem jeszcze o tym nie rozmawiałam, ale chyba nie ma co panikować.

Także nie martw się, pewno wszystko u ciebie ok. Ale oczywiście z lekarzem pogadaj. Przecież ważne są również inne rzeczy – wyniki badań.

zuzanna772005-10-13 15:00:23

Re: czy to może być groźne?

Dzięki za słowa otuchy,bardzo mnie podbudowały. Co prawda porodu się nie boje (bo o tym jeszcze nie myślę) ale byłoby miło jakby było jak piszesz.

Znasz odpowiedź na pytanie: czy to może być groźne??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
A jednak druga operacja...
Moja siostra zostala w szpitalu, jutro bedzie miala druga operacje, to co dalej napisze jest szokujace............... Tak naprawde choroba a raczej problemy Beaty zaczely sie..... 3 lata tamu kiedy w pazdzierniku
Czytaj dalej
Polecam
Danone-szarlotka i kokos
Polecam wam serie limitowana Danona szarlotka i kokos sa wspaniale..jak dla mnie szarlotka nieco lepsza ale tylko nieco:)Polecam!! [img]http://foto.onet.pl/upload/24/49/_540994_n.jpg[/img] Justyna i Oliwier 04.11.2004
Czytaj dalej