czy to możliwe?

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #51530

  agnieszka-76

  Słyszałam , ale nie wiem ile w tym prawdy, że jest możliwe zajście w ciąże jeśli doszło do stosunku choć partner nie miał wytrysku, ponoć i tak mogą się przedostać jakieś odrobiny plemników. Może to śmieszne pytanie ale faktycznie tak słyszałam, czy to możliwe? Bardzo to dla mnie ważne

  #661755

  Anonim

  Re: czy to możliwe?

  To nie jest śmieszne pytanie – i zajście w ciążę jest bardzo prawdopodobne.
  Nawet wtedy, kiedy stosunek nie kończy się ejakulacją możliwe jest kropelkowanie nasienia i w konsekwencji zapłodnienie.
  To jest tzw. płyn przedejakulacyjny – zawsze tak się dzieje, nie tylko podczas masturbacji. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w trakcie wzwodu zablokowane zostaje ujście cewki moczowej, otwierają się nasieniowody, a że mają one wspólne ujście – natura wymyśliła taki sposób na oczyszczenie drogi dla nasienia. W płynie tym również znajdują się plemniki i to całkiem sporo, dlatego m.in. tak zawodną metodą antykoncepcji jest metoda stosunku przerywanego. Żeby nie wiem jak ktoś się starał zdążyć wyskoczyć w odpowiednim momencie, to kiedy kobieta ma akurat płodne dni i tak może być już za późno – jeśli nie chce się zajśc w ciążę.

  Marzena z Jakubem (3 lata 4 miesiące)

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close